For using this site, please activate JavaScript.

Matches Mar 7, 2020

Matchday 25
Hertha BSC Hertha BSC 2:2 SV Werder Bremen Werder Bremen
 
SC Freiburg SC Freiburg 3:1 1.FC Union Berlin Union Berlin
 
Bay. Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 4:0 Eintracht Frankfurt E. Frankfurt
 
FC Schalke 04 FC Schalke 04 1:1 TSG 1899 Hoffenheim TSG Hoffenheim
 
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 0:0 RB Leipzig RB Leipzig
 
Bor. M'gladbach Borussia Mönchengladbach 1:2 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
 
SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98 0:0 VfL Bochum VfL Bochum
 
Hamburger SV Hamburger SV 2:1 SSV Jahn Regensburg Jahn Regensburg
 
1.FC Heidenheim 1.FC Heidenheim 1846 3:1 Karlsruher SC Karlsruher SC
Matchday 27
Chemnitzer FC Chemnitzer FC 1:0 SpVgg Unterhaching Unterhaching
 
Carl Zeiss Jena FC Carl Zeiss Jena 0:3 TSV 1860 Munich 1860 Munich
 
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 3:3 SV Meppen SV Meppen
 
Viktoria Köln FC Viktoria Köln 2:1 Preußen Münster Preußen Münster
 
Würzb. Kickers Würzburger Kickers 0:0 SV Waldhof Mannheim Waldh. Mannheim
 
FC Bayern II FC Bayern Munich II 2:0 SG Sonnenhof Großaspach Sonnenhof-Gr.
Quarter-Finals 2nd leg Sundowns Mamelodi Sundowns FC 1:1 El Ahly Cairo El Ahly
  TP Mazembe TP Mazembe 1:0 Raja Club Athletic Casablanca Raja Casablanca
  ES Sahel Etoile Sportive du Sahel 1:0 Wydad Casablanca Wydad AC
Matchday 29
Liverpool Liverpool FC 2:1 AFC Bournemouth Bournemouth
 
Arsenal Arsenal FC 1:0 West Ham United West Ham
 
Crystal Palace Crystal Palace 1:0 Watford FC Watford
 
Wolves Wolverhampton Wanderers 0:0 Brighton & Hove Albion Brighton
  Sheffield Utd. Sheffield United 1:0 Norwich City Norwich
 
Southampton Southampton FC 0:1 Newcastle United Newcastle
 
Burnley Burnley FC 1:1 Tottenham Hotspur Spurs
Matchday 27 SD Eibar SD Eibar 1:2 RCD Mallorca RCD Mallorca
 
Atlético Madrid Atlético Madrid 2:2 Sevilla FC Sevilla FC
 
FC Barcelona FC Barcelona 1:0 Real Sociedad Real Sociedad
  Getafe Getafe CF 0:0 Celta de Vigo Celta de Vigo
Matchday 28 FC Metz FC Metz 2:1 Nîmes Olympique Nîmes Olympique
  Reims Stade Reims 1:0 Stade Brest 29 Stade Brest 29
  OGC Nice OGC Nice 2:1 AS Monaco Monaco
  Dijon FCO Dijon 2:1 FC Toulouse Toulouse
  SCO Angers SCO Angers 2:0 FC Nantes FC Nantes
Matchday 22
Austria Vienna Austria Vienna 0:0 SKN St. Pölten SKN St. Pölten
 
Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 2:0 SC Rheindorf Altach SCR Altach
 
Wolfsberger AC Wolfsberger AC 2:2 Rapid Vienna Rapid Vienna
 
TSV Hartberg TSV Hartberg 0:3 WSG Tirol WSG Tirol
Matchday 21 Orenburg FK Orenburg 2:0 Arsenal Tula Arsenal Tula
  Dinamo Moscow Dinamo Moscow 1:0 FK Tambov Tambov
  Rubin Kazan II Rubin Kazan II 1:3 Krylya Sovetov Samara II KS Samara II
  Spartak II Spartak Moskow II 5:0 FK Krasnodar II Krasnodar II
Matchday 25
FC St. Gallen FC St. Gallen 1879 moved FC Zürich FC Zürich
 
