For using this site, please activate JavaScript.
Elfmeter Facebook-Blau Facebook-Messenger-Blau Facebook-Messenger-Weiss Groundhopping Laender Platzverweis Spiele Spieler Tore Torschuetzen Trainer Twitter-Blau Vereine Wettbewerbe WhatsApp-gruen alles_gelesen bc-land bc-spieler bc-verein bc-wettbewerb facebook fanticker fanticker_white favoriten google+ home instagram kalender_blue kommentare_beitraege_sprechblase linkedin liveticker_white mail-schwarz notification offizielle-homepage passwort pinterest rss schliessen share-blauaufweiss share-weissaufblau snapchat suche-grau suche thread_erstellen twitter vimeo whatsapp xing youtube

Matches Dec 17, 2017

Matchday 17
Hannover 96 Hannover 96 4:4 Bayer 04 Leverkusen Bay. Leverkusen
 
RB Leipzig RB Leipzig 2:3 Hertha BSC Hertha BSC
Matchday 18
Greuther Fürth SpVgg Greuther Fürth 1:1 SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98
 
SV Sandhausen SV Sandhausen 3:1 Holstein Kiel Holstein Kiel
 
MSV Duisburg MSV Duisburg 2:0 SG Dynamo Dresden Dynamo Dresden
 
West Brom West Bromwich Albion 1:2 Manchester United Man Utd
  Bournemouth AFC Bournemouth 0:4 Liverpool FC Liverpool
Matchday 13 Sant Julia UE Sant Julia 2:3 UE Escale Santa Coloma Santa Coloma
  FC Santa Coloma FC Santa Coloma 2:0 FC Encamp FC Encamp
  Lusitanos FC Lusitanos 1:1 Inter Club d'Escaldes IC d'Escaldes
  UE Engordany UE Engordany 1:0 Penya Encarnada d'Andorra Penya Encarnada
Matchday 16 Girona Girona FC 1:0 Getafe CF Getafe
  Celta de Vigo Celta de Vigo 0:1 Villarreal CF Villarreal
  UD Las Palmas UD Las Palmas 2:2 RCD Espanyol Barcelona Espanyol
  FC Barcelona FC Barcelona 4:0 Deportivo de La Coruña Dep. La Coruña
Matchday 17 Hellas Verona Hellas Verona 3:0 AC Milan AC Milan
  Fiorentina ACF Fiorentina 0:0 Genoa CFC Genoa
  Bologna Bologna FC 1909 0:3 Juventus FC Juventus
  Sampdoria UC Sampdoria 0:1 US Sassuolo Sassuolo
  Crotone FC Crotone 1:0 Chievo Verona Chievo Verona
  Benevento Benevento Calcio 1:2 SPAL 2013 SPAL
  Atalanta Atalanta BC 3:3 SS Lazio Lazio
Matchday 18 FC Nantes FC Nantes 1:0 SCO Angers SCO Angers
  OGC Nice OGC Nice 1:0 FC Girondins Bordeaux G. Bordeaux
  Olympique Lyon Olympique Lyon 2:0 Olympique Marseille Marseille
Matchday 20
Austria Vienna Austria Vienna 1:0 SK Sturm Graz Sturm Graz
Matchday 22 FC Poli Iasi FC Politehnica Iasi 3:1 ASC Daco-Getica Bukarest Daco-Getica
  FCSB FCSB 2:0 FC Viitorul FC Viitorul
Matchday 19
Grasshoppers Grasshopper Club Zurich 0:2 FC Basel 1893 FC Basel
 
Lausanne-Sport FC Lausanne-Sport 5:1 FC Zürich FC Zürich
 
FC Luzern FC Luzern 2:4 BSC Young Boys BSC Young Boys
Matchday 17
Sparta R. Sparta Rotterdam 0:7 Feyenoord Rotterdam Feyenoord
 
