Man City | 3:0 | Burnley |
|
||||||||
Newcastle | 1:0 | Crystal Palace |
|
||||||||
Chelsea | 4:2 | Watford |
|
||||||||
Huddersfield | 2:1 | Man Utd |
|
||||||||
Stoke City | 1:2 | Bournemouth | |||||||||
Swansea | 1:2 | Leicester |
|
||||||||
Southampton | 1:0 | West Brom |
|
||||||||
SSC Napoli | 0:0 | Inter |
|
||||||||
Sampdoria | 5:0 | Crotone | |||||||||
Hamburger SV | 0:1 | Bayern Munich |
|
||||||||
Bor. M'gladbach | 1:5 | B. Leverkusen |
|
||||||||
RB Leipzig | 1:0 | VfB Stuttgart |
|
||||||||
E. Frankfurt | 2:2 | Bor. Dortmund |
|
||||||||
FC Augsburg | 1:2 | Hannover 96 |
|
||||||||
Barcelona | 2:0 | Málaga CF | |||||||||
Valencia | 4:0 | Sevilla FC |
|
||||||||
Real Betis | 2:0 | Alavés | |||||||||
Levante | 1:1 | Getafe | |||||||||
Stade Rennais | 1:0 | LOSC Lille |
|
||||||||
Monaco | 2:0 | SM Caen | |||||||||
Angers SCO | 0:1 | Toulouse | |||||||||
FC Nantes | 2:1 | Guingamp | |||||||||
FC Metz | 1:2 | Dijon | |||||||||
Amiens SC | 1:0 | G. Bordeaux | |||||||||
Lens | 0:1 | Stade Reims | |||||||||
FC Porto | 6:1 | Paços Ferreira | |||||||||
Feirense | 1:0 | Rio Ave | |||||||||
Vitória Setúbal | 3:1 | Marítimo | |||||||||
Al-Ahli | 3:0 | Al-Ittihad | |||||||||
Al-Hilal | 2:1 | Al-Batin | |||||||||
Salernitana | 1:1 | Frosinone | |||||||||
Venezia | 1:0 | FC Empoli | |||||||||
Parma | 3:1 | Virtus Entella | |||||||||
Palermo | 0:2 | Novara | |||||||||
Spezia Calcio | 4:2 | Perugia | |||||||||
Ternana | 1:1 | Ascoli | |||||||||
Cesena | 3:3 | Foggia | |||||||||
Pescara | 2:1 | Avellino | |||||||||
Pro Vercelli | 0:0 | Carpi | |||||||||
Union Berlin | 3:1 | Greuther Fürth |
|
||||||||
E. Braunschweig | 1:0 | VfL Bochum |
|
||||||||
Holstein Kiel | 2:1 | Arm. Bielefeld |
|
||||||||
Hibernian FC | 2:4 | Celtic | |||||||||
Hajduk Split | 2:2 | Dinamo Zagreb | |||||||||
Cibalia | 1:0 | Slaven Belupo | |||||||||
Criciúma EC | 2:3 | Internacional |
|
||||||||
Ceará SC | 2:2 | Figueirense FC | |||||||||
América-MG | 1:1 | Paraná | |||||||||
Londrina-PR | 2:0 | Paysandu | |||||||||
CRB | 1:1 | Boa Esporte | |||||||||
Vila Nova FC | 0:0 | Oeste | |||||||||
Náutico | 1:2 | ABC FC | |||||||||
Brasil Pelotas | 1:1 | Santa Cruz-PE | |||||||||
Rubin Kazan | 0:0 | Dynamo Moscow | |||||||||
Spartak Moscow | 0:0 | Amkar Perm | |||||||||
Tosno | 1:1 | Rostov | |||||||||
SKA Khabarovsk | 2:2 | Ufa | |||||||||
Y. Malatyaspor | 1:0 | Trabzonspor |
|
||||||||
Akhisarspor | 3:3 | Genclerbirligi |
|
||||||||
Ankaraspor | 3:0 | Karabükspor | |||||||||
Vasco da Gama | 1:1 | Coritiba FC |
|
||||||||
KV Kortrijk | 1:1 | KAA Gent |
|
||||||||
KAS Eupen | 4:1 | KV Mechelen | |||||||||
Sint-Truiden | 1:0 | KV Oostende | |||||||||
KSC Lokeren | 1:1 | R Charleroi SC | |||||||||
CD Numancia | 1:3 | Granada CF | |||||||||
SD Huesca | 1:0 | Cádiz CF |
|
||||||||
Sevilla Atl. | 2:2 | Real Zaragoza | |||||||||
Lorca FC | 2:2 | CD Tenerife | |||||||||
Matera | 0:1 | Lecce | |||||||||
Cosenza | 2:1 | Bisceglie | |||||||||
Catania | 1:2 | Sicula Leonzio | |||||||||
Casertana | 0:1 | Siracusa | |||||||||
Monopoli | 1:1 | Reggio Calabria | |||||||||
Akragas | 1:2 | Juve Stabia | |||||||||
Fidelis Andria | 1:3 | Fondi Calcio | |||||||||
Rende | 1:0 | Paganese | |||||||||
PAS Lamia | 1:1 | Panathinaikos | |||||||||
APO Levadiakos | 1:1 | PAS Giannina | |||||||||
AOK Kerkyra | 1:0 | Panetolikos | |||||||||
Twente FC | 3:0 | Roda JC | |||||||||
Excelsior | 1:1 | Sparta R. | |||||||||
NAC Breda | 0:2 | PEC Zwolle | |||||||||
VVV-Venlo | 0:2 | ADO Den Haag | |||||||||
Jablonec | 0:3 | Sparta Prague | |||||||||
Teplice | 1:0 | Karvina | |||||||||
Atlas | 1:0 | Club Tijuana | |||||||||
Morelia | 0:0 | León | |||||||||
Sharjah FC | 0:0 | Shabab Al-Ahli | |||||||||
Emirates Club | 0:2 | Al-Ain FC | |||||||||
Famalicão | 0:1 | Académico Viseu | |||||||||
Leixões | 1:0 | Coimbra | |||||||||
Braga B | 0:1 | SC Covilhã | |||||||||