FC Thun FC Thun moved BSC Young Boys BSC Young Boys
Matchday 26 Fortuna Sittard Fortuna Sittard 1:1 PEC Zwolle PEC Zwolle
  FC Emmen FC Emmen 3:0 VVV-Venlo VVV-Venlo
  Heerenveen SC Heerenveen 1:3 Ajax Amsterdam Ajax
  AZ Alkmaar AZ Alkmaar 4:0 ADO Den Haag ADO Den Haag
  Vitesse Vitesse Arnhem 1:0 FC Twente Enschede FC Twente
Matchday 25 Altinordu U19 Altinordu FK U19 2:3 Antalyaspor U19 Antalyaspor U19
  Boluspor U19 Boluspor U19 3:1 Alanyaspor U19 Alanyaspor U19
  Göztepe U19 Göztepe U19 1:1 Istanbul Basaksehir FK U19 Basaksehir U19
  Fenerbahce U19 Fenerbahce SK U19 2:1 Osmanlispor FK U19 Osmanlispor U19
  Y. Malatya U19 Yeni Malatyaspor U19 2:1 Konyaspor U19 Konyaspor U19
  Besiktas U19 Besiktas JK U19 2:0 MKE Ankaragücü U19 Ankaragücü U19
  Bursaspor U19 Bursaspor U19 0:4 Trabzonspor U19 Trabzonspor U19
  Kasimpasa U19 Kasimpasa U19 0:0 Kayserispor U19 Kayserispor U19
  Y. Malatyaspor Yeni Malatyaspor 1:1 Konyaspor Konyaspor
  Gaziantep FK Gaziantep FK 1:1 Trabzonspor Trabzonspor
  Göztepe Göztepe 0:3 Istanbul Basaksehir FK Basaksehir
 