FC Utrecht FC Utrecht 1:1 Heracles Almelo Heracles Almelo
 
AZ Alkmaar AZ Alkmaar 1:2 Ajax Amsterdam AFC Ajax
 
SBV Excelsior Excelsior Rotterdam 2:0 FC Groningen FC Groningen
Matchday 16 Akhisarspor Akhisarspor 0:2 Kayserispor Kayserispor
  Basaksehir Basaksehir 4:1 Antalyaspor Antalyaspor
  Y. Malatyaspor Yeni Malatyaspor 2:1 Galatasaray SK Galatasaray
  Besiktas Besiktas JK 5:1 Osmanlispor FK Osmanlispor
Matchday 15 Chaves GD Chaves 1:1 Rio Ave FC Rio Ave FC
  Sporting CP Sporting CP 2:0 Portimonense SC Portimonense
  Tondela CD Tondela 1:5 SL Benfica Benfica
Matchday 19 Heart of Midl. Heart of Midlothian FC 4:0 Celtic FC Celtic
Matchday 15 Olympiacos Olympiacos Piraeus 1:0 PAS Giannina PAS Giannina
  PAS Lamia PAS Lamia 1964 0:2 AE Larisa AE Larisa
  Asteras Tripoli Asteras Tripolis 0:0 Panetolikos GFS Panetolikos
  AO Xanthi AO Xanthi 1:1 Panathinaikos Athens Panathinaikos
Matchday 19 Club Brugge Club Brugge KV 5:0 RSC Anderlecht RSC Anderlecht
  RSC Charleroi RSC Charleroi 1:1 KRC Genk KRC Genk
  Zulte Waregem SV Zulte Waregem 1:2 Royal Antwerp FC Royal Antwerp
Matchday 16 VW Hamme KFC VW Hamme 2:4 SC Eendracht Aalst Eendracht Aalst
  FC Knokke FC Knokke 3:2 RFC Seraing RFC Seraing
  Berchem Sport Berchem Sport 1:1 KSK Heist KSK Heist
Matchday 20 Hajduk Split HNK Hajduk Split 5:0 NK Inter Zapresic Inter Zapresic
  HNK Rijeka HNK Rijeka 3:0 NK Rudes NK Rudes
Matchday 21
Lech Poznan Lech Poznan 3:1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Termalica
 
