Brighton | 1:1 | Leicester |
|
||||||||
Everton | 1:0 | Cardiff | |||||||||
Fulham | 3:2 | Southampton |
|
||||||||
Man Utd | 0:0 | Crystal Palace |
|
||||||||
Watford | 0:3 | Liverpool |
|
||||||||
West Ham | 0:4 | Man City |
|
||||||||
Tottenham | 3:1 | Chelsea |
|
||||||||
SD Eibar | 3:0 | Real Madrid |
|
||||||||
Valencia | 3:0 | Rayo Vallecano |
|
||||||||
SD Huesca | 2:2 | Levante | |||||||||
Atlético Madrid | 1:1 | Barcelona |
|
||||||||
Udinese Calcio | 1:0 | AS Roma |
|
||||||||
Juventus | 2:0 | SPAL | |||||||||
Inter | 3:0 | Frosinone | |||||||||
Bayern Munich | 3:3 | F. Düsseldorf |
|
||||||||
Hertha BSC | 3:3 | TSG Hoffenheim |
|
||||||||
FC Augsburg | 1:3 | E. Frankfurt |
|
||||||||
1.FSV Mainz 05 | 1:2 | Bor. Dortmund |
|
||||||||
VfL Wolfsburg | 1:0 | RB Leipzig |
|
||||||||
FC Schalke 04 | 5:2 | 1.FC Nuremberg |
|
||||||||
Paris SG | 1:0 | Toulouse | |||||||||
SM Caen | 0:1 | Monaco |
|
||||||||
Dijon | 0:0 | G. Bordeaux | |||||||||
FC Nantes | 1:1 | Angers SCO | |||||||||
Stade Reims | 2:1 | Guingamp | |||||||||
R. Strasbourg | 0:1 | Nîmes Olympique | |||||||||
Montenegro U15 | 0:1 | Albania U15 | |||||||||
Santos | 3:2 | Atlético-MG |
|
||||||||
Holstein Kiel | 2:1 | SV Sandhausen |
|
||||||||
VfL Bochum | 2:1 | Erzgebirge Aue |
|
||||||||
Darmstadt 98 | 0:3 | 1.FC Köln |
|
||||||||
Hallescher FC | 2:0 | Sonnenhof-Gr. | |||||||||
KFC Uerdingen | 2:0 | VfR Aalen |
|
||||||||
VfL Osnabrück | 3:1 | Energie Cottbus |
|
||||||||
Carl Zeiss Jena | 4:5 | Unterhaching |
|
||||||||
Fortuna Köln | 0:0 | Würzb. Kickers |
|
||||||||
FSV Zwickau | 1:1 | SV Meppen | |||||||||
Anzhi II | 0:3 | Rubin Kazan II | |||||||||
Dynamo Moscow | 1:2 | Enisey | |||||||||
Orenburg | 1:0 | Ufa | |||||||||
Anzhi | 1:1 | Rubin Kazan | |||||||||
Admira Wacker | 1:2 | Austria Vienna |
|
||||||||
Wolfsberger AC | 2:2 | SV Mattersburg | |||||||||
TSV Hartberg | 0:4 | RB Salzburg |
|
||||||||
Volendam U21 | 1:1 | TEC | |||||||||
Sepsi OSK | 1:0 | Astra Giurgiu | |||||||||
Concordia | 0:1 | CFR Cluj | |||||||||
Alanyaspor U21 | 2:1 | Kayserispor U21 | |||||||||
Erzurum FK U21 | 1:0 | Antalyaspor U21 | |||||||||
Ankaragücü U21 | 2:5 | Besiktas U21 | |||||||||
Erzurumspor FK | 1:0 | Antalyaspor |
|
||||||||
Alanyaspor | 5:0 | Kayserispor |
|
||||||||
Ankaragücü | 1:4 | Besiktas |
|
||||||||
PEC Zwolle | 2:3 | ADO Den Haag | |||||||||
NAC Breda | 0:3 | Ajax |
|
||||||||
PSV Eindhoven | 3:0 | Heerenveen | |||||||||
Fortuna Sittard | 3:0 | Heracles Almelo | |||||||||
Neuchâtel Xamax | 3:3 | FC Zürich |
|
||||||||
BSC Young Boys | 1:0 | FC Lugano |
|
||||||||
Hamilton Acad. | 0:3 | Celtic | |||||||||
Hibernian FC | 2:2 | Dundee FC | |||||||||
Motherwell FC | 3:0 | Aberdeen FC | |||||||||
Rangers | 3:0 | Livingston FC | |||||||||
St. Johnstone | 0:0 | Kilmarnock FC | |||||||||
St. Mirren | 2:0 | Heart of Midl. | |||||||||
Achilles 1894 | 2:5 | Be Quick 1887 | |||||||||
FK Mariupol | 1:0 | Vorskla Poltava | |||||||||
Karpaty | 0:2 | Desna | |||||||||
PAO U19 | 1:1 | Apollon U19 | |||||||||
Panetolikos U19 | 3:1 | AEK Athens U19 | |||||||||
Panionios U19 | 1:0 | PAS Lamia U19 | |||||||||
Ast.Tripoli U19 | 0:1 | AE Larisa U19 | |||||||||
Atromitos U19 | 6:2 | Olympiacos U19 | |||||||||
PAOK U19 | 3:0 | AO Xanthi U19 | |||||||||
PAE Chania | 2:0 | PASA Irodotos | |||||||||