Fenerbahce Fenerbahce SK 2:2 Denizlispor Denizlispor
Matchday 2 Ac. Clinceni Academica Clinceni 2:3 FC Viitorul FC Viitorul
  FC Poli Iasi FC Politehnica Iasi 1:0 Dinamo Bukarest Dinamo Bukarest
Matchday 30 Aberdeen FC Aberdeen FC 3:1 Hibernian FC Hibernian FC
  Celtic Celtic FC 5:0 St. Mirren FC St. Mirren
  Hamilton Acad. Hamilton Academical FC 1:0 Kilmarnock FC Kilmarnock FC
  Heart of Midl. Heart of Midlothian FC 1:1 Motherwell FC Motherwell FC
  St. Johnstone St. Johnstone FC 1:0 Livingston FC Livingston FC
Matchday 22 Vorskla Vorskla Poltava 1:0 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
  Desna Desna Chernihiv 1:0 Zorya Luhansk Zorya Luhansk
  FK Oleksandria FK Oleksandria 1:3 Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv
Matchday 24 RFC Meux RFC Meux 1:0 RES Couvin-Mariembourg-Fraire Couvin-Mariemb.
Matchday 29 KAA Gent KAA Gent 1:4 RSC Charleroi RSC Charleroi
  KV Kortrijk KV Kortrijk 0:1 Royal Antwerp FC Royal Antwerp
  Club Brugge Club Brugge KV 2:1 Cercle Brugge Cercle Brugge
  Mouscron Royal Excel Mouscron 1:0 Waasland-Beveren Waasl.-Beveren
  RSC Anderlecht RSC Anderlecht 7:0 SV Zulte Waregem Zulte Waregem
  KV Oostende KV Oostende 2:4 KRC Genk KRC Genk
  Standard Liège Standard Liège 0:0 Sint-Truidense VV Sint-Truiden
  KV Mechelen KV Mechelen 1:1 KAS Eupen KAS Eupen
Matchday 24 Dessel Sport KFC Dessel Sport 0:4 KMSK Deinze SK Deinze
  Thes Sport KVV Thes Sport 0:1 RFC Seraing RFC Seraing
  AFC Tubize AFC Tubize 1:1 UR La Louvière Centre UR La Louvière
  KSK Heist KSK Heist 0:2 KSK Lierse Kempenzonen KSK Lierse Kem.
  Olym. Charleroi Olympic Club Charleroi Farciennes 4:1 Patro Eisden Maasmechelen Patro Eisden
  Sparta Petegem KFC Sparta Petegem 3:1 SC Dikkelvenne Dikkelvenne
  KSK Ronse KSK Ronse 0:0 KSV Temse KSV Temse
  KRC Gent KRC Gent 0:2 KFC Mandel United KFC Mandel Utd.
  Sint-Niklaas SK Sint-Niklaas 2:4 KSV Oudenaarde KSV Oudenaarde
  RC Hades RC Hades 2:1 AS Verbroedering Geel ASV Geel
  Berchem Sport Berchem Sport 2:0 Royal Cappellen FC Royal Cappellen
  Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc 1:1 FK Jablonec FK Jablonec
  FC Zlin FC FASTAV Zlin 2:3 FC Bohemians Prag 1905 Bohemians 1905
  Viktoria Plzen FC Viktoria Plzen 1:0 SK Dynamo Ceske Budejovice C. Budejovice
Matchday 25 Napredak FK Napredak Krusevac 0:0 FK Proleter Novi Sad Proleter
  Macva FK Macva Sabac 0:3 Red Star Belgrade Red Star
  Radnik FK Radnik Surdulica 2:0 FK Javor-Matis Ivanjica Javor-Matis
  Vojvodina FK Vojvodina Novi Sad 2:1 FK Mladost Lucani Mladost
  Rad FK Rad 3:4 FK TSC Backa Topola FK TSC
  Partizan FK Partizan Belgrade 1:0 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
Matchday 26 Inter Zapresic NK Inter Zapresic 0:2 Slaven Belupo Koprivnica Slaven Belupo
  NK Osijek NK Osijek 2:0 NK Varazdin NK Varazdin
First Round Warkaus JK Warkaus JK 4:2 Jyväskylän Komeetat Komeetat
  Lieto Liedon Pallo 1:3 Turun Pallokerho Turun PK
  Käskö IK Käskö Idrottsklubb 6:1 Idrottsföreningen Hoppet IF Hoppet
Matchday 26 Arka Gdynia Arka Gdynia 1:2 Wisla Plock Wisla Plock
  Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin 4:4 Lechia Gdansk Lechia Gdansk
  Jagiellonia Jagiellonia Bialystok 1:0 Slask Wroclaw Slask Wroclaw
Matchday 24 CSKA Sofia CSKA Sofia 2:0 PFC Beroe Stara Zagora PFC Beroe Stara Zagora
  FK Etar Etar Veliko Tarnovo 1:1 FK Arda Kardzhali Arda Kardzhali
  Lok. Plovdiv Lokomotiv Plovdiv 1:1 FK Vitosha Bistritsa Vitosha