Wisla Kraków Wisla Kraków 1:2 Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin
Matchday 19 ASV Mettmann ASV Mettmann 1:2 SpVg Odenkirchen Odenkirchen
  SC Velbert SC Velbert 2:0 SC Kapellen-Erft Kapellen-Erft
  VfL Repelen VfL Repelen 1:0 TuS Viktoria Buchholz Vik. Buchholz
  ESC Rellingh. ESC Rellinghausen 06 0:3 FSV Duisburg FSV Duisburg
  Niederwenigern SF Niederwenigern 1:0 DJK/Arminia Klosterhardt A. Klosterhardt
  Sterkrade-Nord SpVgg Sterkrade-Nord 6:2 PSV Wesel-Lackhausen PSV Wesel
Matchday 17 1.FC Schöneberg 1.FC Schöneberg 2:4 TuS Makkabi Berlin TuS Makkabi
  Nordberliner SC Nordberliner SC 0:3 TSV Rudow 1888 TSV Rudow 1888
  SV Tasmania SV Tasmania Berlin 0:2 Blau-Weiß 90 Berlin BW Berlin
Matchday 20 VfB Marburg VfB Marburg 1:2 FC Dorndorf FC Dorndorf
Matchday 17 Rödinghausen II SV Rödinghausen II 5:1 SpVgg Vreden SpVgg Vreden
  Delbrücker SC Delbrücker SC 1:1 SV Schermbeck SV Schermbeck
  SV Spexard SV Spexard 2:0 SuS Neuenkirchen Neuenkirchen
  TuS Hiltrup TuS Hiltrup 1:2 Victoria Clarholz Vict. Clarholz
Matchday 14 Al-Feiha Al-Feiha FC 2:1 Al-Hilal Riyadh Hilal
Matchday 15 FC Luftëtari FC Luftëtari 5:0 FK Partizani FK Partizani
  KF Teuta KF Teuta 1:2 FK Kukësi FK Kukësi
Matchday 11 Brisbane Roar Brisbane Roar 1:2 Melbourne Victory Melbourne
Matchday 12 CR Al Hoceima CR Al Hoceima 1:1 Olympique Khouribga O. Khouribga
  CA Khénifra Chabab Atlas Khénifra 0:0 FAR Rabat FAR Rabat
  Difaa El Jadida Difaa El Jadida 1:0 Kawkab Marrakech Kawkab Marrakech
Matchday 8 ES Metlaoui Etoile Sportive Metlaoui 2:0 Club Athlétique Bizertin CA Bizertin
  Club Africain Club Africain Tunis 1:0 Etoile Sportive du Sahel ES Sahel
Matchday 16 Blauw Geel '38 Blauw Geel '38 5:2 ADO '20 Heemskerk ADO '20
  HSC '21 HSC '21 Haaksbergen 1:1 HV & CV Quick Quick DH
  VV UNA VV UNA Veldhoven 0:0 OFC Oostzaan OFC Oostzaan
  De Meern VV De Meern 0:4 VV Dongen Dongen
  USV Hercules USV Hercules 2:3 JVC Cuijk JVC Cuijk
  Quick '20 KVV Quick '20 4:1 De Graafschap Doetinchem U21 De Graafs. U21
  HBS HBS Craeyenhout 1:0 OJC Rosmalen OJC Rosmalen
  EVV Echt EVV Echt 0:3 Vitesse Arnhem U21 Vitesse U21
  Be Quick 1887 Be Quick 1887 2:5 RKVV Westlandia Westlandia
Matchday 9 Team Wellington Team Wellington 0:0 Southern United Southern United
  Canterbury Utd Canterbury United 3:0 Hawke’s Bay United Hawke’s Bay
  Auckland City Auckland City FC 0:3 Tasman United Tasman United
  Waitakere Utd. Waitakere United 0:2 Eastern Suburbs AFC Eastern Sub.
Matchday 22 Fleetwood Fleetwood Town 2:3 Peterborough United Peterborough
Matchday 19 Brescia Brescia Calcio 1:1 AS Cittadella Cittadella
  Pescara Delfino Pescara 1936 1:0 Novara Calcio 1908 Novara
  Pro Piacenza Pro Piacenza 1919 1:0 AS Lucchese Libertas Lucchese
  Olbia Olbia Calcio 1905 2:1 SS Monza 1912 Monza
  Arezzo SS Arezzo 1:1 Carrarese Calcio 1908 Carrarese
  Cuneo AC Cuneo 1905 0:2 US Alessandria Calcio 1912 Alessandria
  Pontedera US Città di Pontedera 1:1 AS Viterbese Castrense Viterbese
  Giana Erminio AS Giana Erminio 3:2 Arzachena Costa Smeralda Arzachena
  Pistoiese US Pistoiese 1921 3:1 US Gavorrano Gavorrano
  Renate AC Renate 1:0 Pordenone Calcio Pordenone
  Trapani Trapani Calcio 1:2 Cosenza Calcio Cosenza
  Lecce US Lecce 2:0 SS Monopoli 1966 Monopoli
  Bisceglie AS Bisceglie 1913 0:2 Racing Fondi Racing Fondi
  Rende Rende Calcio 1968 0:3 Calcio Catania Catania
  Catanzaro US Catanzaro 1:1 Paganese Calcio 1926 Paganese
  Sicula Leonzio Sicula Leonzio 0:0 Siracusa Calcio Siracusa