Panathinaikos | 5:1 | Apollon Smyrnis | |||||||||
Asteras Tripoli | 2:0 | AE Larisa | |||||||||
Panetolikos | 2:1 | AEK Athens | |||||||||
PAOK Salonika | 2:0 | AO Xanthi | |||||||||
Lommel SK | 1:0 | Tubize-Braine | |||||||||
Union SG | 0:0 | KVC Westerlo | |||||||||
Standard Liège | 3:0 | KAS Eupen | |||||||||
KV Oostende | 1:2 | KV Kortrijk | |||||||||
SK Beveren | 1:2 | Mouscron | |||||||||
KRC Genk | 1:2 | Cercle Brugge | |||||||||
Thes Sport | 1:2 | RE Virton | |||||||||
KSV Oudenaarde | 1:4 | KMSK Deinze | |||||||||
ASV Geel | 0:0 | RFC Seraing | |||||||||
RSC Chatelet | 1:0 | KSK Lierse Kem. | |||||||||
KSK Heist | 0:3 | FC Knokke | |||||||||
RWDM | 1:3 | Eendracht Aalst | |||||||||
Olsa Brakel | 1:0 | KFC Eppegem | |||||||||
KRC Gent | 2:1 | KVC Winkel Sp. | |||||||||
KFC Turnhout | 0:1 | Patro Eisden | |||||||||
Sport. Hasselt | 0:0 | Sint-Niklaas | |||||||||
Hoogstraten VV | 0:0 | RC Hades | |||||||||
City Pirates | 2:2 | Belisia SV | |||||||||
KSK Tongeren | 0:4 | Bocholt VV | |||||||||
Lokeren-Temse | 1:4 | Royal Cappellen | |||||||||
Karvina | 1:3 | Slavia Prague | |||||||||
Banik Ostrava | 0:3 | Slovacko | |||||||||
Bohemians 1905 | 2:2 | Pribram | |||||||||
Zlin | 2:0 | SFC Opava | |||||||||
Hobro IK | 0:1 | Randers FC | |||||||||
Vozdovac U19 | 1:1 | Partizan U19 | |||||||||
Rad U19 | 0:3 | Red Star U19 | |||||||||
OFK Beograd U19 | 3:0 | DIN | |||||||||
Napredak | 2:0 | Macva | |||||||||
Spartak | 3:0 | Backa | |||||||||
Radnik | 1:0 | Mladost | |||||||||
Vojvodina | 0:0 | FK Zemun | |||||||||
Vozdovac | 0:0 | Proleter | |||||||||
Radnicki Nis | 2:2 | Red Star | |||||||||
HNK Rijeka | 1:0 | Dinamo Zagreb | |||||||||
HNK Gorica | 0:2 | NK Istra | |||||||||
Korona Kielce | 4:2 | Górnik Zabrze | |||||||||
Lech Poznan | 2:1 | Wisla Plock | |||||||||
Cracovia | 1:1 | Slask Wroclaw | |||||||||
Septemvri Sofia | 2:1 | Cherno More | |||||||||
Dunav | 0:2 | CSKA-Sofia | |||||||||
Loko Plovdiv | 0:1 | Ludogorets | |||||||||
Loko Sofia | 0:1 | CSKA 1948 | |||||||||
C. Balchik | 1:2 | Lokomotiv GO | |||||||||
Dob. Dobrich | 0:0 | Litex Lovech | |||||||||
Tsarsko Selo | 3:1 | Strumska Slava | |||||||||
Pomorie | 1:0 | Kariana Erden | |||||||||
Arda Kardzhali | 2:1 | B. Galabovo | |||||||||
NK Celje | 2:0 | Rudar Velenje | |||||||||
NK Maribor | 3:0 | NK Krsko | |||||||||
Honvéd | 1:1 | Mezőkövesd | |||||||||
Újpest FC | 1:1 | Paksi FC | |||||||||
Ferencváros | 2:0 | Kisvárda | |||||||||
Puskás AFC | 2:0 | Haladás | |||||||||
Diósgyőr | 3:2 | MTK Budapest | |||||||||
SKF Sered | 1:1 | MSK Zilina | |||||||||
Slo. Bratislava | 1:1 | Ruzomberok | |||||||||
Spartak Trnava | 2:3 | FC Nitra | |||||||||
FK Senica | 2:4 | Michalovce | |||||||||
FC ViOn | 1:0 | Podbrezova | |||||||||
Dunajska Streda | 0:0 | AS Trencin | |||||||||
SV Hanse 01 | 2:5 | Güstrower SC | |||||||||
E. Ueckermünde | 2:1 | SV 90 Görmin | |||||||||
Kühlungsborn | 4:1 | FC Förderkader | |||||||||
Grimmener SV | 4:1 | TSV Stralsund | |||||||||
Rostocker FC | 1:1 | FSV Malchin | |||||||||
SV Pastow | 2:2 | SGA Boizenburg | |||||||||
Fort. Magdeburg | 3:1 | Edelw. Arnstedt | |||||||||
Haldensleber SC | 2:0 | RW Thalheim | |||||||||
IMO Merseburg | 3:0 | SV Westerhausen | |||||||||
SV Dessau 05 | 4:0 | U. Schönebeck | |||||||||
FSV Barleben | 4:0 | Sangerhausen | |||||||||