Nacional | 2:1 | Cova Piedade | |||||||||
Penafiel | 4:1 | Sporting B | |||||||||
Oliveirense | 1:1 | Real SC | |||||||||
Umm Salal SC | 1:4 | Al-Duhail SC | |||||||||
Qatar SC | 0:3 | Al-Ahli SC | |||||||||
Ferencváros | 1:0 | Újpest FC | |||||||||
Fehérvár | 2:0 | Puskás AFC | |||||||||
Paksi FC | 1:1 | Mezőkövesd | |||||||||
Diósgyőr | 2:1 | Honvéd | |||||||||
Debrecen | 1:1 | Haladás | |||||||||
Vasas FC | 1:2 | Balmazújváros | |||||||||
Lierse SK | 3:2 | Cercle Brugge | |||||||||
KSV Roeselare | 0:0 | KVC Westerlo | |||||||||
Sturm Graz | 3:2 | SV Mattersburg | |||||||||
SKN St. Pölten | 0:1 | LASK |
|
||||||||
SCR Altach | 3:2 | Wolfsberger AC |
|
||||||||
Libertad | 2:3 | Cerro Porteño | |||||||||
Lechia Gdansk | 3:3 | Lech Poznan |
|
||||||||
Pogon Szczecin | 2:3 | Nieciecza | |||||||||
Sandecja | 1:1 | Cracovia | |||||||||
Raków | 2:2 | GKS Tychy | |||||||||
Stal Mielec | 3:0 | Chrobry Glogow | |||||||||
Miedz Legnica | 0:0 | Gornik Leczna | |||||||||
Odra Opole | 2:2 | Podbeskidzie | |||||||||
Chojniczanka | 0:2 | Pogon Siedlce | |||||||||
Sundowns | 1:2 | AmaZulu FC | |||||||||
Kaizer Chiefs | 0:0 | Orlando Pirates | |||||||||
Golden Arrows | 2:2 | Polokwane City | |||||||||
Ajax Cape Town | 2:1 | Royal AM | |||||||||
FC Basel | 2:1 | FC Thun | |||||||||
FC Zürich | 0:4 | Grasshoppers |
|
||||||||
Denizlispor | 1:0 | Adana Demirspor | |||||||||
Gaziantepspor | 0:0 | C. Rizespor | |||||||||
Istanbulspor | 2:0 | Altinordu | |||||||||
Spartak | 0:0 | FK Cukaricki | |||||||||
Javor-Matis | 1:0 | Radnik | |||||||||
Vozdovac | 3:0 | Rad | |||||||||
Napredak | 2:1 | FK Zemun | |||||||||
Macva | 1:0 | Borac Cacak | |||||||||
Audax Italiano | 0:3 | Colo-Colo | |||||||||
Huachipato | 3:1 | U. Católica | |||||||||
CD Iquique | 0:1 | Deportes Temuco | |||||||||
Levski Sofia | 2:2 | CSKA-Sofia | |||||||||
Loko Plovdiv | 0:3 | Cherno More | |||||||||
CD Mirandés | 1:1 | Burgos CF | |||||||||
Real Unión | 1:3 | CA Osasuna Prom | |||||||||
Arenas Club | 3:1 | CD Lealtad | |||||||||
Elche CF | 0:2 | CD Alcoyano | |||||||||
FCV Farul | 1:0 | CFR Cluj | |||||||||
Daco-Getica | 2:1 | Sepsi OSK | |||||||||
Maccabi Haifa | 1:2 | B. Jerusalem | |||||||||
Maccabi Netanya | 3:1 | Kiryat Shmona | |||||||||
Bnei Yehuda | 1:2 | FC Ashdod | |||||||||
Hapoel Acre | 0:2 | Hapoel Raanana | |||||||||
Pafos FC | 4:0 | Nea Salamis | |||||||||
AEK Larnaca | 3:1 | APOEL Nicosia | |||||||||
Omonia Nikosia | 1:0 | AEL Limassol | |||||||||
Ethnikos | 1:2 | Anorthosis | |||||||||
Alki Oroklini | 0:5 | Doxa Katokopias | |||||||||
FC Seoul | 2:2 | Suwon Bluewings | |||||||||
Heart of Midl. | 1:0 | St. Johnstone | |||||||||
Partick Thistle | 2:1 | Dundee FC | |||||||||
Ross County | 2:1 | Hamilton Acad. | |||||||||
Servette FC | 2:1 | Rapperswil-Jona | |||||||||
FC Chiasso | 2:1 | FC Schaffhausen | |||||||||
Esperance | 2:1 | US Monastir | |||||||||
AS Gabès | 5:1 | ES Metlaoui | |||||||||
Wydad AC | 3:1 | USM Alger | |||||||||
FK TSC | 1:0 | Dobanovci | |||||||||
Metalac | 0:2 | Dinamo Vranje | |||||||||
Sindjelic Bg | 2:0 | Radnicki Pirot | |||||||||
Jagodina | 2:2 | Proleter | |||||||||
Atalanta U19 | 1:1 | Milan U19 | |||||||||
Sampdoria U19 | 1:1 | Sassuolo U19 | |||||||||
Lazio U19 | 1:1 | Bologna U19 | |||||||||
Udinese U19 | 0:2 | Genoa U19 | |||||||||
Chievo U19 | 4:1 | Verona U19 | |||||||||
V-V. Nagasaki | 1:1 | Nagoya Grampus | |||||||||
Shonan Bellmare | 1:0 | Ehime FC | |||||||||
FC Gifu | 1:2 | Tokyo Verdy | |||||||||
Matsumoto Yama. | 0:2 | Oita Trinita | |||||||||
Reno. Yamaguchi | 1:0 | Mito HollyHock | |||||||||
Silkeborg IF | 1:0 | SönderjyskE | |||||||||
Kolos Kovalivka | 2:1 | Rukh Lviv | |||||||||
Obolon | 1:5 | Arsenal Kyiv | |||||||||
Kremin | 1:0 | Cherkashchyna | |||||||||
FK Poltava | 4:0 | Girnyk-Sport | |||||||||
PFK Sumy | 1:0 | Naftovyk | |||||||||
MFK Mykolaiv | 4:1 | Zhemchuzhyna O. | |||||||||