  V. Francavilla Virtus Francavilla Calcio 2:1 Fidelis Andria Fidelis Andria
  Matera SS Matera Calcio 1:0 Casertana FC Casertana
Matchday 17 Gümüshanespor Gümüshanespor 0:2 Altay SK Altay
  Kahramanmaras Kahramanmarasspor 2:1 Sanliurfaspor Sanliurfaspor
  Bugsas Spor Bugsas Spor 3:0 Fethiyespor Fethiyespor
  Silivrispor Silivrispor 0:1 Nigde Anadolu FK Nigde Anadolu
  Karsiyaka Karsiyaka 1:1 Kirklarelispor Kirklarelispor
  Bandirmaspor Bandirmaspor 4:1 Sakaryaspor Sakaryaspor
  Z. Kömürspor Zonguldak Kömürspor 1:1 Nazilli Belediyespor Nazilli Bld.
  Eyüpspor Eyüpspor 1:0 Menemen Belediyespor Menemen Bld.
  Amed SK Amed Sportif Faaliyetler 1:1 Tokatspor Tokatspor
  Afyonspor Afjet Afyonspor 0:0 Hatayspor Hatayspor
  Körfez SK Körfez Spor Kulübü 0:1 Bodrum Belediyesi Bodrumspor Bodrumspor
  Kastamonu 1966 Kastamonuspor 1966 1:2 Keciörengücü Keciörengücü
  Etimesgut Bld. Etimesgut Belediyespor 3:0 Bucaspor Bucaspor
Matchday 19 Sevilla Atl. Sevilla Atlético 0:1 Real Oviedo Real Oviedo
  SD Huesca SD Huesca 3:0 CD Lugo CD Lugo
  CyD Leonesa Cultural Leonesa 2:0 Gimnàstic de Tarragona Gimnàstic
  Sporting Gijón Sporting Gijón 3:0 CD Tenerife CD Tenerife
  Rayo Vallecano Rayo Vallecano 2:1 AD Alcorcón Alcorcón
Matchday 17 Leixões Leixões SC 2:2 CD Nacional Nacional
  Coimbra Académica Coimbra 2:0 SC Covilhã Covilhã
  Penafiel FC Penafiel 2:0 FC Arouca Arouca
  União Madeira CF União Madeira 3:0 FC Famalicão Famalicão
  Santa Clara CD Santa Clara 0:0 UD Oliveirense Oliveirense
Matchday 16
Elazigspor Elazigspor 0:1 Büyüksehir Belediye Erzurumspor BB Erzurumspor
  Altinordu Altinordu 1:1 Adana Demirspor Adana Demirspor
  Ankaragücü MKE Ankaragücü 3:0 Manisaspor Manisaspor
  Samsunspor Samsunspor 2:1 Giresunspor Giresunspor
Matchday 8 GS Kallithea GS Kallithea 0:1 Apollon Larisas Ap. Larisas
  PS Veria PS Veria 1:0 Anagennisi Karditsas Anag. Karditsas
  Acharnaikos AO Acharnaikos 0:3 PAE Eginiakos Eginiakos
  Ergotelis GS Ergotelis 1:1 Apollon Pontou Apollon Pontou
  Panachaiki Panachaiki Patras 2:0 Panegialios GS Panegialios
  Aris Saloniki Aris Thessaloniki 0:0 OFI Crete OFI Crete
Matchday 20 KSV Roeselare KSV Roeselare 1:2 AFC Tubize AFC Tubize
Matchday 6 Saprissa Deportivo Saprissa 1:2 Santos de Guápiles FC Santos FC
  Herediano CS Herediano 1:2 Municipal Pérez Zeledón Pérez Zeledón
Matchday 14 Kiryat Shmona Ironi Kiryat Shmona 0:2 Hapoel Raanana Hapoel Raanana
  Maccabi Netanya Maccabi Netanya 1:0 Hapoel Beer Sheva H. Beer Sheva
Matchday 19 Navalcarnero CDA Navalcarnero 0:1 Club Rápido de Bouzas Bouzas
  R. Majadahonda CF Rayo Majadahonda 2:1 Racing Ferrol Racing Ferrol
  Depor Fabril RC Deportivo Fabril 2:0 CD Toledo CD Toledo
  Ponferradina SD Ponferradina 2:1 CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada
  G. Segoviana Gimnástica Segoviana CF 1:2 AD Unión Adarve Unión Adarve
  CF Talavera CF Talavera de la Reina 1:0 CCD Cerceda CCD Cerceda
  Pontevedra Pontevedra CF 0:1 Atlético Madrid B Atl. Madrid B
  CD Guijuelo CD Guijuelo 1:0 Celta Vigo B Celta Vigo B
Matchday 17 Ofspor Ofspor 4:3 Canakkale Dardanel SK Dardanelspor
  Batman Petrol Batman Petrolspor 3:0 Catalcaspor Catalcaspor
  Bayburt Idare Bayburt Il Özel Idare Genclik Ve Spor 0:3 Orhangazi Belediyespor Orhangazi Bld
  Adivar SK Halide Edip Adivarspor 1:0 Erzin Belediyespor Erzin Belediye
  Manisa BB Manisa Büyüksehir Belediyespor 1:2 Bayrampasa Bayrampasa
  Erbaaspor Erbaaspor 0:0 Düzcespor Düzcespor