Bitterfeld-W. | 0:0 | Eintr. Elster | |||||||||
SC Groß'lohe | 0:0 | SV Friesen | |||||||||
FC Lichtenfels | 4:1 | 1.FC H'aurach | |||||||||
Vorw. Röslau | 1:1 | TSV Buch | |||||||||
Eintr. Bamberg | 1:0 | TSV Kornburg | |||||||||
FC Coburg | 4:1 | Baiersdorfer SV | |||||||||
Rotenburger SV | 0:2 | Ahlerstedt/Ott. | |||||||||
Ramlingen-E. | 3:2 | Iraklis Hellas | |||||||||
BSG Stahl Riesa | 0:2 | Pirna-Copitz | |||||||||
Radebeuler BC | 3:1 | FC Grimma | |||||||||
Einheit Kamenz | 2:00 PM | SV Olbernhau | |||||||||
Eintr. Niesky | 2:0 | Großenhainer FV | |||||||||
SVG Göttingen | 0:1 | FT Braunschweig | |||||||||
TSV Pansdorf | 3:2 | C. Schönkirchen | |||||||||
Phönix Lübeck | 3:1 | TSV Klausdorf | |||||||||
Oldenburger SV | 5:2 | SV Eichede II | |||||||||
SV Schlebusch | 1:3 | Alem. Aachen |
|
||||||||
SG Worringen | 1:4 | 1.FC Düren | |||||||||
FV Endenich | 1:4 AET | Freialdenhoven | |||||||||
B. Gladbach 09 | 5:1 | Arnoldsweiler | |||||||||
Verlautenheide | 3:2 AET | Homburg-Nü. | |||||||||
SV Deutz 05 | 1:3 | Viktoria Köln |
|
||||||||
Osterrönfeld | 0:1 | Gettorfer SC | |||||||||
TSV Altenholz | 0:2 | VfR Horst | |||||||||
Nordmark Satrup | 4:1 | Büdelsd. TSV | |||||||||
Hohenwestedt | 1:6 | Husumer SV | |||||||||
BSC Brunsbüttel | 1:2 | Friedrichsberg | |||||||||
Bad Kötzting | 3:1 | TSV Waldkirchen | |||||||||
TSV Kareth | 2:1 | St. Hauzenberg | |||||||||
TSV Bad Abbach | 1:4 | SV Donaustauf | |||||||||
Tegernheim | 0:2 | SV Etzenricht | |||||||||
TSV Wieblingen | 0:4 | Mutschelbach | |||||||||
FCA Walldorf II | 7:0 | FC Heidelsheim | |||||||||
VfR Mannheim | 2:0 | FC Kirrlach | |||||||||
SG Kirchheim | 2:3 | TSG Weinheim | |||||||||
SV Schwetzingen | 1:1 | Sandhausen II | |||||||||
VfB Eppingen | 1:1 | 1.FC Bruchsal | |||||||||
Bad Kreuznach | 0:0 | SV Morlautern | |||||||||
TuS Rüssingen | 1:3 | SV Steinwenden | |||||||||
SG Johannesberg | 3:1 | Schwalmstadt | |||||||||
OSC Vellmar | 1:3 | SV Steinbach | |||||||||
VfL 07 Bremen | 1:0 | TV Bremen-Walle | |||||||||
TuRa Bremen | 9:0 | Lesum-Burgdamm | |||||||||
SF Eisbachtal | 4:1 | SG Mendig | |||||||||
SG 99 Andernach | 3:0 | FSV Tarforst | |||||||||
FC Hochwald | 0:0 | SV Windhagen | |||||||||
Wald-Michelbach | 2:3 | FC Sandzak | |||||||||
Glesch-Paffend. | 2:1 | SV Eilendorf | |||||||||
SV Lippstadt 08 | 0:1 AET | TuS Haltern | |||||||||
Lüner SV | 0:4 | SV Rödinghausen | |||||||||
1.FC Kaan-M. | 1:2 | SC Wiedenbrück | |||||||||
Union Nettetal | 0:3 | RW Essen |
|
||||||||
1.FC Monheim | 3:1 | Jahn Hiesfeld | |||||||||
Argentinos Jrs. | 0:2 | CA Talleres |
|
||||||||
Rosario Central | 2:1 | Estudiantes LP |
|
||||||||
Central Córdoba | 1:0 | Los Andes | |||||||||
Morelia | 0:2 | CD Cruz Azul |
|
||||||||
Puebla FC | 0:0 | Club Tijuana | |||||||||
Fujieda MYFC | 1:0 | Thespa Gunma | |||||||||
Yokohama SCC | 1:2 | Gainare Tottori | |||||||||
Al-Ettifaq | 2:4 | Al-Taawoun | |||||||||
Al-Faisaly | 1:1 | Al-Hilal | |||||||||
Wellington | 1:3 | Adelaide United | |||||||||
Brisbane Roar | 2:0 | Melbourne City | |||||||||
FK Krupa | 2:1 | Zeljeznicar | |||||||||
FK Tuzla City | 1:2 | Zrinjski Mostar | |||||||||
Celik Zenica | 0:3 | Mladost Kakanj | |||||||||
Ittihad Kalba | 1:2 | Al-Ain FC | |||||||||
Al-Dhafra FC | 0:5 | Shabab Al-Ahli | |||||||||
FC Baniyas | 0:0 | Al-Nasr SC | |||||||||
