For using this site, please activate JavaScript.
Elfmeter Facebook-Blau Facebook-Messenger-Blau Facebook-Messenger-Weiss Groundhopping Laender Platzverweis Spiele Spieler Tore Torschuetzen Trainer Twitter-Blau Vereine Wettbewerbe WhatsApp-gruen alles_gelesen bc-land bc-spieler bc-verein bc-wettbewerb facebook fanticker fanticker_white favoriten google+ home instagram kalender_blue kommentare_beitraege_sprechblase linkedin liveticker_white mail-schwarz notification offizielle-homepage passwort pinterest rss schliessen share-blauaufweiss share-weissaufblau snapchat suche-grau suche thread_erstellen twitter vimeo whatsapp xing youtube

Matches May 14, 2016

Matchday 34
TSG Hoffenheim TSG 1899 Hoffenheim 1:4 FC Schalke 04 FC Schalke 04
 
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 3:1 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
 
Bayern Munich Bayern Munich 3:1 Hannover 96 Hannover 96
 
1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05 0:0 Hertha BSC Hertha BSC
 
FC Augsburg FC Augsburg 1:3 Hamburger SV Hamburger SV
 
Bor. Dortmund Borussia Dortmund 2:2 1. FC Köln 1. FC Köln
 
SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98 0:2 Borussia Mönchengladbach Bor. M'gladbach
 
Werder Bremen SV Werder Bremen 1:0 Eintracht Frankfurt E. Frankfurt
 
Bay. Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 3:2 FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt
Matchday 38
Erzgebirge Aue FC Erzgebirge Aue 3:0 Preußen Münster Preußen Münster
 
1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg 0:1 Würzburger Kickers Würzb. Kickers
 
Hansa Rostock FC Hansa Rostock 3:1 Hallescher FC Hallescher FC
 
VfL Osnabrück VfL Osnabrück 1:3 SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln
 
Wehen Wiesbaden SV Wehen Wiesbaden 3:1 VfB Stuttgart II Stuttgart II
 
Energie Cottbus FC Energie Cottbus 2:3 1.FSV Mainz 05 II FSV Mainz 05 II
  Stuttg. Kickers Stuttgarter Kickers 0:1 Chemnitzer FC Chemnitzer FC
 
Dynamo Dresden SG Dynamo Dresden 2:1 SG Sonnenhof Großaspach Sonnenhof-Gr.
 
Holstein Kiel Holstein Kiel 0:3 Rot-Weiß Erfurt Rot-Weiß Erfurt
 
VfR Aalen VfR Aalen 1:2 SV Werder Bremen II W. Bremen II
  Granada CF Granada CF 0:3 FC Barcelona FC Barcelona
  Dep. La Coruña Deportivo de La Coruña 0:2 Real Madrid Real Madrid
  Athletic Athletic Bilbao 3:1 Sevilla FC Sevilla FC
  Atlético Madrid Atlético Madrid 2:0 Celta de Vigo Celta de Vigo
 
Juventus Juventus FC 5:0 UC Sampdoria Sampdoria
 
SSC Napoli SSC Napoli 4:0 Frosinone Calcio Frosinone
  Sassuolo US Sassuolo 3:1 Inter Milan Inter
 