  Kozan Belediye Kozan Belediyespor 0:0 Yomraspor Yomraspor
  Altindag Bld. Altindag Belediyespor 0:0 12 Bingölspor 12 Bingölspor
Matchday 19 CA Osasuna B CA Osasuna B 1:2 CD Vitoria CD Vitoria
  CD Tudelano CD Tudelano 0:1 Bilbao Athletic Bilbao Athletic
  Burgos CF Burgos CF 1:1 SD Leioa SD Leioa
  UD Logroñés UD Logroñés 5:2 CD Izarra CD Izarra
  Real Unión Real Unión Club 1:3 Racing Santander Racing
  Caudal Caudal Deportivo 0:0 SD Amorebieta SD Amorebieta
  Gernika Gernika Club 1:1 CD Mirandés CD Mirandés
  Real Sociedad B Real Sociedad B 1:1 Peña Sport FC Peña Sport FC
Matchday 17 Yeni Orduspor Yeni Orduspor 2:1 Esenler Erokspor Erokspor
  Pazarspor Pazarspor 2:1 Ankara Demirspor Ankara Demir
  1461 Trabzon 1461 Trabzon 5:2 Van Büyüksehir Belediyespor Van BBSK
  24 Erzincanspor 24 Erzincanspor 1:0 Gölcükspor Gölcükspor
  Yesil Bursa Yesil Bursa 0:1 Diyarbekirspor Diyarbekirspor
  Kirikhanspor Kirikhanspor 1:0 Turgutluspor Turgutluspor
  Ergene Velimese Ergene Velimese Spor 2:0 Kayseri Erciyesspor K. Erciyesspor
  Bagcilar Spor Bagcilar Spor Kulübü 3:1 Tire 1922 Spor Tire 1922 Spor
  Muglaspor Muglaspor 0:0 Darica Genclerbirligi Darica GB
Matchday 19 Villarreal CF B Villarreal CF B 3:2 Penya Deportiva Santa Eulalia Penya Deportiva
  CD Alcoyano CD Alcoyano 0:0 Ontinyent CF Ontinyent CF
  Formentera SD Formentera 1:0 CF Peralada-Girona B CF Peralada
  CD Ebro CD Ebro 2:1 Atlético Baleares Atl. Baleares
  RCD Mallorca RCD Mallorca 2:2 RZ Deportivo Aragón Dep. Aragón
  Elche CF Elche CF 2:1 UE Olot UE Olot
  Lleida Esportiu Lleida Esportiu 0:0 CE Sabadell CE Sabadell
  Cornellà UE Cornellà 1:2 Atlético Saguntino At. Saguntino
Matchday 17 Cizrespor 2010 Cizrespor 2010 1:0 Hekimoglu Trabzon Hekimoglu
  Karaköprü Bld. Karaköprü Belediyesporespor 0:0 Osmaniyespor Futbol Kulübü Osmaniyespor FK
  Aydinspor 1923 Aydinspor 1923 3:1 Tekirdagspor Tekirdagspor
  Tarsus IY Tarsus Idman Yurdu 1:1 Sultanbeyli Belediyespor Sultanbeyli Bld
  Corum Belediye Corum Belediyespor 2:1 Karacabey Belediyespor Karacabey Bld
Matchday 19 Betis B Betis Deportivo Balompié 0:4 Extremadura UD Extremadura
  UD Melilla UD Melilla 1:0 Granada CF B Granada CF B
  CD El Ejido CD El Ejido 2012 4:3 Las Palmas Atlético Las Palmas Atl.
  Recr. Huelva Recreativo Huelva 1:2 FC Jumilla FC Jumilla
  R. B. Linense Real Balompédica Linense 1:2 Real Murcia CF Real Murcia
  Villanovense CF Villanovense 0:4 Marbella FC Marbella FC
  Mérida AD Mérida AD 0:0 Córdoba CF B Córdoba CF B
  UCAM Murcia UCAM Murcia CF 2:1 San Fernando CD San Fernando CD
  U. Fürstenwalde FSV Union Fürstenwalde 0:0 Hertha BSC II Hertha BSC II
Matchday 8 VfL Vichttal VfL Vichttal 2:2 SV Breinig SV Breinig
Matchday 19 Schonnebeck SpVg Schonnebeck 3:2 VfR Fischeln VfR Fischeln
  1.FC Monheim 1.FC Monheim 5:0 Düsseldorfer SC 99 DSC 99
  VfB Homberg VfB Homberg 0:0 SC Düsseldorf-West Düsseldorf-West
Matchday 18 ASC 09 Dortmund ASC 09 Dortmund 2:1 FC Brünninghausen Brünninghausen
  TSV Marl-Hüls TSV Marl-Hüls postponed TuS Ennepetal TuS Ennepetal
  GW Brieselang Grün-Weiß Brieselang 0:0 SV Lichtenberg 47 Lichtenberg 47
  H. Rostock II FC Hansa Rostock II 2:1 Brandenburger SC Süd Brandenburg. SC
Matchday 13 FC Bayern U19 FC Bayern Munich U19 2:2 FC Augsburg U19 FC Augsburg U19
Matchday 16 Apol. Limassol Apollon Limassol 5:0 Olympiakos Nicosia Olympiakos N.
  Doxa Katokopias Doxa Katokopias 0:0 AEL Limassol AEL Limassol
  AEK Larnaca AEK Larnaca 1:1 Ermis Aradippou Ermis Aradippou