Daegu FC | 0:0 | Incheon Utd. | |||||||||
Jeonnam Dragons | 1:3 | Pohang Steelers | |||||||||
Cusco FC | 1:2 | Universitario | |||||||||
Sport. Cristal | 2:1 | Rosario FC | |||||||||
FBC Melgar | 5:0 | AD Cantolao | |||||||||
U. San Martín | 4:1 | Alianza Atl. | |||||||||
Sport Huancayo | 3:0 | Dep. Municipal | |||||||||
CR Belouizdad | 0:0 | CS Constantine | |||||||||
MC Algiers | 2:0 | JS Kabylie | |||||||||
US Biskra | 2:2 | MC Oran | |||||||||
USM Bel Abbès | 0:1 | Paradou AC | |||||||||
O Médéa | 2:0 | JS Saoura | |||||||||
DRB Tadjenanet | 1:1 | NA Hussein Dey | |||||||||
Dunajska Streda | 1:2 | AS Trencin | |||||||||
FC ViOn | 3:2 | Slo. Bratislava | |||||||||
Spartak Trnava | 2:0 | Podbrezova | |||||||||
FK Senica | 0:3 | Ruzomberok | |||||||||
Michalovce | 0:0 | FC Nitra | |||||||||
AFC Eskilstuna | 2:3 | Elfsborg | |||||||||
Sydney FC | 2:2 | Western Sydney | |||||||||
Melbourne City | 1:0 | Wellington | |||||||||
Zrinjski Mostar | 1:3 | FK Sarajevo | |||||||||
Celik Zenica | 1:0 | B. Banja Luka | |||||||||
Sloboda Tuzla | 0:3 | Siroki Brijeg | |||||||||
FK Krupa | 1:1 | Radnik Bijelj. | |||||||||
NK Vitez | 2:2 | Mladost Kakanj | |||||||||
Correcaminos | 0:2 | Venados FC | |||||||||
Min. Zacatecas | 1:0 | Celaya | |||||||||
Man City U21 | 4:1 | Derby U21 | |||||||||
Sumgayit | 2:1 | Zira FC | |||||||||
Kapaz PFK | 0:1 | Neftchi Baku | |||||||||
Bucheon FC | 0:1 | Suwon FC | |||||||||
Ansan Greeners | 1:1 | Seoul E-Land | |||||||||
Asan Mugunghwa | 2:3 | Gyeongnam FC | |||||||||
FK Oleksandriya | 1:1 | Veres Rivne | |||||||||
Vorskla Poltava | 0:1 | Karpaty | |||||||||
Olimpik Donetsk | 1:0 | Zirka | |||||||||
Sport Boys | 1:2 | Cienciano | |||||||||
Unión Huaral | 0:4 | César Vallejo | |||||||||
CA Mannucci | 5:2 | Def. La Bocana | |||||||||
Sport Loreto | 2:1 | Dep. Coopsol | |||||||||
B. Dortmund II | 2:2 | Wuppertaler SV | |||||||||
Viktoria Köln | 7:0 | Wegberg-Beeck | |||||||||
TuS Erndtebrück | 3:1 | 1.FC Köln II | |||||||||
SV Rödinghausen | 2:0 | Wattenscheid 09 | |||||||||
Persepolis | 2:0 | Naft Novin | |||||||||
NK Celje | 1:2 | NK Aluminij | |||||||||
NK Maribor | 1:0 | NK Ankaran | |||||||||
ND Gorica | 1:3 | NK Domzale | |||||||||
AC Barnechea | 1:1 | Ñublense | |||||||||
Lommel SK | 1:1 | FC Knokke | |||||||||
KSK Lierse Kem. | 1:1 | Dessel Sport | |||||||||
RFC Seraing | 1:1 | KSK Heist | |||||||||
KSV Oudenaarde | 4:0 | Patro Eisden | |||||||||
RE Virton | 0:2 | ASV Geel | |||||||||
Vålerenga II | 0:3 | HamKam | |||||||||
KFUM | 2:0 | Finnsnes IL | |||||||||
Nybergsund | 2:3 | Raufoss | |||||||||
Bærum | 2:2 | Follo FK | |||||||||
Alta | 0:1 | Skeid | |||||||||
Brumunddal | 0:3 | Grorud | |||||||||
Asker | 4:1 | Kjelsås | |||||||||
RS Berkane | 4:0 | Kasba Tadla | |||||||||
Envigado | 1:2 | Atlético Huila | |||||||||
Aalesund | 1:1 | Kristiansund | |||||||||
Naft M.I.S F.C. | 2:0 | Gol Gohar | |||||||||
Iranjavan FC | 1:1 | Malavan | |||||||||
Aluminium Arak | 0:1 | Khooneh | |||||||||
Fajr Sepasi | 1:0 | Rah Ahan | |||||||||
Baadraan | 1:2 | Sh. Mahshahr | |||||||||
Machine Sazi | 2:2 | Golreyhan FC | |||||||||
ZJ FC | 2:4 | SZ FC | |||||||||
MZ Hakka | 2:3 | SX KQ Yuejia | |||||||||
SH Shenxin | 0:1 | CZ Mighty Lions | |||||||||
BD Yingli ETS | 3:2 | QD FC | |||||||||
YN F. Tigers | 0:1 | DL Pro | |||||||||
DL Transcen. | 2:0 | WH Yangtze | |||||||||
IM Zhongyou | 2:0 | BJ Chengfeng | |||||||||
Dunfermline A. | 3:1 | Livingston FC | |||||||||
Dundee United | 0:2 | Inverness CT | |||||||||
Falkirk | 0:0 | St. Mirren | |||||||||
Morton | 1:1 | Dumbarton | |||||||||
Brechin City | 0:1 | Queen o. t. S. | |||||||||
Irtysh | 1:1 | Aktobe | |||||||||
Kairat Almaty | 2:1 | Akzhayik | |||||||||
Taraz | 2:3 | Shakhter K. | |||||||||
C. Budejovice | 2:1 | SFC Opava | |||||||||
Trinec | 1:0 | Pardubice | |||||||||
Hradec Kralove | 0:1 | Banik Sokolov | |||||||||