AC Milan AC Milan 1:3 AS Roma AS Roma
  Guingamp EA Guingamp 2:3 OGC Nice OGC Nice
  SCO Angers SCO Angers 2:3 FC Toulouse Toulouse
  SM Caen SM Caen 1:0 FC Girondins Bordeaux G. Bordeaux
  Troyes ES Troyes AC 1:1 Olympique Marseille Marseille
  Monaco AS Monaco 2:0 HSC Montpellier Montpellier
  Reims Stade Reims 4:1 Olympique Lyon Olympique Lyon
  FC Lorient FC Lorient 1:0 GFC Ajaccio G. Ajaccio
  Saint-Étienne AS Saint-Étienne 0:1 LOSC Lille LOSC Lille
  Stade Rennais Stade Rennais FC 1:2 SC Bastia SC Bastia
  Paris SG Paris Saint-Germain 4:0 FC Nantes FC Nantes
Matchday 33 Bursaspor Bursaspor 1:1 Konyaspor Konyaspor
  Kayserispor Kayserispor 1:1 Sivasspor Sivasspor
  Eskisehirspor Eskisehirspor 1:2 Istanbul Basaksehir Basaksehir
  C. Rizespor Caykur Rizespor 1:0 Gaziantepspor Gaziantepspor
Matchday 34 FC Porto FC Porto 4:0 Boavista Porto FC Boavista
  Arouca FC Arouca 2:2 Vitória Guimarães SC Vit. Guimarães
  Belenenses SAD Belenenses SAD 2:1 GD Estoril Estoril
  Vitória Setúbal Vitória Setúbal FC 0:0 FC Paços de Ferreira Paços Ferreira
  União Madeira CF União Madeira 1:2 Rio Ave FC Rio Ave FC
  Tondela CD Tondela 2:0 Académica Coimbra Coimbra
Matchday 38 Kilmarnock FC Kilmarnock FC 2:4 Dundee United FC Dundee United
  Partick Thistle Partick Thistle FC 2:2 Hamilton Academical FC Hamilton Acad.
  Inverness Cal. Inverness Caledonian Thistle FC 4:0 Dundee FC Dundee FC
Matchday 26 Hoverla Hoverla Uzhhorod 1:4 Volyn Lutsk Volyn Lutsk
  Feniks Bucha PFK Feniks Bucha 0:1 Chornomorets Odessa Chornomorets
  Metalist Metalist Kharkiv 1:4 Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv
Matchday 30 Sparta Praha AC Sparta Praha 5:0 FC Vysocina Jihlava FC Vysocina
  FK Jablonec FK Jablonec 0:0 1.FK Pribram 1.FK Pribram
  Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav 2:2 FC Slovan Liberec Slovan Liberec
  Dukla Prag FK Dukla Prag 0:1 1.FC Slovácko Slovácko
  FC Zlin FC FASTAV Zlin 1:1 FC Bohemians Prag 1905 Bohemians 1905
  Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc 6:0 FK Teplice FK Teplice
  Slavia Prag SK Slavia Prag 5:0 FC Viktoria Plzen Viktoria Plzen
  Banik Ostrava FC Banik Ostrava 1:2 FC Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
  FC Midtjylland FC Midtjylland 3:2 SönderjyskE SönderjyskE
Matchday 9 Kalmar FF Kalmar FF 1:1 Hammarby IF Hammarby
  Malmö FF Malmö FF 3:0 Gefle IF Gefle
Matchday 36 Vojvodina FK Vojvodina Novi Sad 2:0 FK Borac Cacak Borac Cacak
  Vozdovac FK Vozdovac 2:0 FK Cukaricki Cukaricki
  Radnik FK Radnik Surdulica 1:4 Red Star Belgrade Red Star
  NK Zagreb NK Zagreb 2:3 HNK Hajduk Split Hajduk Split
  HNK Rijeka HNK Rijeka 2:0 NK Istra 1961 NK Istra
  RNK Split RNK Split 0:2 Slaven Belupo Koprivnica Slaven Belupo
  NK Lokomotiva NK Lokomotiva Zagreb 0:4 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
Matchday 9 SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki 2:1 Helsinki IFK Helsinki IFK
Matchday 37 Slask Wroclaw Slask Wroclaw 3:2 Gornik Leczna Gornik Leczna
  Korona Kielce Korona Kielce 1:3 Jagiellonia Bialystok Jagiellonia
  Termalica Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 Górnik Zabrze Górnik Zabrze
  Podbeskidzie Podbeskidzie Bielsko-Biala 3:4 Wisla Kraków Wisla Kraków
Matchday 13 Bray Wanderers Bray Wanderers 1:2 Galway United FC Galway United
  Sligo Rovers Sligo Rovers 1:0 Bohemian Football Club Dublin Bohemians
Matchday 34 Cherno More Cherno More Varna 3:0 Botev Plovdiv Botev Plovdiv
  Lok. Plovdiv Lokomotiv Plovdiv 2:0 PFC Montana PFC Montana
Matchday 28 PFC Pirin Razlo Pirin Razlog 2:2 FK Dunav Ruse FK Dunav
  FC S.Simitli FC Septemvri Simitli 2:1 OFK Pomorie Pomorie
  Litex II FC Litex Lovetch II 4:1 FK Oborishte FK Oborishte
  Spartak Pleven PFK Spartak Pleven 1:0 Lokomotiv 2012 Mezdra Lok. Mezdra
  FK Sozopol FK Sozopol 5:1 FK Botev Galabovo B. Galabovo
Matchday 35 DNŠ Zavrč DNŠ Zavrč 1:1 NK Krsko NK Krsko
  Rudar Velenje NK Rudar Velenje 0:1 NK Olimpija Ljubljana NK Olimpija
  NK Domzale NK Domzale 0:3 NK Celje NK Celje
  NK Krka NK Krka 1:3 NK Maribor NK Maribor
  ND Gorica ND Gorica 0:1 FC Koper FC Koper
Matchday 25 Vict. Rosport FC Victoria Rosport 0:1 CS Grevenmacher CS Grevenmacher
  Differdange 03 FC Differdange 03 3:0 US Rumelange US Rumelange
Matchday 33 Osterhofen SpVgg Osterhofen 1:1 TSV Kareth-Lappersdorf TSV Kareth
  ASV Cham ASV Cham 2:1 SV Etzenricht SV Etzenricht
  SV Mitterteich SV Mitterteich 3:1 FC Tegernheim FC Tegernheim
  Bad Kötzting 1.FC Bad Kötzting 2:1 SC Ettmannsdorf SC Ettmannsdorf