Sarajevo U17 | 0:2 | Zr. Mostar U17 | |||||||||
Bijeljina U17 | 0:1 | FK MDK U17 | |||||||||
S. Brijeg U17 | 3:1 | Sloboda T U17 | |||||||||
KF Tirana | 1:1 | KF Skënderbeu | |||||||||
KF Teuta | 1:0 | FC Luftëtari | |||||||||
Cobresal | 2:1 | Cobreloa | |||||||||
Zeljeznicar BL | 5:1 | Podrinje | |||||||||
Tekstilac | 0:2 | Rudar Prijedor | |||||||||
B. Banja Luka | 3:1 | FK Alfa Modriča | |||||||||
Kozara Gradiska | 2:0 | Slavija S. | |||||||||
Sutjeska Foca | 3:0 | Mrkonjic | |||||||||
Drina Zvornik | 2:2 | OFK Sloga | |||||||||
Stade Tunisien | 0:0 | CS Sfaxien | |||||||||
ES Sahel | 1:1 | CA Bizertin | |||||||||
KACM Marrakech | 0:0 | FAR Rabat | |||||||||
Kolkheti Poti | 0:1 | Rustavi | |||||||||
FC Dila | 3:0 | FC Samtredia | |||||||||
FC Seoul | 0:1 | Incheon Utd. | |||||||||
Gimcheon Sangmu | 0:1 | Gangwon FC | |||||||||
Jeonnam Dragons | 1:2 | Daegu FC | |||||||||
Connah's Quay | 0:1 | Cardiff Met | |||||||||
A. Klagenfurt | 3:0 | FC Liefering | |||||||||
Blau Weiss Linz | 0:1 | SV Lafnitz | |||||||||
WSG Tirol | 1:0 | SV Horn | |||||||||
Guaraní | 0:2 | General Diaz | |||||||||
Cerro Porteño | 0:1 | Luqueño | |||||||||
Libertad | 0:2 | Olimpia | |||||||||
Kuressaare | 1:0 | FC Elva | |||||||||
Keila JK | 1:0 | JK Järve | |||||||||
Ajax Lasnamäe | 1:4 | JK Tabasalu | |||||||||
Rosario FC | 0:8 | Sport. Cristal | |||||||||
Lisburn FC | 1:1 | Queen's Uni | |||||||||
Belfast Celtic | 0:2 | Newington FC | |||||||||
Crusaders | 3:2 | Institute FC | |||||||||
Dungannon | 1:0 | Glentoran | |||||||||
Glenavon | 3:1 | Ards FC | |||||||||
Linfield | 4:2 | Cliftonville | |||||||||
Warrenpoint | 2:1 | Coleraine | |||||||||
Ballyclare | 0:2 | HW Welders | |||||||||
Ballinamallard | 1:1 | Dundela FC | |||||||||
Carrick Rangers | 3:0 | Knockbreda FC | |||||||||
Larne FC | 4:0 | PSNI FC | |||||||||
Limavady | 2:2 | Portadown | |||||||||
Loughgall | 6:0 | Dergview | |||||||||
Livorno | 0:0 | Cittadella | |||||||||
Padova | 0:1 | Carpi | |||||||||
Venezia | 2:1 | Brescia | |||||||||
Benevento | 2:1 | Perugia | |||||||||
Audax Italiano | 4:1 | Curicó Unido | |||||||||
Huachipato | 1:2 | Colo-Colo | |||||||||
Antofagasta | 1:1 | Union Española | |||||||||
Gaziantepspor | 0:4 | Amed SK | |||||||||
Bayrampasa | 0:0 | Usak Spor | |||||||||
A. Keciörengücü | 3:0 | Sariyer | |||||||||
Baskent Safak | 1:1 | Kahramanmaras | |||||||||
Gimnàstic | 2:2 | UD Almería | |||||||||
Dep. La Coruña | 2:0 | CA Osasuna | |||||||||
CD Lugo | 2:1 | Córdoba CF | |||||||||
Cádiz CF | 4:1 | UD Las Palmas | |||||||||
Avranches B | 2:2 | SM Caen B | |||||||||
Pacy Ménilles | 1:1 | AS Cherbourg | |||||||||
FC Dieppe | 1:0 | Bayeux FC | |||||||||
US Alençon | 2:2 | ASPTT Caen | |||||||||
QRM B | 1:1 | FC Rouen 1899 | |||||||||
FC Saint-Lô | 1:1 | ESM Gonfreville | |||||||||
Orléans U19 | 1:0 | USM Saran U19 | |||||||||
VAFC U19 | 2:0 | Amiens SC U19 | |||||||||
Paris SG U19 | 3:1 | QRM U19 | |||||||||
US Chantilly | 1:2 | US Tourcoing | |||||||||
AC Amiens | 2:0 | USM Senlis | |||||||||
AS Beauvais | 1:3 | Saint-Quentin | |||||||||
FC Chambly B | 0:2 | Boulogne B | |||||||||
Dunkerque B | 2:0 | Amiens SC B | |||||||||
Le Touquet ACF | 1:2 | Maubeuge | |||||||||
EF Bastia | 1:3 | Cannes | |||||||||
FC Lucciana | 1:0 | Aubagne FC | |||||||||
Villefranche | 1:2 | Côte Bleue | |||||||||
AS Géménos | 1:1 | SC Bastia | |||||||||