Matchday 22 Spartak Pleven PFK Spartak Pleven 1:00 PM Lokomotiv Sofia Lok. Sofia
  Septemvri Sofia Septemvri Sofia 1:00 PM Chernomorets Balchik C. Balchik
  Strumska Slava Strumska Slava 1:00 PM Neftochimik Burgas Neftochimik
  OFK Pirin OFK Pirin Blagoevgrad 4:00 PM FC Litex Lovetch Litex Lovetch
Matchday 25 NK Domzale NK Domzale 1:3 NK Aluminij Kidricevo NK Aluminij
  NK Maribor NK Maribor 1:2 NK Bravo NK Bravo
Matchday 24 Diósgyőr Diósgyőri VTK 2:1 Újpest FC Újpest FC
  Puskás AFC Puskás Akadémia FC 1:4 MOL Fehérvár FC Fehérvár
  Kaposvár Kaposvári Rákóczi FC 0:4 Mezőkövesd Zsóry FC Mezőkövesd
  Paksi FC Paksi FC 0:0 Budapest Honvéd FC Honvéd
  Debrecen Debreceni VSC 1:0 Kisvárda FC Kisvárda
  Zalaegerszeg Zalaegerszegi TE FC 1:1 Ferencvárosi TC Ferencváros
Matchday 22 Zlate Moravce FC ViOn Zlate Moravce-Vrable 2:0 AS Trencin AS Trencin
  Dunajska Streda DAC Dunajska Streda 0:1 Spartak Trnava Spartak Trnava
  SKF Sered SKF Sered 0:3 MSK Zilina MSK Zilina
  Michalovce MFK Zemplin Michalovce 1:0 FK Pohronie Pohronie
  Slo. Bratislava Slovan Bratislava 1:0 MFK Ruzomberok Ruzomberok
  FK Senica FK Senica 0:3 FC Nitra FC Nitra
Matchday 18 Einheit Bernau TSG Einheit Bernau 2:0 SV Grün-Weiß Lübben GW Lübben
  Oranienburg Oranienburger FC Eintracht 2:1 Union Klosterfelde U. Klosterfelde
  MSV Neuruppin MSV 1919 Neuruppin 3:0 Werderaner FC Viktoria 1920 Werderaner FC
  Pr. Eberswalde Preussen Eberswalde 3:4 1.FC Frankfurt (Oder) 1.FC Frankfurt
  Altlüdersdorf SV Altlüdersdorf 1:1 TuS Sachsenhausen Sachsenhausen
  Petershagen-E. Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf 9:0 Eintracht Miersdorf/Zeuthen Miersdorf/Zeut.
Matchday 24 SpVgg Pfreimd SpVgg Pfreimd moved TSV Bogen TSV Bogen
Matchday 23 Kickers Selb Kickers Selb 1:3 SpVgg Jahn Forchheim Jahn Forchheim
  TSV Neudrossenfeld TSV Neudrossenfeld 2:1 1.FC Herzogenaurach 1.FC H'aurach
  SC Groß'lohe SC Großschwarzenlohe 1:2 TSV Kornburg TSV Kornburg
  SV Schwaig SV Schwaig 1:2 FC Vorwärts Röslau Vorw. Röslau
  SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf 3:00 PM TSV Unterpleichfeld Unterpleichfeld
  FC Coburg FC Coburg 4:00 PM TSV Lengfeld (Bay.) TSV Lengfeld
  Alem. Haibach Alemannia Haibach 4:00 PM VfL Frohnlach VfL Frohnlach
  TG Höchberg TG Höchberg 4:00 PM FT Schweinfurt FT Schweinfurt
  SV Friesen SV Friesen 4:00 PM TSV Kleinrinderfeld Kleinrinderfeld
  ASV Dachau ASV Dachau 1:1 SC Eintracht Freising SE Freising
  FC Unterföhring FC Unterföhring 1:4 FC Sturm Hauzenberg St. Hauzenberg
  Kirchheimer SC Kirchheimer SC 1:2 TuS Holzkirchen TuS Holzkirchen
  FC Töging FC Töging moved TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen
  1.FC Passau 1.FC Passau 2:2 Eintracht Karlsfeld E. Karlsfeld
  SpVgg Landshut SpVgg Landshut 1:0 TSV Grünwald TSV Grünwald
  TSV Kastl TSV Kastl 1:1 Sportbund DJK Rosenheim SB Rosenheim
Matchday 18 SC Vahr-Blockd. SC Vahr-Blockdiek 2:2 TuRa Bremen TuRa Bremen
  Melchiorshausen TSV Melchiorshausen moved OSC Bremerhaven OSC Bremerhaven
  TSV Hasenbüren TSV Hasenbüren 0:3 TSV Osterholz-Tenever OT Bremen
Matchday 20 SG Neustrand SG Neustrand 1:6 TSV Klausdorf TSV Klausdorf
  TSV Pansdorf TSV Pansdorf 1:0 SVE Comet Kiel SVE Comet Kiel
  FC Dornbreite FC Dornbreite Lübeck 7:3 SSC Phoenix Kisdorf Phoenix Kisdorf
Matchday 19 Rotenburger SV Rotenburger SV 3:2 VfL Westercelle VfL Westercelle
Matchday 23 FSG Steinbach FSG Ottweiler/Steinbach 3:3 SV Auersmacher Auersmacher