Pribram | 4:0 | Viagem Usti n/L | |||||||||
Olympia | 0:2 | Vitkovice | |||||||||
FC Buxoro | 0:2 | Pakhtakor | |||||||||
Kokand 1912 | 2:0 | Navbahor | |||||||||
Bunyodkor | 3:1 | Shurtan | |||||||||
FUS Rabat | 0:0 | TP Mazembe | |||||||||
Kocaelispor | 0:0 | Payasspor | |||||||||
Tarsus IY | 1:1 | Corum FK | |||||||||
Karaköprü Bld | 2:2 | 1461 Trabzon | |||||||||
Arsinspor | 1:1 | 23 Elazig FK | |||||||||
Sultanbeyli Bld | 6:1 | Tepecik Spor | |||||||||
Aydinspor 1923 | 3:1 | Cizre Spor | |||||||||
USA U17 | 1:4 | England U17 | |||||||||
Mali U17 | 2:1 | Ghana U17 | |||||||||
Neman Grodno | 3:0 | Gomel | |||||||||
Naftan | 0:4 | Dynamo Brest | |||||||||
Marathón | 1:2 | FC Motagua | |||||||||
YB Funde | 1:2 | HN FC | |||||||||
TJ Tianhai | 2:1 | HB FC | |||||||||
NK Kustosija | 1:0 | NK Varazdin | |||||||||
NK Solin | 0:3 | Din. Zagreb II | |||||||||
NK Lucko | 0:0 | NK Dugopolje | |||||||||
Shirak Gyumri | 0:0 | Pyunik Yerevan | |||||||||
Kagoshima Utd. | 1:2 | a. cl. Numazu | |||||||||
FC Ryukyu | 1:1 | FC Tokyo Res. | |||||||||
Degerfors | 1:1 | Helsingborgs IF | |||||||||
Varbergs BoIS | 0:0 | Örgryte | |||||||||
GAIS | 2:1 | Norrby | |||||||||
Gefle | 3:0 | IK Frej Täby | |||||||||
CD Guijuelo | 1:0 | Ponferradina | |||||||||
Bouzas | 1:2 | CF Fuenlabrada | |||||||||
Petrocub | 1:0 | Milsami | |||||||||
Comunicaciones | 3:0 | Malacateco | |||||||||
Kitchee | 5:0 | Rangers | |||||||||
Tai Po | 2:4 AET | Yuen Long | |||||||||
Kisvárda | 2:0 | Dorog | |||||||||
Neftekhimik | 0:1 | Nosta | |||||||||
Zenit Izhevsk | 1:0 | KamAZ | |||||||||
Chelyabinsk | 2:0 | Ural 2 | |||||||||
Volga Uljanovsk | 0:0 | Syzran-2003 | |||||||||
KS 2 Samara | 1:1 | Anzhi-Yunior | |||||||||
NS Mura | 1:2 | NK Krka | |||||||||
NK Rogaska | 2:1 | NK Brezice 1919 | |||||||||
NK Nafta 1903 | 2:0 | Verzej | |||||||||
NK Fuzinar | 1:2 | NK Dob | |||||||||
Drava Ptuj | 0:1 | Tabor Sezana | |||||||||
ND Ilirija | 0:2 | NK Brda | |||||||||
1.SK Prostejov | 2:3 | HS Kromeriz | |||||||||
Hulin | 2:1 | MFK Vyskov | |||||||||
Zlinsko | 1:0 | Lisen | |||||||||
Uhersky Brod | 2:0 | Mohelnice | |||||||||
Jiskra Rymarov | 3:2 | Hodonin | |||||||||
1.HFK Olomouc | 1:3 | Velke Mezirici | |||||||||
Ludogorets II | 4:1 | Botev Vratsa | |||||||||
Sokol Saratov | 0:3 | FK Ryazan | |||||||||
Energomash | 4:0 | Dinamo Bryansk | |||||||||
FK Kaluga | 0:1 | Ararat Moskau | |||||||||
Saturn | 1:0 | Zorkiy | |||||||||
Sligo Rovers | 3:0 | Derry City | |||||||||
Lebring | 4:4 | Grazer AK 1902 | |||||||||
Kapfenberg II | 1:3 | Bruck/Mur | |||||||||
Bad Radkersburg | 3:2 | Mettersdorf | |||||||||
Kalju FC | 2:2 | Paide | |||||||||
FCI Levadia | 6:0 | JK Viljandi | |||||||||
JK Tammeka | 2:1 | Pärnu Vaprus | |||||||||
Sillamäe Kalev | 1:0 | FCI Tallinn | |||||||||
AC Oulu | 3:2 | Ekenäs IF | |||||||||
IF Gnistan | 1:1 | FF Jaro | |||||||||
Grankulla IFK | 2:1 | FC Haka | |||||||||
FC Honka | 1:1 | TPS | |||||||||
Kokkolan PV | 1:1 | OPS | |||||||||
Arbroath | 7:1 | Airdrieonians | |||||||||
Albion Rovers | 0:1 | Queen's Park | |||||||||
Forfar Athletic | 0:5 | Ayr United | |||||||||
Alloa Athletic | 4:1 | East Fife | |||||||||
Hertha BSC II | 0:0 | ZFC Meuselwitz | |||||||||
Berliner AK | 1:1 | G. Halberstadt | |||||||||
HCMC FC | 1:1 | Binh Duong FC | |||||||||
Quang Nam FC | 1:1 | HAGL FC | |||||||||
Khanh Hoa FC | 3:2 | Da Nang FC | |||||||||
Cliftonville | 1:2 | Coleraine | |||||||||
Dungannon | 0:2 | Glentoran | |||||||||
Glenavon | 4:0 | Ballymena Utd | |||||||||
Ballinamallard | 2:0 | Carrick Rangers | |||||||||
KS Lushnja | 0:3 | KF Laçi | |||||||||
Real Monarchs | 1:3 on pens | Sacramento FC | |||||||||
Louisville City | 4:0 | Union II | |||||||||
AC Bellinzona | 1:0 | FC Thalwil | |||||||||
St. Gallen U21 | 3:0 | FC Tuggen | |||||||||
Winterthur U21 | 0:4 | FC Kosova | |||||||||