AS Nancy B | 2:1 | US Raon-l'Étape | |||||||||
US Sarre-Union | 0:0 | Vauban S. | |||||||||
ES Thaon | 3:1 | Amnéville | |||||||||
Lens | 0:0 | Grenoble | |||||||||
Ytrac | 1:0 | La Duchère B | |||||||||
FC Limonest | 1:1 | Aurillac FC | |||||||||
SA Thiers | 1:0 | AS Moulins | |||||||||
Clermont B | 1:2 | Ain Sud | |||||||||
Chambéry SF | 0:1 | Chamalières | |||||||||
Montluçon Foot | 0:1 | Bourgoin-Jall. | |||||||||
GFA Rumilly Val | 2:0 | FC Vaulx-en-Vel | |||||||||
Aubervilliers | 1:3 | US Ivry | |||||||||
Paris FC B | 0:1 | Blanc-Mesnil SF | |||||||||
Paris 13 Atl. | 4:2 | FC Versailles | |||||||||
Stade Reims B | 2:1 | US Lusitanos | |||||||||
SAS Epinal | 0:2 | ASM Belfort | |||||||||
US Créteil-L | 1:3 | CS Sedan | |||||||||
Schiltigheim | 1:1 | Ste. Geneviève | |||||||||
Arras FA | 1:1 | EFAFC | |||||||||
FC Fleury 91 | 0:3 | LOSC Lille B | |||||||||
IC de Croix | 3:2 | FR Haguenau | |||||||||
Monaco U21 | 0:1 | Endoume | |||||||||
Jura Sud | 1:0 | Fréjus-St-Raph. | |||||||||
GOAL FC | 3:1 | CA Pontarlier | |||||||||
Marseille B | 1:0 | Pays de Grasse | |||||||||
FC Annecy | 0:0 | SC Toulon | |||||||||
OGC Nice B | 0:3 | AS Saint-Priest | |||||||||
Borgo | 3:0 | Le Havre B | |||||||||
US Granville | 2:2 | US Saint-Malo | |||||||||
FC Mantois | 1:0 | Stade Briochin | |||||||||
AS Vitré | 0:3 | AS Poissy | |||||||||
CMS Oissel | 0:0 | Vannes | |||||||||
C'Chartres | 2:0 | AS Furiani | |||||||||
ACBB | 2:0 | FC Nantes B | |||||||||
Lorient B | 1:1 | Paris SG B | |||||||||
Stade Pontivyen | 0:3 | Dinan Léhon | |||||||||
St. Co Locminé | 0:0 | Rennes B | |||||||||
FC Lannion | 0:3 | Fougères | |||||||||
Atlantique-Vil. | 1:2 | Brest B | |||||||||
Plabennec | 2:0 | Montagnarde | |||||||||
EA Guingamp B | 2:1 | Plouzané AC | |||||||||
AF Lozère | 2:2 | FC Blagnac | |||||||||
Montpellier B | 4:1 | Tarbes Pyrénées | |||||||||
St. Beaucairois | 0:1 | AS Muret | |||||||||
SC Balma | 0:1 | Rodez AF B | |||||||||
Olympique Alès | 2:1 | Toulouse Rodéo | |||||||||
Viitorul Tg.Jiu | 2:1 | Metaloglobus | |||||||||
Aerostar | 0:2 | Sportul Snagov | |||||||||
Daco-Getica | 1:1 | Ripensia | |||||||||
Luceafarul | 0:0 | Chindia | |||||||||
U. Constanta | 2:0 | Dacia U. Braila | |||||||||
SSU Poli | 1:1 | Pandurii | |||||||||
Portimonense 23 | 1:3 | Marítimo U23 | |||||||||
Cova Piedade | 0:3 AET | Desportivo Aves | |||||||||
Lusitano FCV | 1:4 | Sporting CP |
|
||||||||
FC Porto | 2:0 | B SAD | |||||||||
Ross County | 2:1 | Dunfermline A. | |||||||||
Hatayspor | 1:1 | Altay SK | |||||||||
Eskisehirspor | 2:2 | Ümraniyespor | |||||||||
Istanbulspor | 2:0 | Genclerbirligi |
|
||||||||
Lausanne-Sport | 5:1 | FC Winterthur |
|
||||||||
Servette FC | 4:1 | FC Vaduz | |||||||||
Banik Sokolov | 4:0 | Vitkovice | |||||||||
Pardubice | 0:0 | Jihlava | |||||||||
Vikt. Plzen B | 1:3 | Dukla Prague B | |||||||||
SK Slavia U19 | 0:3 | Pardubice U19 | |||||||||
Tromsø | 0:2 | Sarpsborg 08 | |||||||||
Vålerenga | 2:1 | Ranheim | |||||||||
Stabæk | 2:2 | Strømsgodset | |||||||||
Sandefjord | 1:3 | Molde FK | |||||||||
Lillestrøm | 2:0 | Kristiansund | |||||||||
Rosenborg | 1:1 | Bodø/Glimt | |||||||||
Haugesund | 3:1 | Start | |||||||||
Brann | 1:0 | Odd | |||||||||
Javor-Matis | 1:2 | Becej 1918 | |||||||||
NK Dugopolje | 1:0 | HNK Sibenik | |||||||||