  DJK Gebenbach DJK Gebenbach 3:0 TV Schierling TV Schierling
  ATSV 1871 Kelheim ATSV 1871 Kelheim 1:6 SV Fortuna Regensburg SV Fortuna Regensburg
  SV Hutthurm SV Hutthurm 3:2 TSV Bad Abbach TSV Bad Abbach
  TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen 1:4 DJK Ammerthal Ammerthal
  SpVgg Lam SpVgg Lam 1:2 FC Sturm Hauzenberg FC Sturm Hauzenberg
  Quelle Fürth SG Quelle Fürth 3:0 ASV Vach ASV Vach
  SV Poppenreuth SV Poppenreuth 2:1 SSV Kasendorf SSV Kasendorf
  ASV Pegnitz ASV Pegnitz 1:1 FC Vorwärts Röslau Vorw. Röslau
  Neumarkt ASV Neumarkt 3:2 TSV Buch (Bay.) TSV Buch
  FSV Erlangen-B. FSV Erlangen-Bruck 0:2 ASV Veitsbronn-Siegelsdorf ASV Veitsbronn
  SpVgg Selbitz SpVgg Selbitz 0:1 TSV Neudrossenfeld TSV Neudrossenfeld
  FSV Stadeln FSV Stadeln 0:2 TSV Kornburg TSV Kornburg
  SV Friesen SV Friesen 1:2 Türkspor Nürnberg Türkspor
  Seligenport. II SV Seligenporten II 1:3 Baiersdorfer SV Baiersdorfer SV
  VfB Hallbergmoos VfB Hallbergmoos 3:0 SV Türkgücü-Ataspor München Türkgücü-ATA
  SV Planegg-Krailling SV Planegg-Krailling 1:3 Kirchheimer SC Kirchheimer SC
  FC Ismaning FC Ismaning 4:1 TSV Eching TSV Eching
  TuS Geretsried TuS Geretsried 6:1 TSV Velden TSV Velden
  ASV Dachau ASV Dachau 5:0 FC Töging FC Töging
  FC Gerolfing FC Gerolfing 0:2 SpVgg Landshut SpVgg Landshut
  TuS Holzkirchen TuS Holzkirchen 1:2 SV Manching SV Manching
  FC Deisenhofen FC Deisenhofen 2:2 Sportbund DJK Rosenheim SB Rosenheim
Matchday 16 MTV Dannenberg MTV Dannenberg 2:1 FC Hagen/Uthlede FC Hagen/Uthl.
Matchday 20 Ottersberg TSV Ottersberg 2:2 MTV Eintracht Celle MTVE Celle
Matchday 22 TuS Zeven TuS Zeven 1:3 SV Blau-Weiß Bornreihe BW Bornreihe
Matchday 24 TSV Etelsen TSV Etelsen 0:1 TuS Harsefeld TuS Harsefeld
  Eintr. Cuxhaven Eintracht Cuxhaven 2:1 SV Eintracht Lüneburg E. Lüneburg
Matchday 33 DJK Bildstock DJK Bildstock 1:1 SC Friedrichsthal Friedrichsthal
  FSG Steinbach FSG Ottweiler/Steinbach 1:0 SV Auersmacher Auersmacher
  FV Siersburg FV Siersburg 2:0 FV Eppelborn FV Eppelborn
  SF Köllerbach SF Köllerbach 3:0 VfB Dillingen VfB Dillingen
  FV 07 Diefflen FV 07 Diefflen 3:1 VfL Primstal VfL Primstal
  RW Hasborn SV Rot-Weiß Hasborn 3:1 1.FC Riegelsberg 1.FC Riegelsb.
  Halberg Brebach SC Halberg Brebach 0:2 FSV Hemmersdorf FSV Hemmersdorf
  SV Mettlach SV Mettlach 4:4 SG Saubach SG Saubach
  1.FC Reimsbach 1.FC Reimsbach 3:0 SV 09 Bübingen SV 09 Bübingen
Matchday 17 TSV Hillerse TSV Hillerse 1:3 MTV Gifhorn MTV Gifhorn
Matchday 20 Türkgücü Osna. Türkgücü Osnabrück 2:0 Kickers Emden Kickers Emden
Matchday 22 TSV Oldenburg Türkischer SV Oldenburg 0:1 TuS Bersenbrück TuS Bersenbrück
Matchday 33 SG Mendig SG Eintracht Mendig-Bell 1:1 TuS Mayen TuS Mayen
  SG Kyllb./B./G. SG Kyllburg/Badem/Gindorf 1:0 SG 99 Andernach SG 99 Andernach
  SV Morbach SV Morbach 4:1 SG 2000 Mülheim-Kärlich Mülheim-Kärlich
  SG Neitersen/A. SG Neitersen/Altenkirchen 2:2 SG Irsch/Schoden/Ockfen SG Irsch/S/O
  SV Konz SV Konz 1:2 TuS Rot-Weiß Koblenz RW Koblenz
  SG Betzdorf SG 06 Betzdorf 5:2 TuS Mosella Schweich TuS Mosella
  SG Bad Breisig SG Bad Breisig 1:2 FV Engers 07 FV Engers 07
  SF Eisbachtal Sportfreunde Eisbachtal 1:1 FSV Trier-Tarforst FSV Tarforst
Matchday 21 SGG Schweina SG Glücksbrunn Schweina 3:2 SC Leinefelde 1912 SC Leinefelde
  SpVgg Geratal SpVgg Geratal 6:1 SG SV Borsch 1925 SV Borsch
Matchday 28 TSG Weinheim TSG 62/09 Weinheim 2:1 FV Lauda FV Lauda
  SV Pforzheim SV Kickers Pforzheim 0:3 TSV Amicitia Viernheim Amic. Viernheim
  SG Kirchheim SG HD-Kirchheim 2:1 SV 98 Schwetzingen SV Schwetzingen
  Durlach-Aue SpVgg Durlach-Aue 1:3 TSV Höpfingen TSV Höpfingen
Matchday 27 TSV Ilshofen TSV Ilshofen 3:0 1.FC Normannia Gmünd Normannia Gmünd
  VfL Nagold VfL Nagold 0:1 Sportfreunde Schwäbisch Hall SF Schw. Hall
  1.FC Heiningen 1.FC Heiningen 2:3 FV Olympia Laupheim Olymp. Laupheim
  TSG Backnang TSG Backnang 2:3 Neckarsulmer Sport-Union Neckarsulmer SU
  TSV Essingen TSV Essingen 1:1 VfB Neckarrems VfB Neckarrems
Matchday 32 FC Ederbergland FC Ederbergland 1:1 TSG Wörsdorf TSG Wörsdorf
  FSV Braunfels FSV Braunfels 2:0 VfB Gießen VfB Gießen
  TSG Wieseck TSG Wieseck 2:8 FSV Schröck FSV Schröck
  KSV Baunatal II KSV Baunatal II 0:2 TSV Rothwesten Rothwesten
  Schwalmstadt 1.FC Schwalmstadt 5:0 TSV Lehnerz II TSV Lehnerz II
  Schauenburg SG Schauenburg 2:6 SG Bad Soden SG Bad Soden
  Hünfelder SV Hünfelder SV 1:2 SSV Sand SSV Sand
  SV 1910 Neuhof SV 1910 Neuhof 3:8 TSV Korbach TSV Korbach