FC Mendrisio | 1:0 | SV Höngg | |||||||||
Red Star ZH | 3:3 | FC Gossau | |||||||||
Eschen/Mauren | 3:0 | FC Balzers | |||||||||
Nuremberg II | 1:0 | W. Burghausen | |||||||||
Gr. Fürth II | 1:2 | FC Unterföhring | |||||||||
1860 Rosenheim | 1:0 | SpVgg Bayreuth |
|
||||||||
Ingolstadt II | 6:0 | VfB Eichstätt | |||||||||
Seligenporten | 3:0 | FC Pipinsried | |||||||||
Córdoba CF B | 0:0 | Betis Deportivo | |||||||||
UCAM Murcia | 2:2 | Écija Balompié | |||||||||
VfB Lübeck | 0:2 | G. Egestorf/L. | |||||||||
SSV Jeddeloh II | 1:2 | SC Weiche 08 | |||||||||
Eutin 08 | 1:3 | BSV Rehden | |||||||||
Marsaxlokk | 5:0 | Zabbar SP | |||||||||
Sirens FC | 1:3 | Zebbug Rangers | |||||||||
SC Mellieha | 1:2 | FC Swieqi Utd. | |||||||||
Zejtun C. | 5:0 | Dingli Swallows | |||||||||
Fgura Utd | 1:4 | Qormi FC | |||||||||
Gharghur FC | 1:7 | Vittoriosa | |||||||||
Siggiewi FC | 4:2 | Luqa FC | |||||||||
Alga Bishkek | 0:4 | Abdysh-Ata Kant | |||||||||
Dordoi Bishkek | 5:1 | Kara-Balta | |||||||||
Alay Osh | 0:1 | Neftchi | |||||||||
Znamya Truda | 1:3 | Veles Moscow | |||||||||
Pskov-747 | 2:1 | Tekstilshchik | |||||||||
Chertanovo | 3:1 | Dnepr Smolensk | |||||||||
Kolomna | 2:0 | Dinamo 2 S-Pb | |||||||||
Senglea Ath. | 1:3 | Hamrun Spart. | |||||||||
Valletta | 6:0 | Tarxien | |||||||||
FK Poprad | 0:0 | Skalica | |||||||||
Spisska N. Ves | 2:0 | MSK Zilina B | |||||||||
MFK Zvolen | 1:0 | STK Samorin | |||||||||
Lipt. Mikulas | 1:2 | Lok. Kosice | |||||||||
Inter Bratislava | 2:3 | Nove Mesto | |||||||||
Árabe Unido | 2:1 | Alianza FC | |||||||||
Santa Gema | 1:1 | Independiente | |||||||||
CA Veragüense | 1:1 | Universitario | |||||||||
Stadl-Paura | 0:2 | Sturm Graz II | |||||||||
Vorwärts Steyr | 2:1 | Bad Gleichenb. | |||||||||
Union Gurten | 2:3 | Deutschlandsbg. | |||||||||
Puerto Rico FC | 2:1 | Indy Eleven | |||||||||
FC Baden 1897 | 1:4 | SC Buochs | |||||||||
Luzern U21 | 2:1 | Zug 94 | |||||||||
FC Black Stars | 6:0 | FC Schötz | |||||||||
HB Tórshavn | 1:1 | B36 Tórshavn | |||||||||
KÍ Klaksvík | 3:1 | NSÍ Runavík | |||||||||
ÍF Fuglafjördur | 1:5 | 07 Vestur | |||||||||
Víkingur | 1:2 | EB/Streymur | |||||||||
TB/FCS/Royn | 0:2 | Skála | |||||||||
Larne FC | 2:2 | Lurgan Celtic | |||||||||
Portadown | 3:0 | Loughgall | |||||||||
Newry City | 1:0 | Knockbreda FC | |||||||||
Limavady | 1:0 | Dergview | |||||||||
OFK Petrovac | 0:0 | Rudar Pljevlja | |||||||||
OFK Grbalj | 1:1 | FK Decic Tuzi | |||||||||
FK Iskra | 0:1 | Sutjeska Niksic | |||||||||
Zeta Golubovac | 4:2 | Kom Podgorica | |||||||||
Oskarshamns AIK | 2:1 | Landskrona | |||||||||
Kristianstad FC | 2:1 | Skövde AIK | |||||||||
Husqvarna FF | 2:1 | IK Oddevold | |||||||||
FC Dornbirn | 2:0 | St. Johann | |||||||||
Seekirchen | 3:2 | Altach Juniors | |||||||||
FC Wacker II | 0:7 | USK Anif | |||||||||
Alberschwende | 1:2 | Saalfelden | |||||||||
Grödig | 1:1 | Schwaz | |||||||||
Hohenems | 2:1 | Kitzbühel | |||||||||
KF Vllaznia | 0:0 | SC Gjilani | |||||||||
FC Prishtina | 4:0 | FC Besa | |||||||||
Arendal | 0:2 | Start | |||||||||
Sloga Meridian | 2:0 | Podrinje | |||||||||
Rudar Prijedor | 3:0 | Sutjeska Foca | |||||||||
Mrkonjic | 1:2 | Drina Zvornik | |||||||||
Kozara Gradiska | 1:1 | Tekstilac | |||||||||
Slavija S. | 4:2 | Napredak | |||||||||
Young Lions | 0:4 | Geylang | |||||||||
DPMM FC | 3:2 | Warriors FC | |||||||||
Lincoln FC | 3:1 | Europa FC | |||||||||
Lions Gibraltar | 2:2 | Manchester 62 | |||||||||
Egersund | 1:2 | Hødd | |||||||||
Fram | 6:1 | Odd II | |||||||||
Nardo FK | 4:2 | Bryne | |||||||||
Byåsen TF | 0:1 | Notodden | |||||||||
Vard | 2:1 | Fana | |||||||||
Hønefoss | 0:3 | Nest-Sotra FK | |||||||||
Vindbjart FK | 2:5 | Vidar | |||||||||
Serbia U17 | 2:1 | Norway U17 | |||||||||
Greece U17 | 6:0 | Gibraltar U17 | |||||||||
Racing Beirut | 2:0 | Shabab Baalbeck | |||||||||
Salam Zgharta | 2:1 | Al-Mawadda SC | |||||||||