O. Zambrow | 4:1 | LKS Lomza | |||||||||
LKS Lodz | 1:1 | Nieciecza | |||||||||
Stomil Olsztyn | 0:2 | Podbeskidzie | |||||||||
P. Niepolomice | 2:0 | GKS Jastrzebie | |||||||||
Bytovia Bytow | 1:1 | Garbarnia | |||||||||
Sandecja | 1:0 | Chrobry Glogow | |||||||||
GKS Tychy | 4:0 | GKS Katowice | |||||||||
Kairat Almaty | 1:0 | Atyrau | |||||||||
B. Podgorica | 1:1 | OFK Grbalj | |||||||||
Zeta Golubovac | 0:0 | Sutjeska Niksic | |||||||||
OFK Titograd | 1:0 | Mornar Bar | |||||||||
FK Iskra | 1:3 | FK Lovcen | |||||||||
Rudar Pljevlja | 0:4 | OFK Petrovac | |||||||||
FK Podgorica | 2:0 | Arsenal Tivat | |||||||||
Qizilqum | 1:1 | Neftchi | |||||||||
Kokand 1912 | 0:0 | Sogdiana | |||||||||
Bunyodkor | 1:0 | Metallurg Bk. | |||||||||
1461 Trabzon | 1:0 | Kozan Spor FK | |||||||||
Yomra Spor | 2:2 | Nazilli Bld. | |||||||||
Tepecik Spor | 2:0 | Körfez SK | |||||||||
SCD Durango | 1:0 | CD Tudelano | |||||||||
Real Sociedad B | 2:3 | Oviedo Vetusta | |||||||||
Arenas Club | 1:1 | SD Leioa | |||||||||
UD Logroñés | 1:0 | CD Vitoria | |||||||||
UE Cornellà | 2:0 | Atl. Baleares | |||||||||
Valencia B | 2:2 | UB Conquense | |||||||||
Ofspor | 1:0 | Kirsehir FSK | |||||||||
Sultanbeyli Bld | 1:0 | 23 Elazig FK | |||||||||
Catalcaspor | 3:0 | Antalya Kemer | |||||||||
Bergama FK | 2:3 | Alibeyköy | |||||||||
Kocaelispor | 3:0 | Karacabey Bld | |||||||||
Wolfsburg II | 2:0 | Holst. Kiel II | |||||||||
SC Weiche 08 | 3:3 | St. Pauli II | |||||||||
E. Norderstedt | 3:1 | VfL Oldenburg | |||||||||
SSV Jeddeloh II | 0:4 | VfB Lübeck |
|
||||||||
ZFC Meuselwitz | 2:0 | Budissa Bautzen | |||||||||
Babelsberg 03 | 5:0 | VfB Auerbach | |||||||||
FCO Neugersdorf | 0:2 | Lok Leipzig | |||||||||
SC Freiburg II | 1:1 | Stuttgart II | |||||||||
SSV Ulm 1846 | 0:2 | W. Mannheim |
|
||||||||
FSV Frankfurt | 1:2 | Saarbrücken |
|
||||||||
FC Zürich U21 | 1:1 | AC Bellinzona | |||||||||
Árabe Unido | 1:1 | Tauro FC | |||||||||
ATSV Erlangen | 3:4 | Seligenporten | |||||||||
Eltersdorf | 2:1 | ASV Neumarkt | |||||||||
DJK Gebenbach | 4:1 | TSV Abtswind | |||||||||
FV 04 Würzburg | 1:0 | Ammerthal | |||||||||
TSV Großbardorf | 6:0 | SpVgg Ansbach | |||||||||
1.FC Sand | 0:1 | FSV Erlangen-B. | |||||||||
SV Röchling | 3:1 | Hertha Wiesbach | |||||||||
K'lautern II | 6:1 | Idar-Oberstein | |||||||||
A. Ludwigshafen | 2:2 | Mechtersheim | |||||||||
FV Diefflen | 1:1 | FC Karbach | |||||||||
Schott Mainz | 3:2 | FSV Jägersburg | |||||||||
Pfeddersheim | 5:2 | Hassia Bingen | |||||||||
SW Essen | 3:2 | Velbert 02 | |||||||||
SC Waldgirmes | 1:0 | FSC Lohfelden | |||||||||
Hessen Kassel | 4:0 | Hünfelder SV | |||||||||
Buch. Flieden | 5:2 | FC Eddersheim | |||||||||
Vikt. Griesheim | 2:2 | Bayern Alzenau | |||||||||
SG Barockstadt | 1:2 | FC Gießen | |||||||||
RW Hadamar | 4:1 | KSV Baunatal | |||||||||
Anker Wismar | 0:2 | TeBe Berlin | |||||||||
Lichtenberg 47 | 2:0 | FC Strausberg | |||||||||
Brandenburg. SC | 7:2 | TSG Neustrelitz | |||||||||
Malchower SV | 1:5 | Lok Stendal | |||||||||
FC Eilenburg | 2:0 | Chemie Leipzig | |||||||||
Ein. Rudolstadt | 0:2 | Askan. Bernburg | |||||||||
SV BW Zorbau | 2:1 | VFC Plauen | |||||||||
BSG Wismut Gera | 3:3 | VfL Halle 96 | |||||||||
FSV Luckenwalde | 4:0 | VfB Krieschow | |||||||||
Bremer SV | 0:0 | Schwachhausen | |||||||||