  B. Neunkirchen Borussia Neunkirchen 7:2 1.FC Reimsbach 1.FC Reimsbach
  SV Mettlach SV Mettlach 3:1 SV Rot-Weiß Hasborn RW Hasborn
Matchday 22 SG Malberg/R. SG Malberg/Rosenheim 0:3 FSV Salmrohr FSV Salmrohr
  TuS Kirchberg TuS Kirchberg 4:1 SG Hochwald/Zerf SG Hochwald
  TSV Emmelshsn. TSV Emmelshausen 4:1 SG Schneifel/Stadtkyll SG Schneifel
Matchday 18 Einheit Kamenz SV Einheit Kamenz 1:1 SG Taucha 99 SG Taucha 99
  BW Leipzig FC Blau-Weiß Leipzig 0:2 FV Eintracht Niesky Eintr. Niesky
  Budissa Bautzen Budissa Bautzen 2:1 VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz
  K. Markkleeberg Kickers 94 Markkleeberg 0:0 SG Motor Wilsdruff Motor Wilsdruff
  Radebeuler BC Radebeuler BC 08 6:2 LSV Neustadt/Spree Neustadt/Spree
Matchday 17 E. Eisenberg SV Eintracht Eisenberg 2:1 FSV Preußen Bad Langensalza Bad Langensalza
  SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt 0:0 1.FC Sonneberg 1.FC Sonneberg
  SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar 2:1 SV Schott Jena Schott Jena
  Sondershausen Eintracht Sondershausen 1:2 SpVgg Geratal SpVgg Geratal
  G. Westvororte TSV Gera Westvororte 2:3 FC Wacker Teistungen Teistungen
  Frankenhausen SV Blau-Weiß Bad Frankenhausen 1:6 FC An der Fahner Höhe FC Fahner Höhe
  Thüringen Weida FC Thüringen Weida 1:2 1.SC 1911 Heiligenstadt Heiligenstadt
Matchday 21 FC Kirrlach FC Olympia 1919 Kirrlach 4:0 TSV Wieblingen TSV Wieblingen
  FC Zuzenhausen FC Zuzenhausen 1:1 1.FC Bruchsal 1.FC Bruchsal
  VfR Mannheim VfR Mannheim 2:0 SpVgg Neckarelz SpVgg Neckarelz
  VfB Eppingen VfB Eppingen 1:2 FC Germania Friedrichstal Friedrichstal
Matchday 22 Fort. Biesdorf VfB Fortuna Biesdorf 2:00 PM TuS Makkabi Berlin TuS Makkabi
  SV Empor Berlin SV Empor Berlin 2:00 PM Berlin United Berlin United
Matchday 21 TSV Essingen TSV Essingen 3:4 TSG Tübingen TSG Tübingen
  TSG Backnang TSG Backnang 0:0 Calcio Leinfelden-Echterdingen L-Echterdingen
  VfB Neckarrems VfB Neckarrems 4:1 FC Wangen 05 FC Wangen 05
  TSV Berg TSV Berg 1:0 VfL Sindelfingen Sindelfingen
  Normannia Gmünd 1.FC Normannia Gmünd 9:1 SSV Ehingen-Süd 1974 Ehingen-Süd
  VfL Pfullingen VfL Pfullingen 6:3 FSV Hollenbach FSV Hollenbach
  1.FC Heiningen 1.FC Heiningen 1:0 TSG Hofherrnweiler Hofherrnweiler
Matchday 23 Buch. Flieden SV Buchonia Flieden 3:2 SG Johannesberg SG Johannesberg
  CSC 03 Kassel CSC 03 Kassel 4:1 SC Willingen SC Willingen
  OSC Vellmar OSC Vellmar 4:1 FC Körle FC Körle
Matchday 19 SGA Boizenburg SG Aufbau Boizenburg 1:1 SV Warnemünde SV Warnemünde
  FC Förderkader FC Förderkader René Schneider 3:2 FSV Einheit Ueckermünde E. Ueckermünde
  SV 90 Görmin SV 90 Görmin 0:2 FSV Kühlungsborn Kühlungsborn
  Penzliner SV Penzliner SV 0:0 FC Anker Wismar Anker Wismar
  Güstrower SC Güstrower SC 09 0:1 Rostocker FC 1895 Rostocker FC
  FCM Schwerin FC Mecklenburg Schwerin 3:1 1.FC Neubrandenburg 04 Neubrandenburg
Matchday 22 Sangerhausen VfB 1906 Sangerhausen 1:4 SV Eintracht Elster Eintr. Elster
  SV Westerhausen SV 1890 Westerhausen 0:2 SG Rot-Weiß Thalheim RW Thalheim
  Romonta Amsdorf 1.FC Romonta Amsdorf 3:2 Haldensleber SC Haldensleber SC
  SV BW Zorbau SV Blau-Weiß Zorbau 1:2 SV Dessau 05 SV Dessau 05
  Edelw. Arnstedt SV Edelweiß Arnstedt 0:1 FSV Barleben 1911 FSV Barleben
  Bitterfeld-W. 1.FC Bitterfeld-Wolfen 3:1 SV Blau-Weiß Dölau Blau-Weiß Dölau
Matchday 18 Kehler FV Kehler FV 07 2:30 PM Offenburger FV Offenburger FV