  SC Willingen SC Willingen 5:1 SV Steinbach SV Steinbach
  Wald-Michelbach Eintracht Wald-Michelbach 6:1 Germania Großkrotzenburg Großkrotzenburg
  SG Bruchköbel SG Bruchköbel 3:0 FC Fürth FC Fürth
  Vatanspor BH TSV Vatanspor Bad Homburg 1:0 SpVgg Neu-Isenburg Neu-Isenburg
Matchday 27 E. Ueckermünde FSV Einheit Ueckermünde 1:1 Rostocker FC 1895 Rostocker FC
  TSG Neustre. II TSG Neustrelitz II 0:4 MSV Pampow MSV Pampow
  TSV Friedland TSV Friedland 1814 5:1 SV Pastow SV Pastow
  FC Förderkader FC Förderkader René Schneider 1:1 Torgelower FC Greif Torgelower FC
Matchday 29 SV Endingen SV Endingen 3:3 1.FC Rielasingen-Arlen Rielasingen
  SpVgg FAL SpVgg FAL 1:3 SV Solvay Freiburg Solvay Freiburg
  SV Bühlertal SV Bühlertal 3:1 SV Waldkirch SV Waldkirch
  SV Kuppenheim SV 08 Kuppenheim 1:6 Offenburger FV Offenburger FV
  SV Linx SV Linx 7:1 FC 04 Singen FC 04 Singen
  FC Radolfzell FC Radolfzell 0:1 FC Bötzingen FC Bötzingen
  SC Lahr SC Lahr 3:4 VfB Bühl VfB Bühl
  FC Bad Dürrheim FC Bad Dürrheim 3:2 FC Auggen FC Auggen
  Mechtersheim TuS Mechtersheim 3:1 Ludwigshafener SC Ludwigshaf. SC
  FV Dudenhofen FV Dudenhofen 3:2 SV Morlautern SV Morlautern
  TB Jahn Zeiskam TB Jahn Zeiskam 3:3 SV Alemannia Waldalgesheim Waldalgesheim
Matchday 28 Delbrücker SC Delbrücker SC 4:1 SC Herford SC Herford
Matchday 1 Palmeiras Sociedade Esportiva Palmeiras 4:0 Club Athletico Paranaense Athletico-PR
  Flamengo Clube de Regatas do Flamengo 1:0 Sport Club do Recife Sport Recife
  Atlético-MG Clube Atlético Mineiro 1:0 Santos FC Santos FC
Matchday 10 D.C. United D.C. United 2:0 New York Red Bulls NY Red Bulls
  Montreal Impact Montreal Impact 1:1 Philadelphia Union Philadelphia
Matchday 18 Indep. Medellín Independiente Medellín 2:1 Once Caldas Once Caldas
  Indep. Santa Fe Independiente Santa Fe 4:0 Fortaleza CEIF Fortaleza CEIF
  Envigado Envigado FC 1:1 Junior FC Junior FC
  Atlético Huila CD Atlético Huila 3:1 Boyacá Chicó FC Boyacá Chicó
Matchday 12 Vegalta Sendai Vegalta Sendai 0:1 Omiya Ardija Omiya Ardija
  Urawa Reds Urawa Red Diamonds 0:0 Albirex Niigata Albirex Niigata
  Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 1:0 Shonan Bellmare Shonan Bellmare
  Kawasaki Front. Kawasaki Frontale 3:1 Vissel Kobe Vissel Kobe
  Ventforet Kofu Ventforet Kofu 2:2 Nagoya Grampus Nagoya Grampus
  Kashima Antlers Kashima Antlers 1:0 Yokohama F. Marinos Yokohama F. M.
  Verspah Oita Verspah Oita 0:2 Fagiano Okayama Reserve Fagiano Reserve
  Musashino City Tokyo Musashino City FC 0:1 FC Maruyasu Okazaki FC Maruyasu
Matchday 26 Khaleej Al-Khaleej 1:4 Al-Wahda Mekka Al-Wahda
  Hajer Hajer Club 0:2 Al Qadisiyah FC Al Qadisiyah
  Najran SC Najran SC 3:3 Al-Raed Al-Raed
Matchday 2 Leiknir F. Leiknir Fáskrúdsfjordur 0:1 KF Fjardabyggdar Fjardabyggd
  Leiknir Leiknir Reykjavík 4:1 HK Kópavogs HK Kópavogs
  Keflavík ÍF Keflavík ÍF 3:0 UMF Selfoss Selfoss
  Thór Thór Akureyri 0:0 Fram Reykjavík Fram Reykjavík
  Haukar Haukar Hafnarfjördur 4:1 KA Akureyri KA Akureyri
Matchday 35 KF Tërbuni Pukë KF Tërbuni Pukë 1:2 FK Kukësi FK Kukësi
  KF Teuta KF Teuta 3:0 KF Laçi KF Laçi
  KF Tirana KF Tirana 1:0 KF Vllaznia KF Vllaznia
  FK Bylis Ballsh FK Bylis Ballsh 0:0 Flamurtari FC Flamurtari FC
Matchday 26 NK Podgrmec NK Podgrmec Sanski Most 1:4 FK Radnicki Lukavac FK Rad. Lukavac
  Br. Gracanica NK Bratstvo Gracanica 0:3 NK Metalleghe BSI NK Metalleghe
  FK Buducnost FK Buducnost Banovici 0:2 NK Novi Travnik NK Novi Travnik
  J. Bihac NK Jedinstvo Bihac 4:2 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj
  HNK Orasje HNK Orasje 2:0 NK Zvijezda Gradacac Zvijezda G.
  Sloga Ljubuski NK Sloga Ljubuski 0:1 NK Bosna Visoko NK Visoko
Quarter-Finals 2nd leg Dep. Anzoátegui Deportivo Anzoátegui SC 3:1 Mineros de Guayana Mineros
  Táchira Deportivo Táchira 2:2 Aragua FC Aragua FC
Matchday 28 El Dakhlia El Dakhlia SC 1:0 El Shorta El Shorta
  Gaish Tala'ea El Gaish 2:1 Ghazl Mahalla Mahalla
  Entag El Harby Entag El Harby 1:1 Smouha SC Smouha
Matchday 24 Wydad AC Wydad Casablanca 0:1 FUS Rabat FUS Rabat
Matchday 29 FC Sapovnela FC Sapovnela Terjola 2:1 FC Tskhinvali Tskhinvali
  Sioni Bolnisi Sioni Bolnisi 1:2 Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi
  Merani Martvili Merani Martvili 3:2 FC Dila Gori FC Dila
  Saburtalo FC Saburtalo 1:2 Dinamo Batumi Dinamo Batumi
  Shukura Shukura Kobuleti 0:2 Chikhura Sachkhere Chikhura
  Guria Guria Lanchkhuti 0:2 FC Samtredia FC Samtredia
  FC Zugdidi FC Zugdidi 2:1 FC Kolkheti-1913 Poti Kolkheti Poti