Etoile Carouge | 1:1 | Azzurri LS | |||||||||
BSC YB U21 | 4:2 | Martigny-Sports | |||||||||
Meyrin FC | 3:1 | FC Portalban | |||||||||
FC Sarnen | 1:0 | FC Lugano II | |||||||||
Bala | 2:0 | Barry Town | |||||||||
Cardiff Met | 2:0 | Newtown | |||||||||
Connah's Quay | 1:1 | Llandudno | |||||||||
Cefn Druids | 0:0 | Carmarthen | |||||||||
Bröndby IF U19 | 4:1 | Nordsjaell. U19 | |||||||||
Copenhagen U19 | 0:2 | Midtjylland U19 | |||||||||
Aarhus GF U19 | 2:1 | Lyngby BK U19 | |||||||||
Randers FC U19 | 1:0 | Esbjerg fB U19 | |||||||||
Iskenderunspor | 1:2 | Antalya Kemer | |||||||||
Düzcespor | 1:0 | Yomra Spor | |||||||||
B. Yeni Carsi | 2:1 | Kozan Spor FK | |||||||||
Ofspor | 1:2 | Batman Petrol | |||||||||
Bayburt ÖI | 1:0 | Bergama FK | |||||||||
12 Bingöl Spor | 2:1 | Orhangazi Bld | |||||||||
Kaya-Iloilo | 2:0 | Global FC | |||||||||
Stallion Laguna | 0:1 | United City | |||||||||
HLJ Ice City | 4:0 | YC Helanshan | |||||||||
GD Sou. Tigers | 2:1 | SZ Renren | |||||||||
Damash Gilan | 1:1 | Qashqai Shiraz | |||||||||
Gol Abrisham | 2:2 | Moghavemat | |||||||||
Cosmos | 3:0 | La Fiorita | |||||||||
San Giovanni | 1:4 | Tre Penne | |||||||||
Murata | 0:2 | SS Folgore | |||||||||
Čukarički U19 | 2:2 | Partizan U19 | |||||||||
Napredak U19 | 1:2 | Radnicki P. U19 | |||||||||
Indjija U19 | 4:3 | Internacional | |||||||||
HKFC | 2:0 | Leaper | |||||||||
Citizen | 4:1 | Wan Chai | |||||||||
Phönix Lübeck | 6:1 | Kellinghusen | |||||||||
VfR Horst | 2:9 | VfB Lübeck II | |||||||||
TSV Pansdorf | 2:2 | Todesfelde II | |||||||||
Empoli U19 | 3:0 | Brescia U19 | |||||||||
Parma U19 | 1:1 | Cremonese U19 | |||||||||
Cittadella U19 | 0:0 | ProVercelli U19 | |||||||||
Novara U19 | 2:1 | Entella U19 | |||||||||
Cesena U19 | 1:1 | SPAL U19 | |||||||||
Spezia U19 | 3:0 | Carpi U19 | |||||||||
Cjarlins Muzane | 2:2 | Tamai | |||||||||
Belluno | 3:1 | Union Feltre | |||||||||
St. Pauli U19 | 2:1 | Wolfsburg U19 | |||||||||
Braunschw. U19 | 1:4 | RB Leipzig U19 | |||||||||
Hannover 96 U19 | 0:3 | D. Dresden U19 | |||||||||
U. Berlin U19 | 3:2 | Holst. Kiel U19 | |||||||||
Chemnitz U19 | 1:1 | Niendorf U19 | |||||||||
U'haching U19 | 2:2 | SC Freiburg U19 | |||||||||
K'lautern U19 | 1:2 | Hoffenheim U19 | |||||||||
Pescara U19 | 0:0 | Frosinone U19 | |||||||||
Bari U19 | 3:0 | Avellino U19 | |||||||||
Palermo U19 | 2:1 | Perugia U19 | |||||||||
Crotone U19 | 2:1 | Ascoli U19 | |||||||||
Eintr. Rheine | 1:0 | SV Lippstadt 08 | |||||||||
TSV Grolland | 1:0 | Bremer SV | |||||||||
SG Aumund-Veg. | 2:2 | Blumenthaler SV | |||||||||
OSC Bremerhaven | 1:2 | W. Bremen III | |||||||||
FC Eilenburg | 1:1 | Bischofswerda | |||||||||
VfL Halle 96 | 5:0 | FSV Barleben | |||||||||
Schott Jena | 3:1 | VfB Krieschow | |||||||||
Sandersdorf | 3:2 | Einheit Kamenz | |||||||||
VFC Plauen | 3:2 | Askan. Bernburg | |||||||||
Inter Leipzig | 2:0 | Lok Stendal | |||||||||
AEK Athens U19 | 1:2 | Atromitos U19 | |||||||||
Ast.Tripoli U19 | 3:2 | Panionios U19 | |||||||||
SV Ried II | 0:3 | Micheldorf | |||||||||
SPG Wels | 2:2 | SV Grieskirchen | |||||||||
Andorf | 1:2 | Weißkirchen | |||||||||
St. Valentin | 1:0 | Gmunden | |||||||||
SV Bad Ischl | 4:1 | St. Marienk. | |||||||||
Clyde FC | 1:4 | Peterhead | |||||||||
Edinburgh City | 0:1 | Annan Athletic | |||||||||
Cowdenbeath | 0:3 | Stirling Albion | |||||||||
Elgin City | 2:0 | Stenhousemuir | |||||||||
Berwick Rangers | 0:1 | Montrose | |||||||||
FC Kilia Kiel | 1:5 | Osterrönfeld | |||||||||
TSV Altenholz | 1:0 | Büdelsd. TSV | |||||||||
C. Schönkirchen | 3:2 | Schleswig 06 | |||||||||
Gettorfer SC | 0:0 | TSV Bordesholm | |||||||||
TSV Rantrum | 0:3 | Husumer SV | |||||||||
Duisburg U19 | 4:0 | Paderborn U19 | |||||||||
Bielefeld U19 | 3:1 | M'gladbach U19 | |||||||||
Schalke 04 U19 | 5:1 | Oberhausen U19 | |||||||||
Vysehrad | 2:4 | Loko Vltavin | |||||||||