final 2nd leg Delfín SC Delfín SC 0:2 CS Emelec CS Emelec
Qualifying Round 2nd leg LDU Quito LDU Quito 3:3 Técnico Universitario Técnico U.
Matchday 13 Perugia U19 Perugia Primavera 2:1 Frosinone Primavera Frosinone U19
  Novara U17 Novara Under 17 3:1 Empoli Under 17 Empoli U17
  Entella U17 Virtus Entella Under 17 3:1 Fiorentina Under 17 Fiorentina U17
  Genoa U17 Genoa Under 17 2:0 Spezia Under 17 Spezia U17
  Sassuolo U17 Sassuolo Under 17 4:2 Carpi Under 17 Carpi U17
  ProVercelli U17 Pro Vercelli Under 17 0:4 Juventus Under 17 Juventus U17
  Cremonese U17 Cremonese Under 17 1:1 Torino Under 17 Torino U17
  Sampdoria U17 Sampdoria Under 17 2:0 Parma Under 17 Parma U17
  Venezia U17 Venezia Under 17 1:2 Lazio Under 17 Lazio U17
  Cesena U17 Cesena Under 17 1:0 Brescia Under 17 Brescia U17
  Hellas U17 Hellas Under 17 0:3 Inter Under 17 Inter U17
  Milan U17 Milan Under 17 3:1 Chievo Under 17 Chievo U17
  Udinese U17 Udinese Under 17 2:0 Bologna Under 17 Bologna U17
  Cittadella U17 Cittadella Under 17 2:4 Atalanta Bergamo U17 Atalanta U17
  Cagliari U17 Cagliari Under 17 2:2 Spal Under 17 Spal U17
  Salernitana U17 Salernitana Under 17 0:0 Pescara Under 17 Pescara U17
  Crotone U17 Crotone Under 17 2:0 Palermo Under 17 Palermo U17
  Ascoli U17 Ascoli Under 17 4:1 Foggia Under 17 Foggia U17
  Perugia U17 Perugia Under 17 1:2 Frosinone Under 17 Frosinone U17
  Bari U17 Bari Under 17 0:2 Ternana Under 17 Ternana U17
  Roma U17 Roma Under 17 2:1 Avellino Under 17 Avellino U17
  Benevento U17 Benevento Under 17 1:2 Napoli Under 17 Napoli U17
Matchday 19 Pro Sesto SSD Pro Sesto 2:2 USD Olginatese Olginatese
  Castellazzo Castellazzo Bormida 1:4 ASD Chieri Calcio Chieri
  Arconatese GS Arconatese 0:3 AC Gozzano Gozzano
  Varese Varese Calcio 0:0 Varesina Calcio Varesina
  Como Como 1907 1:0 US Folgore Caratese Caratese
  Derthona Calcio Derthona 1:1 AC Bra Bra
  Seregno USD 1913 Seregno Calcio 1:1 Borgaro Nobis 1965 Borgaro
  Pavia FC Pavia 1911 0:2 US Inveruno Inveruno
  Caronnese SC Caronnese 2:0 ASD OltrepòVoghera OltrepòVoghera
  Rezzato AC Rezzato 3:1 Romanese Calcio Romanese
  Darfo Boario US Darfo Boario 0:0 Aurora Pro Patria Pro Patria
  Milano City Milano City B.G. FC 2:0 US Caravaggio US Caravaggio
  Scanzorosciate USD Scanzorosciate 0:1 AC Lumezzane Lumezzane
  Levico Terme US Levico Terme 1:1 Dro Alto Garda Calcio Dro Alto Garda
  Lecco Calcio Lecco 1912 3:0 USD Grumellese Calcio Grumellese
  Pergolettese US Pergolettese 1932 2:0 ASD Virtus Bergamo 1909 Alzano Seriate Virtus Bergamo
  Ciliverghe Ciliverghe Mazzano 1:1 AC Crema 1908 Crema
Matchday 17 Clodiense Clodiense SSD 0:2 Mantova FC Mantova FC
  Adriese 1906 US Adriese 1906 1:3 ASD Arzignano Valchiampo Arzignano
  Tamai Polisportiva Tamai 1:4 AC Este 1920 Este
  Ambrosiana GS Ambrosiana 6:1 FC Calvi Noale Calvi Noale
  Union Feltre Union Feltre 1:1 ACD Campodarsego Campodarsego
  Montebelluna Calcio Montebelluna 1909 2:2 FC Legnago Salus Legnago
  Abano Abano Calcio 2:2 Ital-Lenti Belluno Belluno
  Virtus Verona Virtusvecomp Verona 3:3 AC Delta Porto Tolle Delta PT
Matchday 19 Fiorenzuola US Fiorenzuola 1922 3:1 Montevarchi Calcio Aquila 1902 Montevarchi Calcio Aquila 1902
  Sammaurese Sammaurese Calcio 1:1 Vigor Carpaneto Vigor Carpaneto
  Forlì Forlì FC 3:2 Imolese Calcio 1919 Imolese
  Tuttocuoio AC Tuttocuoio 2:1 Correggese Calcio 1948 Correggese
  Pianese US Pianese 0:0 Sporting Club Trestina Trestina