  FC Radolfzell FC Radolfzell 2:30 PM FC Teningen FC Teningen
  FC Denzlingen FC Denzlingen 3:00 PM SC Lahr SC Lahr
  SV Kuppenheim SV 08 Kuppenheim 3:30 PM SV Endingen SV Endingen
  SC Pfullendorf SC Pfullendorf 3:30 PM FC Waldkirch FC Waldkirch
  SV Bühlertal SV Bühlertal 5:00 PM SV Weil SV Weil
Matchday 20 Waldalgesheim SV Alemannia Waldalgesheim moved TuS Rüssingen TuS Rüssingen
Quarter-Finals SV Pastow SV Pastow 0:3 FC Hansa Rostock Hansa Rostock
Matchday 23 Argentinos Jrs. Asociación Atlética Argentinos Juniors 2:1 Club Atlético Rosario Central CA Rosario
  CA Banfield Club Atlético Banfield 0:3 Club Atlético Huracán Huracán
  Defensa Defensa y Justicia 2:0 Club Atlético Patronato CA Patronato
Matchday 20 Platense Club Atlético Platense 0:2 CA Alvarado CA Alvarado
  Gimnasia (J) Club Atlético Gimnasia y Esgrima (Jujuy) 0:1 Defensores de Belgrano Defensores
  Agropecuario Argentino Agropecuario 2:0 Club Atlético Mitre CA Mitre
  Dep. Santamarin Deportivo Santamarina moved Club Atlético Tigre Tigre
  CD Morón CD Morón 1:0 CA Estudiantes (Buenos Aires) CA Estudiantes
  Rafaela Atlético de Rafaela 1:5 Gimnasia y Esgrima de Mendoza GyE Mendoza
  Villa Dálmine Club Villa Dálmine 1:0 Club Atlético Sarmiento (Junin) CA Sarmiento
Matchday 9 Querétaro FC Querétaro FC 1:1 Deportivo Toluca Toluca
  UNAM Pumas UNAM Pumas 3:3 CF América América
  Puebla FC Puebla FC 0:0 Tigres UANL Tigres UANL
Matchday 2 Revolution New England Revolution 1:1 Chicago Fire FC Chicago Fire
  Salt Lake Real Salt Lake City 1:1 New York Red Bulls NY Red Bulls
  FC Dallas FC Dallas 2:2 Montreal Impact Montreal Impact
  D.C. United D.C. United 2:1 Inter Miami CF Inter Miami CF
  Toronto FC Toronto FC 1:0 New York City FC NYCFC
Matchday 8 Deportivo Cali Deportivo Cali 2:2 Deportivo Pereira Pereira
  Once Caldas Once Caldas 1:1 CD América de Cali CD América
Matchday 3 H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo moved Gamba Osaka Gamba Osaka
  Vegalta Sendai Vegalta Sendai moved Vissel Kobe Vissel Kobe
Matchday 1 C. Osaka U23 Cerezo Osaka U23 moved Yokohama Sports & Culture Club Yokohama SCC
  FC Gifu FC Gifu moved Nagano Parceiro Nagano Parceiro
Matchday 3 Tokushima Vort. Tokushima Vortis moved V-Varen Nagasaki V-V. Nagasaki
  Omiya Ardija Omiya Ardija moved Júbilo Iwata Júbilo Iwata
  Machida Zelvia Machida Zelvia moved Giravanz Kitakyushu Gir. Kitakyushu
  Albirex Niigata Albirex Niigata moved JEF United Chiba JEF Utd. Chiba
  Tokyo Verdy Tokyo Verdy moved Ventforet Kofu Ventforet Kofu
Matchday 21 Abha Abha Club 2:1 Al-Taawon Taawon
  Faisaly Al-Faisaly Harmah 3:2 Al-Nassr FC Al-Nassr
  Hilal Al-Hilal Riyadh 1:0 Al-Ettifaq Al-Ettifaq
Matchday 7 Cafetaleros Cafetaleros de Chiapas 4:1 Alebrijes de Oaxaca Oaxaca
  Celaya Celaya FC 2:1 CD Leones Negros de la UdeG Leones Negros
Matchday 22 Adelaide United Adelaide United 1:5 Western United FC Western United
  Melbourne Melbourne Victory 1:4 Sydney FC Sydney FC
Matchday 21 Siroki B. U17 NK Siroki Brijeg U17 3:0 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 Doboj U17
  Zeljeznicar U17  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 2:0 FK Zvijezda 09 U17 Zvijezda 09 U17
  Velez U17 FK Velez Mostar U17 2:1 FK Tuzla City U17 Tuzla City U17
Matchday 15 Zeljeznicar U19 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 6:0 FK Slavija Sarajevo U19 Slavija S. U19