Matchday 10 Ulsan Ulsan Hyundai 0:0 FC Pohang Steelers Pohang Steelers
  Seongnam FC Seongnam FC 2:3 FC Seoul FC Seoul
  Suwon FC Suwon FC 1:2 Suwon Samsung Bluewings FC Suwon Bluewings
Matchday 26 NK Triglav NK Triglav Kranj 0:2 NK Radomlje NK Radomlje
  NK Aluminij NK Aluminij Kidricevo 2:0 NK Tolmin NK Tolmin
  NK Dob NK Roltek Dob 1:4 NK Kranj Zarica Kranj
  Drava Ptuj NK Drava Dakinda Ptuj 6:4 SD Sencur SD Sencur
  Verzej NK Verzej 2:4 NK Ankaran Postojna NK Ankaran
Matchday 8 RGV FC Toros Rio Grande Valley FC Toros 1:1 Real Monarchs SLC Real Monarchs
  Switchbacks FC Colorado Springs Switchbacks FC 1:0 Portland Timbers 2 Timbers 2
  NY Red Bulls II New York Red Bulls II 1:1 Richmond Kickers Richmond Kicker
  Cincinnati FC Cincinnati 1:0 Pittsburgh Riverhounds SC Pittsburgh
Matchday 10 Daejeon Citizen Daejeon Citizen FC 3:1 Gyeongnam FC Gyeongnam FC
  Asan Mugunghwa Asan Mugunghwa FC 2:1 FC Anyang FC Anyang
Matchday 30 VV Capelle VV Capelle 2:3 DVS '33 Ermelo DVS '33
  FC Lisse FC Lisse 4:2 SVV Scheveningen Scheveningen
  Katwijk VV Katwijk 0:1 HHC Hardenberg HHC Hardenberg
  Barendrecht BVV Barendrecht 4:3 RVVH Ridderkerk RVVH Ridderkerk
  GVVV GVVV Veenendaal 2:1 Rijnsburgse Boys Rijnsburgse B.
  ONS Sneek ONS Boso Sneek 2:1 VV IJsselmeervogels IJsselm.vogels
  Kozakken Boys Kozakken Boys 1:2 VV SteDoCo SteDoCo
  Spakenburg SV Spakenburg 0:1 Excelsior Maassluis Excelsior M
Matchday 1 Vila Nova FC Vila Nova Futebol Clube (GO) 3:1 Clube Atlético Bragantino (SP) Bragantino
  Oeste Oeste Futebol Clube (SP) 0:1 AC Goianiense (GO) Atlético-GO
  Tupi FC Tupi Football Club (MG) 0:1 Goiás Esporte Clube Goiás EC
  Londrina-PR Londrina Esporte Clube (PR) 0:1 Clube de Regatas Brasil (AL) CRB
  Ceará SC Ceará Sporting Club 2:2 Paysandu Sport Club Paysandu
  Sampaio Corrêa Sampaio Corrêa Futebol Clube (MA) 0:4 Club de Regatas Vasco da Gama Vasco da Gama
  Criciúma EC Criciúma Esporte Clube 1:0 Clube Náutico Capibaribe Náutico
  Brasil-RS Grêmio Esportivo Brasil (RS) 2:0 Paraná Clube Paraná
Matchday 12 JK Järve Kohtla-Järve JK Järve 0:1 FC Flora Tallinn U21 FC Flora U21
Matchday 16 Nueva Chicago Nueva Chicago postponed Club Atlético Central Córdoba (SdE) Central Córdoba
  Almagro Club Almagro 2:2 CD Juventud Unida (Gualeguaychú) CDJUG
  Instituto Instituto AC Córdoba 0:2 Club Ferro Carril Oeste Ferro
Matchday 12 CA Fénix CA Fénix abandoned Juventud de Las Piedras Juventud
  Racing Club Racing Club de Montevideo 1:3 Montevideo Wanderers Wanderers
  River Plate Atletico River Plate Montevideo 1:0 El Tanque Sisley Tanque Sisley
  Danubio FC Danubio FC 1:1 Club Atlético Villa Teresa Villa Teresa
  Defensor Defensor Sporting Club 1:0 Club Atlético Cerro CA Cerro
  FCI Tallinn FCI Tallinn 3:2 FCI Levadia FCI Levadia
  JK Trans Narva JK Trans Narva 1:1 Nomme Kalju FC Kalju Nömme
Matchday 10 Nea Salamis Nea Salamina Famagusta 3:2 AEK Larnaca AEK Larnaca
  Omonia Nikosia Omonia Nicosia 1:2 Apollon Limassol Apol. Limassol
Matchday 16 Garcilaso Real Garcilaso 0:1 CD Unión Comercio Unión Comercio
  Municipal Deportivo Municipal 1:0 Universidad San Martín de Porres USM Porres
Matchday 12 Buriram Utd. Buriram United 0:1 Army United Army Utd.
  Sisaket FC Sisaket FC 1:1 Navy FC Navy FC
  Sukhothai FC Sukhothai FC 2:1 Chainat Hornbill FC Chainat FC
  Chonburi FC Chonburi FC 2:1 BG Pathum United BG Pathum Utd.
  Bangkok Utd. True Bangkok United 2:1 Nakhonratchasima Mazda FC Swat Cat
Matchday 13 Balestier FC Balestier Khalsa FC 1:3 Geylang International FC Geylang
  DPMM FC Brunei DPMM FC 3:2 Hougang United FC Hougang Utd.
Matchday 8 Smiltene FK Smiltene 1:0 AFA Olaine AFA Olaine
  Valmiera Valmiera Glass 0:2 RTU FC RTU
  FK Tukums 2000 FK Tukums 2000 5:1 Preilu BJSS Preilu BJSS
  Auda Kekava Auda Kekava 2:1 Dinamo Riga/Staicele Dinamo Riga
  FK Jekabpils FK Jekabpils 1:6 SK Babite Babite
  JDFS Alberts JDFS Alberts Riga 3:1 FK Ogre FK Ogre
Matchday 41 Latina Calcio Latina Calcio 1932 2:1 LR Vicenza Virtus LR Vicenza
  Modena Modena FC 2018 2:5 Delfino Pescara 1936 Pescara
  Brescia Brescia Calcio 2:3 SSC Bari Bari
  Virtus Entella Virtus Entella 4:0 Calcio Avellino SSD Avellino
  Cagliari Calcio Cagliari Calcio 3:0 US Salernitana 1919 Salernitana
  Trapani Trapani Calcio 3:0 FC Crotone Crotone
  Ascoli Ascoli Calcio 1:3 AS Livorno AS Livorno
  Virtus Lanciano SS Virtus Lanciano 1:1 Ternana Calcio Ternana
  RC Cesena RC Cesena 1:0 Novara Calcio 1908 Novara
Matchday 38 RCD Mallorca RCD Mallorca 1:0 CD Tenerife CD Tenerife
 