Pisek | 6:0 | SK Nymburk | |||||||||
Benesov | 1:4 | Usti nad Orlici | |||||||||
Sokol Cizova | 2:1 on pens | Prevysov | |||||||||
Viktorie Jirny | 1:3 | Zapy | |||||||||
Dobrovice | 2:3 | Kraluv Dvur | |||||||||
Umeå FC | 0:1 | Nyköpings BIS | |||||||||
Carlstad United | 1:0 | Arameisk SIF | |||||||||
Sparta U21 | 2:3 | Kozakken Boys | |||||||||
Koninklijke HFC | 0:2 | GVVV | |||||||||
Katwijk | 2:1 | Barendrecht | |||||||||
HHC Hardenberg | 2:3 | Rijnsburgse B. | |||||||||
IJsselm.vogels | 0:1 | AFC Amsterdam | |||||||||
Excelsior M | 2:1 | De Dijk | |||||||||
De Treffers | 2:2 | Lienden | |||||||||
CSKA Moscow II | 3:2 | Zenit II | |||||||||
AKA Rapid U18 | 1:0 | AKA Salzb. U18 | |||||||||
AKA SV Ried U18 | 1:1 | Stmk.-Sturm U18 | |||||||||
Vorarlberg U18 | 0:3 | AKA Austria U18 | |||||||||
AKA Tirol U18 | 2:1 | AKA WAC U18 | |||||||||
AKA LASK U18 | 1:1 | Burgenland U18 | |||||||||
WSG Tirol II | 3:4 | Kirchbichl | |||||||||
Hall | 2:0 | Mayrhofen | |||||||||
SV Innsbruck | 1:1 | Reichenau | |||||||||
A. Lustenau II | 3:1 | Nenzing | |||||||||
Admira Dornbirn | 0:1 | Andelsbuch | |||||||||
Schwarzach | 1:2 | Langenegg | |||||||||
Fussach | 2:2 | Lauterach | |||||||||
Reilac Shiga | 1:0 | Yoko. Musashino | |||||||||
Perly-Certoux | 2:2 | FC Bex | |||||||||
Lechia U19 | 2:1 | Wa. Poznan U19 | |||||||||
Miedz U19 | 1:0 | Piast U19 | |||||||||
Falubaz U19 | 1:1 | S. Szczecin U19 | |||||||||
Lech U19 | 0:0 | Glogow U19 | |||||||||
Pogon U19 | 5:0 | Warta G. U19 | |||||||||
FC Lerchenfeld | 0:2 | FC Moutier | |||||||||
SC Binningen | 0:1 | FC Tavannes | |||||||||
FC Liestal | 2:2 | FC Muri-G. | |||||||||
CR Al Hoceima | 1:2 | Rapide Oued Zem | |||||||||
HJK Klubi 04 | 4:0 | FC Viikingit | |||||||||
Schaffhausen II | 5:2 | FC Winkeln SG | |||||||||
Bayreuth II | 0:5 | TSV Buch | |||||||||
SV Friesen | 2:1 | TSV Sonnefeld | |||||||||
SpVgg Selbitz | 3:0 | SpVgg Erlangen | |||||||||
FC Lichtenfels | 2:0 | Neudrossenfeld | |||||||||
ATSV Erlangen | 3:1 | Quelle Fürth | |||||||||
Sparta R. U17 | 3:1 | Vitesse U17 | |||||||||
PEC Zwolle U17 | 2:0 | Heerenveen U17 | |||||||||
Emmen U17 | 2:2 | PSV U17 | |||||||||
Ajax U17 | 3:0 | FC Twente U17 | |||||||||
Stuttgart U17 | 1:1 | FC Bayern U17 | |||||||||
SC Freiburg U17 | 1:3 | Karlsruhe U17 | |||||||||
FC Augsburg U17 | 0:4 | U'haching U17 | |||||||||
Hoffenheim U17 | 2:0 | K'lautern U17 | |||||||||
Elversberg U17 | 0:4 | Mainz 05 U17 | |||||||||
St. Kickers U17 | 0:0 | Heidenheim U17 | |||||||||
W. Bremen U17 | 2:2 | E. Cottbus U17 | |||||||||
D. Dresden U17 | 2:0 | Braunschw. U17 | |||||||||
U. Berlin U17 | 1:0 | Magdeburg U17 | |||||||||
Chin Utd. | 0:2 | GFA FC | |||||||||
VfL Bochum U17 | 3:0 | M'gladbach U17 | |||||||||
Aachen U17 | 0:0 | Pr. Münster U17 | |||||||||
Düsseldorf U17 | 0:3 | 1.FC Köln U17 | |||||||||
MOSP U19 | 1:2 | Korona U19 | |||||||||
MKS Polonia U19 | 3:0 | LKS U19 | |||||||||
Progres U19 | 2:4 | Jagiellonia U19 | |||||||||
UKS SMS U19 | 6:0 | Wisla Plock U19 | |||||||||
Rzeszow U19 | 0:3 | Legia U19 | |||||||||
Wisla U19 | 1:1 | Motor U19 | |||||||||
Zr. Mostar U17 | 0:0 | S. Brijeg U17 | |||||||||
Sloboda T U17 | 1:0 | Bijeljina U17 | |||||||||
FK MDK U17 | 1:0 | Zeljeznicar U17 | |||||||||
GOSK U17 | 0:5 | Banja Luka U17 | |||||||||
Ajax U19 | 4:0 | Feyenoord U19 | |||||||||
Vorarlberg U16 | 0:4 | AKA Austria U16 | |||||||||
AKA Rapid U16 | 2:4 | AKA Salzb. U16 | |||||||||
St. Pölten U16 | 0:3 | AKA Admira U16 | |||||||||
AKA SV Ried U16 | 0:3 | Stmk.-Sturm U16 | |||||||||
AKA LASK U16 | 2:3 | Burgenland U16 | |||||||||
AKA Tirol U16 | 1:2 | AKA WAC U16 | |||||||||
S. Brijeg U19 | 6:1 | FK MDK U19 | |||||||||
NK Celik U19 | 1:2 | Sarajevo U19 | |||||||||
Zr. Mostar U19 | 2:0 | Zeljeznicar U19 | |||||||||
Teleoptik U17 | 3:1 | Pancevo U17 | |||||||||
Čukarički U17 | 1:3 | Partizan U17 | |||||||||