  Zr. Mostar U19 HSK Zrinjski Mostar U19 1:0 FK Borac Banja Luka U19 Banja Luka U19
Matchday 22 Radnik Bijelj. FK Radnik Bijeljina 5:1 FK Zvijezda 09 Zvijezda 09
  Sloboda Tuzla FK Sloboda Tuzla 2:1 NK Celik Zenica Celik Zenica
  FK Sarajevo FK Sarajevo 2:1 FK Mladost Doboj-Kakanj Mladost Kakanj
Matchday 6 Dep. La Guaira Deportivo La Guaira 2:2 Yaracuyanos Fútbol Club Yaracuyanos
Matchday 16 Br. Gracanica NK Bratstvo Gracanica 2:1 NK Travnik Travnik
  NK Metalleghe NK Metalleghe BSI 2:0 FK Gorazde FK Gorazde
  FK Buducnost FK Buducnost Banovici 3:0 HNK Capljina HNK Capljina
  Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 2:1 NK Jedinstvo Bihac J. Bihac
  Olimp. Sarajevo FK Olimpik Sarajevo 2:0 NK Slaven Zivinice Slaven Zivinice
Matchday 1 Suduva Suduva Marijampole 1:0 FK Banga Gargzdai Banga Gargzdai
Matchday 21 NC Magra NC Magra 0:1 AS Aïn M'lila AS Aïn M'lila
  NA Hussein Dey NA Hussein Dey 1:0 CS Constantine CS Constantine
  MC Oran MC Oran 1:1 JS Saoura JS Saoura
  Paradou AC Paradou AC 1:1 USM Alger USM Alger
  ASO Chlef ASO Chlef 2:2 CR Belouizdad CR Belouizdad
Matchday 15 Zeljeznicar BL FK Zeljeznicar Banja Luka 1:1 FK Slavija Sarajevo Slavija S.
  Tekstilac FK Tekstilac Derventa 1:3 FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča
  FK Krupa FK Krupa na Vrbasu 2:0 FK Rudar Prijedor Rudar Prijedor
  Jedinstvo Brcko FK Jedinstvo Brcko 1:1 FK Kozara Gradiska Kozara Gradiska
Matchday 20 FAR Rabat FAR Rabat 1:2 FUS Rabat FUS Rabat
  Mouloudia Mouloudia d'Oujda 1:0 Ittihad Tanger Ittihad Tanger
Matchday 2 FC Merani FC Merani Tbilisi 0:0 FC Saburtalo Saburtalo
  FC Samtredia FC Samtredia 1:0 Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi
  Chikhura Chikhura Sachkhere 1:3 FC Locomotive Tbilisi FC Locomotive
  Sangju Sangmu Sangju Sangmu moved Daegu FC Daegu FC
  Busan IPark Busan IPark moved Gwangju FC Gwangju FC
Matchday 20 FC Koper FC Koper 1:1 NK Brezice 1919 NK Brezice 1919
  NK Dravograd NK Dravograd 2:2 ND Beltinci Beltinci
  NK Radomlje NK Radomlje 1:1 NK Fuzinar NK Fuzinar
  NK Rogaska NK Rogaska 2:1 NK Dekani NK Dekani
  NK Bilje Vitanest Bilje 0:1 NK Brda NK Brda
Matchday 1 Orange County Orange County SC 0:0 El Paso Locomotive FC El Paso
  Tacoma Defiance Tacoma Defiance 1:3 Reno 1868 FC Reno FC
  North Carolina North Carolina FC 0:1 Louisville City FC Louisville City
  NY Red Bulls II New York Red Bulls II 0:1 Tampa Bay Rowdies TB Rowdies
Matchday 2 Suwon FC Suwon FC moved Chungnam Asan Chungnam Asan
  Jeju Utd. Jeju United moved Bucheon FC 1995 Bucheon FC
  Gyeongnam FC Gyeongnam FC moved FC Anyang FC Anyang
Matchday 28 Raith Rovers Raith Rovers FC 2:1 Forfar Athletic FC Forfar Athletic
  Airdrieonians Airdrieonians FC 1:0 East Fife FC East Fife
  Clyde FC Clyde FC 2:0 Dumbarton FC Dumbarton FC
  Falkirk FC Falkirk FC 3:0 Peterhead FC Peterhead FC
  Montrose Montrose FC 4:1 Stranraer FC Stranraer
Matchday 24 VV Goes VV Goes 1:2 VVSB Noordwijkerhout VVSB
  Excelsior '31 Excelsior '31 Rijssen 3:3 VV SteDoCo SteDoCo
  VVOG VVOG Harderwijk 1:1 HSV Hoek Hoek
  Ter Leede VV Ter Leede 0:1 Ajax Amateurs Ajax Amateurs
  Barendrecht BVV Barendrecht 0:2 Odin '59 Heemskerk Odin '59
  DOVO VV DOVO Veenendaal 3:1 FC Lisse FC Lisse
  Almere City U21 Almere City FC U21 0:1 DVS '33 Ermelo DVS '33
  Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk 4:1 ONS Sneek ONS Sneek
Matchday 19 A. Lustenau SC Austria Lustenau 2:3 Young Violets Austria Wien Young Violets
 