Real Valladolid Real Valladolid CF 1:0 Albacete Balompié Albacete
  CD Numancia CD Numancia 2:2 Real Zaragoza Real Zaragoza
  Real Oviedo Real Oviedo 4:1 CD Mirandés CD Mirandés
Semi-Finals 1st Leg Derby Derby County 0:3 Hull City Hull City
Matchday 46 Benfica B SL Benfica B 5:0 SC Freamunde Freamunde
  Gil Vicente Gil Vicente FC 2:3 SC Farense Farense
  Chaves GD Chaves 1:1 CD Feirense Feirense
  Atlético CP Atlético CP 2:3 Clube Oriental Lissabon Oriental
  Oliveirense UD Oliveirense 1:2 Leixões SC Leixões
  Académico Viseu Académico Viseu FC 2:0 SC Covilhã Covilhã
  Desportivo Aves Desportivo Aves 1:1 CD Mafra Mafra
  Varzim Varzim Sport Club 0:0 Portimonense SC Portimonense
  Penafiel FC Penafiel 1:1 FC Famalicão Famalicão
  Braga B SC Braga B 1:1 Sporting CP B Sporting B
  Olhanense SC Olhanense 1:0 CD Santa Clara Santa Clara
Matchday 7 Ac. Clinceni Academica Clinceni 2:5 Farul Constanta Farul
  SC Bacau SC Bacau 1:1 Dunarea Calarasi D. Calarasi
  Rapid Bucharest Rapid Bucharest 1:0 Dacia Unirea Braila Braila
Matchday 6 Foresta Suceava ACS Foresta Suceava 3:1 ACS Bucovina Pojorata Bucovina Poj.
  CS Balotesti CS Balotesti 3:0 Ceahlaul Piatra Neamt C. Piatra Neamt
  Gloria Buzau Gloria Buzau 2:1 ACS Berceni ACS Berceni
Matchday 7 Gaz Metan Gaz Metan Medias 4:0 UTA Arad UTA Arad
Matchday 34 Adanaspor Adanaspor 0:1 Elazigspor Elazigspor
  Göztepe Göztepe 1:2 Kardemir Karabükspor Karabükspor
  Giresunspor Giresunspor 2:2 Alanyaspor Alanyaspor
  Balikesirspor Balikesirspor 2:1 1461 Trabzon 1461 Trabzon
  Denizlispor Denizlispor 2:5 Gazisehir Gaziantep FK Gazisehir
  Sanliurfaspor Sanliurfaspor 2:0 Adana Demirspor Adana Demirspor
Matchday 6 Soimii Pancota CS Soimii Pancota 3:2 Unirea Tarlungeni Tarlungeni
  Olimpia SM Olimpia Satu Mare 2:0 CS Sportul Snagov Sportul Snagov
  U Cluj Universitatea Cluj 2:1 CSM Ramnicu Valcea Ramnicu Valcea
Matchday 27 FK Slavoj FK Slavoj Vysehrad 0:1 MFK Frydek-Mistek Frydek-Mistek
  Baník Sokolov FK Baník Sokolov 1:0 SK Sigma Olomouc B Olomouc B
  Fotbal Trinec FK Fotbal Trinec 0:1 FC Hradec Králové Hradec Králové
  Vlašim FC Sellier & Bellot Vlašim 0:1 FK Varnsdorf FK Varnsdorf
  SFC Opava Slezsky FC Opava 1:0 FK Pardubice FK Pardubice
Matchday 8 Ängelholm Ängelholms FF 0:3 Assyriska FF Assyriska FF
Matchday 27 Radnicki 1923 FK Radnicki 1923 Kragujevac 2:0 FK Indjija Indjija
  Zemun FK Zemun 1:1 FK Sloboda Uzice Sloboda Uzice
  BSK Borca FK BSK Borca 0:2 FK Dinamo Vranje Dinamo Vranje
  Kolubara FK Kolubara Lazarevac 2:0 FK Loznica FK Loznica
  Sindjelic Bg FK Sindjelic Belgrad 2:0 FK Proleter Novi Sad Proleter
  Backa OFK Backa 6:0 FK Donji Srem Pecinci Donji Srem
  Sloga 33 FK Sloga 33 1:3 FK Napredak Krusevac Napredak
  FK Bezanija FK Bezanija 0:0 CSK Pivara Celarevo CSK Celarevo
Matchday 32 NK Sesvete NK Sesvete 2:0 HNK Sibenik HNK Sibenik
  NK Zadar NK Zadar 2:2 HNK Segesta Sisak Segesta Sisak
  NK Dugopolje NK Dugopolje 2:2 HNK Gorica HNK Gorica
  Din. Zagreb II GNK Dinamo Zagreb II 0:2 NK Hrvatski Dragovoljac Hrv Dragovoljac
  Cibalia HNK Cibalia Vinkovci 3:1 NK Lucko NK Lucko
  NK Rudes NK Rudes 3:0 NK Imotski NK Imotski
Matchday 5 Kokkolan PV Kokkolan Pallo-Veikot 2:2 AC Oulu AC Oulu
  FC Jazz FC Jazz Juniorit 3:4 FC KTP FC KTP
Matchday 31 Olimpia Grudz. Olimpia Grudziadz 0:1 Miedz Legnica Miedz Legnica
  Zawisza Zawisza Bydgoszcz 1:2 Wigry Suwalki Wigry Suwalki
  Bytovia Bytow Bytovia Bytow 2:1 MKS Kluczbork MKS Kluczbork
Matchday 8 Sundsvall U19 GIF Sundsvall U19 3:3 Gefle IF U19 Gefle U19
  Hammarby U19 Hammarby IF U19 2:1 Djurgardens IF U19 Djurgardens U19
  Älvsjö AIK U19 Älvsjö AIK FF U19 1:3 Vasalunds IF U19 Vasalund U19
  AIK Solna U19 AIK Solna U19 5:1 Atvidabergs FF U19 Atvidaberg U19
  IF Bromma U19 IF Brommapojkarna U19 4:0 Jönköpings Södra U19 Jönköping U19
  IF Elfsborg U19 IF Elfsborg U19 4:0 FC Trollhättan U19 FCT U19