Kiker U17 | 1:0 | Apolon 4 U17 | |||||||||
TuS Dassendorf | 3:1 | Niendorfer TSV | |||||||||
SV Curslack-N. | 5:1 | FC Türkiye | |||||||||
Thisted FC U19 | 2:3 | B.93 U19 | |||||||||
IF Bromma U19 | 0:1 | IFK U19 | |||||||||
SC Olching | 2:1 | SV Mering | |||||||||
Oberweikertsh. | 1:1 | SpV Kaufbeuren | |||||||||
Nördlingen | 2:1 | FC Gundelfingen | |||||||||
Lichtenberg 47 | 0:2 | Optik Rathenow | |||||||||
Brandenburg. SC | 2:0 | Torgelower FC | |||||||||
SC Weiche 08 II | 5:0 | TSV Schilksee | |||||||||
Heider SV | 7:0 | TSV Wankendorf | |||||||||
Türkspor Kiel | 3:3 | VfR Neumünster | |||||||||
TSB Flensburg | 5:0 | Strand 08 | |||||||||
Friedrichsberg | 1:6 | SV Frisia 03 | |||||||||
Golling | 0:4 | Zell am See | |||||||||
Strobl | 2:3 | Eugendorf | |||||||||
ÖTSU Hallein | 0:2 | Bischofshofen | |||||||||
Altenmarkt | 1:1 | Kuchl | |||||||||
Woltmershausen | 3:0 | Komet Arsten | |||||||||
DJK Blumenthal | 2:2 | SC Borgfeld | |||||||||
Lesum-Burgdamm | 2:0 | Union 60 Bremen | |||||||||
Meiendorfer SV | 5:1 | FC Bergedorf 85 | |||||||||
VfL Lohbrügge | 3:0 | FC Voran Ohe | |||||||||
SV Altengamme | 10:3 | Juventude | |||||||||
FSV Malchin | 4:1 | SV Pastow | |||||||||
Rostocker FC | 4:1 | E. Ueckermünde | |||||||||
SV 90 Görmin | 0:1 | FC Pommern | |||||||||
TSV Bützow | 5:0 | SGA Boizenburg | |||||||||
Grimmener SV | 3:4 | TSV Friedland | |||||||||
Neubrandenburg | 0:2 | MSV Pampow | |||||||||
U. Klosterfelde | 2:3 | Werderaner FC | |||||||||
Einheit Bernau | 4:1 | GW Lübben | |||||||||
Miersdorf/Zeut. | 2:5 | E'hüttenstadt | |||||||||
Ludwigsfelde | 3:0 | SV Falkensee/F. | |||||||||
BSG Stahl | 2:1 | BSV Guben-Nord | |||||||||
MSV Neuruppin | 3:0 | RSV Waltersdorf | |||||||||
SB Rosenheim | 3:1 | TuS Geretsried | |||||||||
FC Töging | 1:2 | SpVgg Landshut | |||||||||
ASV Dachau | 2:3 | TSV Kastl | |||||||||
ESV Freilassing | 4:1 | SV Manching | |||||||||
BEJUNE U17 | 0:1 | St. Gallen U17 | |||||||||
FC Vaduz U18 | 3:1 | Grasshopper U17 | |||||||||
Freiburger FC | 2:0 | Rielasingen | |||||||||
SV Endingen | 2:0 | FC Neustadt | |||||||||
FC Bad Dürrheim | 2:3 | 1.SV Mörsch | |||||||||
SC Lahr | 1:0 | FC 04 Singen | |||||||||
Kehler FV | 1:1 | SV Kuppenheim | |||||||||
1.FC Fuchsstadt | 2:0 | Alem. Haibach | |||||||||
TG Höchberg | 4:3 | Kleinrinderfeld | |||||||||
Schwebenried | 1:0 | TSV Karlburg | |||||||||
Spratzern | 1:0 | Waidhofen/T. | |||||||||
Gaflenz | 5:1 | Ardagger | |||||||||
SC Retz | 0:0 | Leobendorf | |||||||||
E. Eisenberg | 2:1 | FC Eisenach | |||||||||
SpVgg Geratal | 0:3 | Heiligenstadt | |||||||||
Nordhausen II | 4:1 | FC Fahner Höhe | |||||||||
SGG Schweina | 7:1 | Wacker Gotha | |||||||||
Thüringen Weida | 2:2 | Bad Langensalza | |||||||||
SC 1903 Weimar | 2:1 | SV Ehrenhain | |||||||||
SV Donau | 3:2 | Ostbahn XI | |||||||||
Post SV | 1:2 | TWL Elektra | |||||||||
FavAC | 5:1 | 1210 Wien | |||||||||
ASK Elektra | 2:0 | Union Mauer | |||||||||
Teutonia Uelzen | 2:3 | Rotenburger SV | |||||||||
ASV Durlach | 1:2 | VfB Gartenstadt | |||||||||
TuS Bilfingen | 2:3 | 1.FC Bruchsal | |||||||||
FC Espanol | 0:4 | SG Kirchheim | |||||||||
Lupo-Martini | 1:0 | MTVE Celle | |||||||||
FV Biebrich 02 | 2:0 | V. Kelsterbach | |||||||||
FSV Fernwald | 2:1 | VfB Marburg | |||||||||
Halberg Brebach | 1:0 | SV 09 Bübingen | |||||||||
SG Lebach | 2:3 | Auersmacher | |||||||||
SF Köllerbach | 1:0 | FSG Steinbach | |||||||||
RW Hasborn | 0:0 | Friedrichsthal | |||||||||
Petersberg | 1:2 | SC Willingen | |||||||||
Schwalmstadt | 2:2 | SV 07 Eschwege | |||||||||
SG Johannesberg | 1:0 | TSV Mengsberg | |||||||||
Mauerwerk | 3:2 | Wiener SC | |||||||||
FC Dietikon | 1:3 | SC Zofingen | |||||||||
TSV Meerbusch | 3:2 | Union Nettetal | |||||||||
HSC/BW Tündern | 2:2 | TSV Godshorn | |||||||||
SF Eisbachtal | 2:3 | TuS Koblenz II | |||||||||
A. Ludwigshafen | 6:1 | RWO Alzey | |||||||||