BTS Neustadt | 2:1 | W. Bremen III | |||||||||
SG Aumund-Veg. | 1:0 | Blumenthaler SV | |||||||||
TSV Bordesholm | 1:4 | SC Weiche 08 II | |||||||||
VfB Lübeck II | 2:2 | Strand 08 | |||||||||
Eutin 08 | 6:1 | SV Frisia 03 | |||||||||
SV Atlas | 2:0 | Hagen/Uthlede | |||||||||
1.FC Wunstorf | 1:0 | TuS Bersenbrück | |||||||||
Aluminium Arak | 3:2 | Malavan | |||||||||
Navad Urmia FC | 0:2 | Khooneh | |||||||||
Golreyhan FC | 2:0 | Arvand Kh | |||||||||
Volendam U19 | 5:3 | Feyenoord U19 | |||||||||
PSV U19 | 4:1 | NAC Breda U19 | |||||||||
Heerenveen U19 | 1:1 | Ajax U19 | |||||||||
ADO U19 | 1:1 | Sparta U19 | |||||||||
Utrecht U19 | 1:2 | Vitesse U19 | |||||||||
Willem II U19 | 1:2 | NEC U19 | |||||||||
AZ U19 | 4:1 | Groningen U19 | |||||||||
Emmen U19 | 2:1 | Graafschap U19 | |||||||||
Den Bosch U19 | 2:1 | VVV U19 | |||||||||
FC Twente U19 | 2:2 | Almere City U19 | |||||||||
Excelsior U19 | 3:0 | Go Ahead U19 | |||||||||
Roda JC U19 | 2:1 | Alphense B. U19 | |||||||||
PEC Zwolle U19 | 1:1 | Alexandria U19 | |||||||||
Excelsior U17 | 3:2 | Heerenveen U17 | |||||||||
Groningen U17 | 5:1 | Sparta R. U17 | |||||||||
Volendam U17 | 2:2 | AZ U17 | |||||||||
Feyenoord U17 | 4:3 | NEC U17 | |||||||||
Ajax U17 | 3:0 | PEC Zwolle U17 | |||||||||
PSV U17 | 3:1 | Utrecht U17 | |||||||||
Hannover 96 U19 | 1:2 | D. Dresden U19 | |||||||||
CZ Jena U19 | 3:2 | Osnabrück U19 | |||||||||
Niendorf U19 | 0:2 | RB Leipzig U19 | |||||||||
Magdeburg U19 | 0:2 | Hertha BSC U19 | |||||||||
St. Pauli U19 | 3:1 | U. Berlin U19 | |||||||||
Union Mauer | 0:0 | ASK Elektra | |||||||||
WAF Brigittenau | 3:1 | Gerasdorf | |||||||||
1210 Wien | 0:1 | FavAC | |||||||||
Austria XIII | 1:2 | Post SV | |||||||||
Mannswörth | 0:1 | Wiener Viktoria | |||||||||
RW Essen U19 | 1:0 | Oberhausen U19 | |||||||||
1.FC Köln U19 | 3:1 | Düsseldorf U19 | |||||||||
Paderborn U19 | 0:1 | Schalke 04 U19 | |||||||||
B. Dortmund U19 | 4:0 | Aachen U19 | |||||||||
M'gladbach U19 | 0:1 | Duisburg U19 | |||||||||
SV Rödingh. U19 | 0:4 | Leverkusen U19 | |||||||||
K'lautern U19 | 1:0 | FC Augsburg U19 | |||||||||
FC Bayern U19 | 4:2 | Frankfurt U19 | |||||||||
Hoffenheim U19 | 0:2 | Mainz 05 U19 | |||||||||
Ingolstadt U19 | 1:1 | Karlsruhe U19 | |||||||||
Mainz 05 U17 | 3:0 | Heidenheim U17 | |||||||||
St. Kickers U17 | 2:0 | Stuttgart U17 | |||||||||
Hoffenheim U17 | 2:1 | FC Augsburg U17 | |||||||||
SV Wehen U17 | 0:4 | FC Bayern U17 | |||||||||
Nürnberg U17 | 3:1 | Karlsruhe U17 | |||||||||
AEK Larnaca | 1:0 | APOEL Nicosia | |||||||||
Apol. Limassol | 3:0 | Alki Oroklini | |||||||||
FC Zürich U17 | 3:1 | Luzern U17 | |||||||||
Lausanne U17 | 0:1 | FC Basel U17 | |||||||||
BSC YB U17 | 6:0 | FC Vaduz U18 | |||||||||
Tadamon Sour | 2:0 | Shabab Baalbeck | |||||||||
Chabab Ghazieh | 1:2 | Akhaa Al-Ahly | |||||||||
Pogon U19 | 1:2 | Motor U19 | |||||||||
Belchatow U19 | 0:3 | Legia U19 | |||||||||
Gornik U19 | 2:0 | Arka Gdynia U19 | |||||||||
Wisla U19 | 3:2 | Jagiellonia U19 | |||||||||
Korona U19 | 2:1 | Ruch U19 | |||||||||
Lech U19 | 4:0 | Elana U19 | |||||||||
SS Folgore | 1:2 | La Fiorita | |||||||||
Libertas | 1:1 | Fiorentino | |||||||||
Pennarossa | 0:3 | Tre Fiori | |||||||||
Domagnano | 0:1 | Murata | |||||||||
Dep. Cuenca | 1:1 | CD Macará | |||||||||
LDU Quito | 4:0 | CD El Nacional | |||||||||