  Falkenberg U19 Falkenbergs FF U19 1:2 Malmö FF U19 Malmö U19
Matchday 11 Shakhter K. Shakhter Karaganda 0:2 FK Aktobe Aktobe
  Taraz FK Taraz 1:2 Ordabasy Shymkent Ordabasy
Matchday 31 FK Decic Tuzi FK Decic Tuzi 2:1 FK Iskra Danilovgrad Iskra D.
  B. Podgorica Buducnost Podgorica 1:2 OFK Titograd OFK Titograd
  OFK Grbalj OFK Grbalj 2:0 FK Lovcen Cetinje FK Lovcen
  FK Bokelj FK Bokelj 2:1 OFK Petrovac OFK Petrovac
  Sutjeska Niksic FK Sutjeska Niksic 0:0 FK Zeta Golubovac Zeta Golubovac
  Rudar Pljevlja Rudar Pljevlja 0:1 FK Mornar Bar Mornar Bar
Matchday 4 Agila MSA FC Agila MSA FC 2:2 Pasargad FC Pasargad FC
  Ceres-Negros FC Ceres-Negros FC 6:0 Manila Nomads SC Nomads SC
  Global Cebu FC Global Cebu FC 1:0 FC Meralco Manila FC Meralco
  East Stirling East Stirlingshire FC 0:1 Edinburgh City FC Edinburgh City
Matchday 27 Vác Vác FC 0:4 Soroksár SC Soroksár
  BFC Siófok BFC Siófok 1:2 Budaörsi SC Budaörs
  Soproni VSE Soproni VSE 1:3 Gyirmót FC Győr Gyirmót FC
  Zalaegerszeg Zalaegerszegi TE FC 1:1 Szeged 2011 - GA Szeged
  Mezőkövesd Mezőkövesd Zsóry FC 2:0 Szigetszentmiklósi TK SZTK
  Szolnok Szolnoki MÁV FC 0:1 Aqvital FC Csákvár Csákvár
  Dunaújváros Dunaújváros PASE 2:2 FC Ajka FC Ajka
Matchday 31 Radomiak Radomiak Radom 1:2 Olimpia Zambrow O. Zambrow
  Siarka T. Siarka Tarnobrzeg 1:0 Wisla Pulawy Wisla Pulawy
  Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo 1:1 Stal Stalowa Wola Stalowa Wola
  Legionovia Legionovia Legionowo 4:0 Znicz Pruszkow Znicz Pruszkow
  Nadwislan Gora Nadwislan Gora 0:4 GKS Tychy GKS Tychy
Matchday 8 Liptovsky Mik. Tatran Liptovsky Mikulas 1:3 FC Nitra FC Nitra
  MFK Zvolen MFK Zvolen 1:2 FK Pohronie FK Pohronie
Matchday 38 Celta Vigo B Celta Vigo B 4:2 Real Valladolid B Valladolid B
  UD Logroñés UD Logroñés 1:3 CD Lealtad CD Lealtad
Matchday 7 Spisska Nova V. FK Spisska Nova Ves 4:0 MSK Rimavska Sobota Rimavska Sobota
  FK Poprad FK Poprad 1:1 FK Haniska FK Haniska
  Nove Mesto AFC Nove Mesto nad Vahom 1:3 Dukla Banska Bystrica Banska Bystrica
Matchday 38 Valencia B Valencia Mestalla 1:2 Atlético Baleares Atl. Baleares
  CF Huracán CF Huracán 0:1 CE Sabadell CE Sabadell
  Eldense CD Eldense 1:1 CF Badalona CF Badalona
Matchday 27 Juniors OÖ FC Juniors OÖ 5:1 ATSV Stadl-Paura Stadl-Paura
Matchday 33
FC Bayern II FC Bayern Munich II 2:1 FC Augsburg II FC Augsburg II
  Aschaffenburg SV Viktoria Aschaffenburg 2:2 SpVgg Unterhaching Unterhaching
  FC Memmingen FC Memmingen 6:0 1.FC Schweinfurt 05 Schweinfurt 05
  TSV Rain/Lech TSV Rain/Lech 2:3 SpVgg Bayreuth SpVgg Bayreuth
  SV Schalding SV Schalding-Heining 4:0 FC Amberg FC Amberg
  Hamburger SV II Hamburger SV II 0:0 VfB Oldenburg VfB Oldenburg
  Braunschweig II Eintracht Braunschweig II 0:2 BSV Schwarz-Weiß Rehden BSV Rehden
  SV Drochtersen SV Drochtersen/Assel 4:0 Goslarer SC Goslarer SC
  Hannover 96 II Hannover 96 II 1:1 FC St. Pauli II FC St. Pauli II
  FK Pirmasens FK Pirmasens 0:1 SV Eintracht Trier 05 Eintracht Trier
  SV Saar 05 SV Saar 05 Saarbrücken 0:4 FC 08 Homburg FC 08 Homburg
  Hessen Kassel KSV Hessen Kassel 1:0 1.FC Saarbrücken Saarbrücken
  SV Spielberg SV Spielberg 2:5 TSG 1899 Hoffenheim II Hoffenheim II
  K. Offenbach Kickers Offenbach 4:0 Bahlinger SC Bahlinger SC
  SC Freiburg II SC Freiburg II 5:2 1.FC Kaiserslautern II K'lautern II
  SV Elversberg SV 07 Elversberg 3:1 SV Waldhof Mannheim Waldh. Mannheim
  TSV Steinbach TSV Steinbach Haiger 0:1 FC-Astoria Walldorf FCA Walldorf
  Wormatia Worms VfR Wormatia Worms 3:1 SpVgg Neckarelz SpVgg Neckarelz
Matchday 37 1.FC Köln II 1.FC Köln II 3:1 SG Wattenscheid 09 Wattenscheid 09
  FC Kray FC Kray 2:3 Rot-Weiss Essen RW Essen
  Rot Weiss Ahlen Rot Weiss Ahlen 0:0 Sportfreunde Lotte SF Lotte
  SV Rödinghausen SV Rödinghausen 4:0 TuS Erndtebrück TuS Erndtebrück
 