  Villabiagio ASD Villabiagio 4:0 VF Colligiana VF Colligiana
  Rimini Rimini FC 1:0 Vivi Altotevere Sansepolcro Sansepolcro
Matchday 17 Real Forte US Real Forte Querceta 0:0 US Massese Massese
  Argentina SSD Argentina Arma 1:3 Rignanese Calcio Rignanese
  Viareggio Viareggio 2014 1:3 USD Lavagnese 1919 Lavagnese
  San Donato San Donato Tavarnelle 0:0 Ghivizzano Borgo a Mozzano Ghiviborgo
  Scandicci CS Scandicci 1908 1:3 FBC Finale 1908 Finale
  Sestri Levante USD Sestri Levante 1919 1:1 FC Ponsacco 1920 Ponsacco
  Ligorna SC Ligorna 1922 0:1 Sanremese Calcio Sanremese
  Albissola Albissola 2010 1:1 Seravezza Pozzi Calcio Seravezza Pozzi
  Montecatini AD Valdinievole Montecatini 1:1 Savona FBC Savona
  Sangiustese ACD Sangiustese 1:0 Olympia Agnonese Agnonese
  Nerostellati USD Nerostellati 1910 2:1 Fabriano Cerreto Fabriano
  Pineto Pineto Calcio 0:0 US Recanatese Recanatese
  Jesina SSD Jesina Calcio 1:1 SSD Città di Campobasso Campobasso
  Vis Pesaro Vis Pesaro dal 1898 2:1 Gsd Castelfidardo Calcio Castelfidardo
  San Nicolò San Nicolò Calcio Teramo 0:2 San Marino Calcio San Marino
  Matelica Matelica Calcio 4:0 Avezzano Calcio Avezzano
  Vastese ASD Vastese Calcio 1902 2:1 L'Aquila Calcio L'Aquila
  Tortolì US Tortolì Calcio 1953 0:2 Trastevere Calcio Trastevere
  Lupa Roma Lupa Roma FC 2:1 FC Rieti Rieti
  Albalonga Albalonga Calcio 1:1 FC Aprilia Racing Club Racing Aprilia
  Ostiamare AS Ostiamare Lido Calcio 2:1 Polisportiva Budoni Calcio Budoni
  Flaminia Calcio Flaminia Civita Castellana 2:0 Anzio Calcio 1924 Anzio
  San Teodoro San Teodoro 1:1 SFF Atletico SFF Atletico
  Cassino Cassino Calcio 1924 1:0 Nuorese Calcio Nuorese
  Latte Dolce Sassari Latte Dolce 2:1 ASD Lanusei Calcio Lanusei
  Turris AP Turris Calcio 1:2 Taranto FC 1927 Taranto
  Sarnese Sarnese 1926 3:2 FC Francavilla 1931 Francavilla
  Pomigliano ASD Calcio Pomigliano 1:2 USD Alto Tavoliere San Severo San Severo
  Potenza Potenza Calcio 1:0 Molfetta Sportiva Molfetta Sport.
  Frattese Frattese Calcio 0:3 USD Cavese 1919 Cavese
  Altamura ASD Team Altamura 0:2 AC Nardò Nardò
  Manfredonia ASD Manfredonia Calcio 1:1 Città di Gragnano Gragnano
  Aversa Norm. SF Aversa Normanna 1:2 FBC Gravina Gravina
  Cerignola Audace Cerignola 0:0 AZ Picerno Picerno
  ACR Messina AC Rilancio Messina 3:0 Isola Capo Rizzuto Capo Rizzuto
  SC Palazzolo SC Palazzolo 0:0 ASD Calcio Cittanovese Cittanovese
  Gelbison Gelbison Vallo della Lucania 0:1 Portici 1906 Portici
  Granata SSCD Granata 1924 0:0 Ebolitana Calcio 1925 Ebolitana
  Troina ASD Troina 0:1 ASD Nocerina 1910 Nocerina
  Igea Virtus Igea Virtus Barcellona 1:0 US Palmese 1912 Palmese 1912
  Acireale ASD Acireale Calcio 2:2 Città di Gela Gela
  Vibonese US Vibonese 2:1 ASD Sancataldese Sancataldese
  Roccella AS Roccella 1935 3:1 Paceco 1976 Paceco
Matchday 14 St. Andrews FC St. Andrews FC 2:1 Hibernians FC Hibernians FC
  Floriana Floriana FC 0:2 Birkirkara FC Birkirkara FC
Matchday 13 FC Elazig Spor FC Elazig Spor 2:3 Rahlstedter SC Rahlstedt
Matchday 15 Baroka FC Baroka FC 3:1 SuperSport United SuperSport Utd.
  Golden Arrows Lamontville Golden Arrows 0:0 Maritzburg United FC Maritzburg Utd.
Matchday 17 Sheikh Russel Sheikh Russel KC 2:0 Farashganj SC Farashganj
  BJMC Team BJMC 1:1 Mohammedan SC Mohammedan
U. A. E. United Arab Emirates 1:0 Iraq Iraq
  Iraq Iraq 0:1 United Arab Emirates U. A. E.
Matchday 6 Bengaluru FC Bengaluru FC 1:2 Chennaiyin FC Chennaiyin FC
  Mumbai City Mumbai City FC 0:1 ATK ATK