Tai Po | 1:2 | King Fung | |||||||||
Orion | 4:2 | Hoi King | |||||||||
HKFC | 0:3 | Happy Valley | |||||||||
Kek-U Kastriot | 0:3 | KF Liria | |||||||||
FC Ballkani | 4:1 | SC Gjilani | |||||||||
KF Flamurtari | 0:1 | KF Llapi | |||||||||
Shamakhi | 1:2 | FK Qabala | |||||||||
Qarabag FK | 1:1 | Sabah FK | |||||||||
St Joseph's FC | 0:0 | Gibr. Phoenix | |||||||||
Lynx FC | 0:3 | Mons Calpe | |||||||||
Manchester 62 | 2:0 | FC College 1975 | |||||||||
Alashkert FC | 1:0 | FC Urartu | |||||||||
Ararat-Armenia | 3:1 | FC Noah | |||||||||
Aarhus GF U19 | 2:0 | Silkeborg U19 | |||||||||
Esbjerg fB U19 | 4:1 | Odense BK U19 | |||||||||
Vejle BK U19 | 5:2 | Nordsjaell. U19 | |||||||||
Midtjylland U19 | 6:0 | Lyngby BK U19 | |||||||||
Holbaek B&I U19 | 4:5 | B.93 U19 | |||||||||
AC Horsens U19 | 1:0 | Hellerup IK U19 | |||||||||
Vietnam | 3:0 | Cambodia | |||||||||
Malaysia | 3:0 | Myanmar | |||||||||
Illertissen II | 0:4 | TSV Gilching-A. | |||||||||
SC Olching | 1:1 | SV Egg | |||||||||
FC Kempten | 0:2 | TSV Landsberg | |||||||||
Wolfratshausen | 2:3 | SV Mering | |||||||||
Napoli U19 | 0:2 | Torino U19 | |||||||||
Udinese U19 | 1:0 | Sassuolo U19 | |||||||||
Milan U19 | 3:4 | Inter U19 | |||||||||
Chievo U19 | 4:1 | Genoa U19 | |||||||||
Salernitana U19 | 0:1 | Bologna U19 | |||||||||
Carpi U19 | 0:1 | Padova U19 | |||||||||
Cittadella U19 | 1:2 | Venezia U19 | |||||||||
Cremonese U19 | 3:2 | Verona U19 | |||||||||
Parma U19 | 1:1 | Spezia U19 | |||||||||
Benevento U19 | 3:2 | Lecce U19 | |||||||||
Foggia U19 | 1:2 | Crotone U19 | |||||||||
Pescara U19 | 4:1 | Livorno U19 | |||||||||
Cosenza U19 | 1:2 | Ascoli U19 | |||||||||
Lazio U19 | 2:0 | Perugia U19 | |||||||||
PSIP | 6:7 on pens | Persik Kendal | |||||||||
Persipura | 3:1 | PSMS | |||||||||
Arema FC | 3:1 | Barito Putera | |||||||||
Persija Jakarta | 3:2 | Sriwijaya FC | |||||||||
Lecco | 6:0 | Borgaro | |||||||||
Cannara | 0:0 | Trestina | |||||||||
Matelica | 2:1 | Forlì | |||||||||
Sammaurese | 1:1 | Santarcangelo | |||||||||
Lupa Roma | 3:3 | Albalonga | |||||||||
Senglea Ath. | 0:2 | Sliema Wander. | |||||||||
Mosta FC | 0:3 | Birkirkara FC | |||||||||
Floriana | 0:1 | Gzira Utd. | |||||||||
Valletta | 1:0 | St. Andrews FC | |||||||||
Mqabba FC | 1:2 | Sirens FC | |||||||||
Vittoriosa | 1:1 | Zejtun C. | |||||||||
Al-Sailiya SC | 2:1 | Al-Gharafa SC | |||||||||
Al-Khor SC | 0:1 | Al-Duhail SC | |||||||||
Al-Arabi SC | 0:3 | Al-Sadd SC | |||||||||
Zaria Balti | 0:2 | FC Sheriff | |||||||||
Sfintul Gheor. | 1:2 | CSF Speranta | |||||||||
Milsami | 0:1 | Dinamo-Auto | |||||||||
Petrocub | 0:1 | Zimbru Chisinau | |||||||||
Zob Ahan | 0:1 | Pars Jam | |||||||||
Kaizer Chiefs | 1:2 | Orlando Pirates | |||||||||
Querétaro U20 | 2:4 | Club Necaxa U20 | |||||||||
Monterrey U20 | 0:2 | Atlas U20 | |||||||||
CF América U20 | 2:1 | Veracruz U20 | |||||||||
CF Pachuca U20 | 3:1 | Club León U20 | |||||||||
Guadalajara U20 | 3:2 | Tigres UANL U20 | |||||||||
Aizawl FC | 3:2 | East Bengal FC | |||||||||
Chennai City | 2:1 | NEROCA FC | |||||||||
Mumbai City | 0:0 | ATK | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club | Match | |
---|---|---|
Yandi Sofyan Persikabo 1973 | 4:1 | |
Flávio Silva Persik | 4:0 | |
Flávio Silva Persik | 3:0 | |
Flávio Silva Persik | 2:0 | |
Flávio Silva Persik | 1:0 |