B. Dortmund II Borussia Dortmund II 3:0 SSVg Velbert 02 Velbert 02
 
Alem. Aachen Alemannia Aachen 2:0 FC Viktoria Köln Viktoria Köln
  SC Wiedenbrück SC Wiedenbrück 3:1 FC Wegberg-Beeck Wegberg-Beeck
  Schalke 04 II FC Schalke 04 II 1:2 SC Verl SC Verl
Final Diyarbekirspor Diyarbekirspor 5:6on pens Ofspor Ofspor
Matchday 27 1. SC Sollenau 1. SC Sollenau 1:4 SV Horn SV Horn
  St. Pölten Jun. SKN St. Pölten Juniors 2:1 SC Neusiedl/See SC Neusiedl/See
  SC Ritzing SC Ritzing 2:0 Young Violets Austria Wien Young Violets
  Rapid Wien II SK Rapid Wien II 0:3 First Vienna FC Vienna
Matchday 28 FC Sion U21 FC Sion U21 0:1 SC Brühl SG SC Brühl SG
  FC Zürich U21 FC Zürich U21 3:3 FC Breitenrain FC Breitenrain
  Stade Nyonnais FC Stade Nyonnais 2:0 FC St. Gallen 1879 U21 St. Gallen U21
  FC Köniz FC Köniz 1:3 SC Kriens SC Kriens
  Etoile Carouge Etoile Carouge FC 2:2 FC Basel 1893 U21 FC Basel U21
  SC YF Juventus SC YF Juventus Zürich 2:3 BSC Old Boys BSC Old Boys
Matchday 27 SCR Altach II SC Rheindorf Altach II 0:4 USK Anif USK Anif
  FC Wacker II FC Wacker Innsbruck II 3:1 SC Schwaz Schwaz
Matchday 24 Team Vaud U21 Team Vaud U21 6:1 Signal FC Bernex-Confignon Signal FC
  Martigny-Sports FC Martigny-Sports 2:1 SC Düdingen SC Düdingen
  Lancy FC Lancy FC 0:0 FC La Chaux-de-Fonds Chaux-de-Fonds
  FC Fribourg FC Fribourg 2:0 FC Naters Oberwallis FC Naters
  Azzurri LS FC Azzurri LS 90 2:2 FC Bavois FC Bavois
  US Terre Sainte US Terre Sainte 2:3 Yverdon-Sport FC Yverdon-Sport
Matchday 11 Nyköbing FC Nyköbing FC 2:3 Brabrand IF Brabrand IF
Matchday 24 Zug 94 Zug 94 0:0 FC Wangen bei Olten FC Wangen b. O.
  BSC YB U21 BSC Young Boys U21 6:1 SR Delémont SR Delémont
  FC Schötz FC Schötz 3:4 FC Thun U21 Thun U21
  FC Sursee FC Sursee 0:2 FC Münsingen FC Münsingen
  SC Buochs SC Buochs 2:1 FC Luzern U21 Luzern U21
  Winterthur U21 FC Winterthur U21 1:1 FC Dietikon FC Dietikon
  FC Baden FC Baden 3:2 FC Thalwil FC Thalwil
  FC Balzers FC Balzers 3:0 FC Mendrisio Mendrisio
  United Zürich FC United Zürich 3:0 FC Locarno FC Locarno
  FC Wettswil FC Wettswil-Bonstetten 1:1 Grasshopper Club Zürich U21 GC Zürich U21
  FC Seuzach FC Seuzach 1:1 USV Eschen-Mauren Eschen-Mauren
  FC Gossau FC Gossau 4:0 FC Kosova FC Kosova
Matchday 33 Freiburger FC Freiburger FC 4:0 SGV Freiberg SGV Freiberg
  SV Oberachern SV Oberachern 1:1 Stuttgarter Kickers II St. Kickers II
  1.CfR Pforzheim 1.CfR Pforzheim 0:3 SSV Ulm 1846 SSV Ulm 1846
  Sandhausen II SV Sandhausen II 3:2 FC Nöttingen FC Nöttingen
  FV Ravensburg FV Ravensburg 2:3 FC Germania Friedrichstal Friedrichstal
  FC 08 Villingen FC 08 Villingen 2:1 SSV Reutlingen 05 SSV Reutlingen
  FSV Hollenbach FSV Hollenbach 3:1 SC Pfullendorf SC Pfullendorf
  Kehler FV Kehler FV 07 0:1 TSG Balingen TSG Balingen
  FSV Bissingen FSV 08 Bissingen 2:0 Karlsruher SC II Karlsruhe II
  Bayern Alzenau FC Bayern Alzenau 4:1 OSC Vellmar OSC Vellmar
  RW Frankfurt SG Rot-Weiß Frankfurt 3:2 Sportfreunde Seligenstadt SF Seligenstadt
  TSV Lehnerz TSV Lehnerz 2:1 SV Wiesbaden SV Wiesbaden
  Stadtallendorf Eintracht Stadtallendorf 2:0 SC Borussia Fulda Borussia Fulda
  Buch. Flieden SV Buchonia Flieden 0:3 SV Rot-Weiß Hadamar RW Hadamar
  Hessen Dreieich SC Hessen Dreieich 1:3 SC Teutonia Watzenborn-Steinberg Teutonia W.-S.
  Vikt. Griesheim SC Viktoria 06 Griesheim 1:2 1.FC Eschborn 1.FC Eschborn
  Eltersdorf SC Eltersdorf 0:3 SpVgg SV Weiden SpVgg Weiden
  Würzburger FV Würzburger FV 2:0 TSV Aubstadt Aubstadt
  Erlenbach SV Erlenbach 2:3 Alemannia Haibach Alem. Haibach
  1.FC Sand 1.FC Sand 5:2 SpVgg Jahn Forchheim Jahn Forchheim
  1.SC Feucht 1.SC Feucht 2:3 ASV Burglengenfeld Burglengenfeld
  Regensburg II SSV Jahn Regensburg II 1:2 SpVgg Bayern Hof Bayern Hof
  Frohnlach VfL Frohnlach 5:1 FC Eintracht Bamberg Eintr. Bamberg
  VfB Eichstätt VfB Eichstätt 1:2 SV Seligenporten Seligenporten
  TSV Großbardorf