Player birthdays

  • André Ayew
    Date of Birth: Dec 17, 1989  Ghana
    Position: Right Winger
    Market value: 14,00 Mill. €
    Fenerbahce SK
    Age: 28 years

coach birthdays

Transfers

  • Tsvetelin Chunchukov
    Age: 22 Years  Bulgaria
    Position: Centre-Forward
    Market value: 400 Th. €
    Fee: Free Transfer
    Cherno More Varna
     
    Slavia Sofia
  • Takafumi Akahoshi
    Age: 31 Years  Japan
    Position: Central Midfield
    Market value: 350 Th. €
    Fee: Free Transfer
    Ratchaburi Mitr Phol FC
     
    Suphanburi FC
  • Manuchekhr Dzhalilov
    Age: 27 Years  Tajikistan
    Position: Right Winger
    Market value: 200 Th. €
    Fee: Free Transfer
    Istiqlol Dushanbe
     
    Sriwijaya FC
  • Taufik Hidayat
    Age: 24 Years  Indonesia
    Position: Left-Back
    Market value: 25 Th. €
    Fee: Free Transfer
    PSIS Semarang
     
    Bali United FC
  • Dong Wang
    Age: 22 Years  China
    Position: Right-Back
    Market value: -
    Fee: Free Transfer
    ARC Oleiros
     
    GD Tourizense
  • Aleksandar Arcaba
    Age: 19 Years  Serbia
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: Free Transfer
    Union San Giorgio Sedico
     
    SSD Argentina Arma
  • Sulyvan Ates
    Age: 24 Years  France
    Position: Attacking Midfield
    Market value: -
    Fee: Free Transfer
    FC UGS Genève
     
    Unknown
  • Jhonnatan
    Age: 25 Years  Brazil
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 550 Th. €
    Fee: Loan
    Santa Cruz Futebol Clube (RN)
     
    AA Portuguesa (RJ)
  • Ji-Paraná
    Age: 30 Years  Brazil
    Position: Central Midfield
    Market value: 500 Th. €
    Fee: ?
    Atlético Clube Paranavaí (PR)
     
    Ji-Paraná Futebol Clube
  • Vendry Mofu
    Age: 28 Years  Indonesia
    Position: Central Midfield
    Market value: 200 Th. €
    Fee: ?
    Semen Padang FC
     
    Bhayangkara FC
  • Stefano Franchi
    Age: 32 Years  Italy
    Position: Left Winger
    Market value: 100 Th. €
    Fee: ?
    AC Rezzato
     
    Piacenza Calcio 1919
  • Jorginho
    Age: 27 Years  Brazil
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 75 Th. €
    Fee: ?
    Clube de Regatas Brasil (AL)
     
    Santa Cruz Futebol Clube (PE)
  • Firly Apriansyah
    Age: 31 Years  Indonesia
    Position: Abwehr
    Market value: 50 Th. €
    Fee: ?
    Borneo FC
     
    PS Barito Putera
  • Ebrima Kebbeh
    Age: 19 Years  The Gambia
    Position: Right Winger
    Market value: 25 Th. €
    Fee: ?
    Nuorese Calcio
     
    ASD Manfredonia Calcio
  • Anthony Portier
    Age: 35 Years  Belgium
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: ?
    SK Spermalie-Middelkerke
     
    Retired
  • Renan
    Age: 27 Years  Brazil
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: ?
    Fukushima United FC
     
    Itumbiara Esporte Clube (GO)
  • Sebastián Leto
    Age: 31 Years  Argentina
    Position: Left Winger
    Market value: 700 Th. €
    Fee: -
    Emirates Club
     
    Without Club
  • Artur Karnoza
    Age: 27 Years  Ukraine
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 200 Th. €
    Fee: -
    Without Club
     
    SK Dnipro-1
  • Luke Maxwell
    Age: 20 Years  England
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 100 Th. €
    Fee: End of loan
    Gateshead FC
     
    Birmingham City U23
  • Kaká
    Age: 35 Years  Brazil
    Position: Attacking Midfield
    Market value: -
    Fee: -
    Orlando City SC
     
    Retired
  • Ali Kridéne
    Age: 34 Years  Tunisia
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: -
    AS Ariana
     
    Without Club
  • Yan Klukowski
    Age: 30 Years  England
    Position: Central Midfield
    Market value: -
    Fee: End of loan
    Kidderminster Harriers
     
    Torquay United FC
  • Frank Keita
    Age: 19 Years  England
    Position: Left Winger
    Market value: -
    Fee: End of loan
    Wingate & Finchley FC
     
    Boreham Wood FC
  • Ryan O'Reilly
    Age: 22 Years  Ireland
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: -
    Without Club
     
    Ballinamallard United
  • Jonathan Mellish
    Age: 20 Years  England
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: End of loan
    Newcastle Benfield FC
     
    Gateshead FC
  • Demis Jose Simoes
    Age: 26 Years  Switzerland
    Position: Defensive Midfield
    Market value: -
    Fee: -
    FC UGS Genève
     
    Unknown