FC Wacker FC Wacker Innsbruck 1:0 Floridsdorfer AC FAC
  A. Klagenfurt SK Austria Klagenfurt 1:1 FC Dornbirn FC Dornbirn
  FC Liefering FC Liefering 4:1 SV Lafnitz SV Lafnitz
Matchday 37 Bristol City Bristol City 1:1 Fulham FC Fulham
  Leeds Leeds United 2:0 Huddersfield Town Huddersfield
  Barnsley FC Barnsley FC 0:2 Cardiff City Cardiff
  Wigan Wigan Athletic 0:0 Luton Town Luton
 
Swansea Swansea City 0:0 West Bromwich Albion West Brom
  Preston NE Preston North End 1:3 Queens Park Rangers QPR
  Stoke City Stoke City 5:1 Hull City Hull City
  Charlton Charlton Athletic 0:1 Middlesbrough FC Middlesbrough
  Birmingham Birmingham City 1:3 Reading FC Reading
  Brentford Brentford FC 5:0 Sheffield Wednesday Sheff Wed
Matchday 28 Stenhousemuir Stenhousemuir FC 0:0 Queen's Park FC Queen's Park
  Annan Athletic Annan Athletic FC 0:0 Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC
  Cove Rangers Cove Rangers FC 3:2 Brechin City FC Brechin City
  Edinburgh City Edinburgh City FC 3:0 Albion Rovers FC Albion Rovers
  Elgin City Elgin City FC 3:1 Stirling Albion FC Stirling
Matchday 15 UN Käerjéng 97 UN Käerjéng 97 0:1 FC Mondercange Mondercange
Matchday 3 Rentistas CA Rentistas 4:1 Club Deportivo Maldonado Maldonado
  Plaza Colonia Club Plaza Colonia 1:1 CA Fénix CA Fénix
  Mvd City Torque Montevideo City Torque 1:1 Club Atlético Cerro CA Cerro
Group 4 Stjarnan Stjarnan Gardabaer 7:1 UMF Víkingur Ólafsvík Víkingur Ó.
Group 2 Víkingur Víkingur Reykjavík 6:0 KA Akureyri KA Akureyri
Group 3 HK Kópavogs HK Kópavogs 1:0 Thór Akureyri Thór
Matchday 1 JK Trans Narva JK Trans Narva 0:1 Kalju FC Kalju FC
  FCI Levadia FCI Levadia 1:0 FC Kuressaare Kuressaare
  Kalev Kalev Tallinn 1:8 Paide Linnameeskond Paide
  Pärnu JK Pärnu Jalgpalliklubi 1:1 FC Flora Tallinn U21 FC Flora U21
  Nea Salamis Nea Salamina Famagusta 2:2 Ethnikos Achnas Ethnikos
  EN Paralimniou Enosis Neon Paralimniou 1:1 Olympiakos Nicosia Olympiakos N.
  AEL Limassol AEL Limassol 0:3 Omonia Nicosia Omonia Nikosia
Matchday 6 Mannucci  Carlos A. Mannucci 0:2 Club Cienciano Cienciano
  Sport. Cristal Sporting Cristal Lima 0:1 FC Carlos Stein FC Carlos Stein
  Cusco FC Cusco FC 2:1 Universidad César Vallejo César Vallejo
  Municipal Deportivo Municipal 2:0 Academia Deportiva Cantolao AD Cantolao
Matchday 5 Sligo Rovers Sligo Rovers 2:3 Shamrock Rovers Shamrock Rovers
Matchday 3 Cobh Ramblers Cobh Ramblers FC 3:2 Athlone Town AFC Athlone Town
  Longford Town Longford Town FC moved Bray Wanderers Bray Wanderers
Matchday 9 Ayeyawady Utd. Ayeyawady United 1:0 Yangon United FC Yangon Utd.
  Yadanarbon FC Yadanarbon FC 2:1 Chin United Chin Utd.
  Rakhine Utd. Rakhine United FC 2:1 Sagaing United Sagaing Utd.
  Zwekapin Utd. Zwekapin United FC 3:1 Southern Myanmar FC S. Myanmar FC
Matchday 2 Sabah Sabah FA 3:1 FELDA United FC FELDA United
  Kedah FA Kedah FA 3:4 Terengganu FC Terengganu FC
  FA Selangor FA Selangor 1:1 Perak TBG FC Perak TBG
  Johor DT Johor Darul Ta'zim FC 2:00 PM UiTM FC UiTM FC
  Balestier Khals Balestier Khalsa 2:2 Albirex Niigata (S) Albirex Niigata
Matchday 37 Ipswich Ipswich Town 0:1 Coventry City Coventry
  Peterborough Peterborough United 2:0 Portsmouth FC Portsmouth
  MK Dons Milton Keynes Dons 0:1 Doncaster Rovers Doncaster
  Accrington Accrington Stanley 1:2 Tranmere Rovers Tranmere Rovers
  Rochdale Rochdale AFC 3:1 Rotherham United Rotherham
  AFC Wimbledon AFC Wimbledon 0:0 Bolton Wanderers Bolton
  Sunderland Sunderland AFC 2:2 Gillingham FC Gillingham FC
  Lincoln City Lincoln City 3:2 Burton Albion Burton Albion
  Southend United Southend United 3:1 Bristol Rovers Bristol Rovers
  Fleetwood Fleetwood Town 0:0 Blackpool FC Blackpool
  Shrewsbury Shrewsbury Town 2:3 Oxford United Oxford United
  Scunthorpe Utd. Scunthorpe United 0:2 Grimsby Town Grimsby Town
  Salford Salford City 2:0 Bradford City Bradford
  Leyton Orient Leyton Orient 2:1 Cambridge United Cambridge Utd.
  Carlisle United Carlisle United 0:3 Colchester United Colchester Utd.
  Newport County Newport County 1:0 Morecambe FC Morecambe FC
  Swindon Town Swindon Town 0:2 Forest Green Rovers Forest Green
  Cheltenham Cheltenham Town 0:0 Port Vale FC Port Vale
  Northampt. Town Northampton Town 1:2 Mansfield Town Mansfield Town
  Walsall Walsall FC 3:1 Exeter City Exeter City
  Crawley Town Crawley Town 3:0 Oldham Athletic Oldham Athletic
  Plymouth Plymouth Argyle 3:0 Macclesfield Town Macclesfield
  Crewe Alexandra Crewe Alexandra 3:1 Stevenage FC Stevenage
Matchday 38 Maidenhead Utd. Maidenhead United 0:1 Boreham Wood FC Boreham Wood
  Hartlepool Utd. Hartlepool United 0:1 Ebbsfleet United Ebbsfleet Utd
  Sutton Utd Sutton United 2:0 Torquay United FC Torquay United
  Dover Athletic Dover Athletic 0:1 Yeovil Town Yeovil Town
  Chorley FC Chorley FC 1:2 Chesterfield FC Chesterfield FC
  Fylde AFC Fylde 0:0 Solihull Moors Solihull Moors
  Aldershot Town Aldershot Town 0:1 Dagenham & Redbridge FC Dag & Red FC
  Wrexham Wrexham AFC 0:0 Eastleigh FC Eastleigh FC
  Barrow Barrow AFC 0:2 Notts County Notts County
  Stockport Stockport County 1:1 Barnet FC Barnet
  Halifax Town FC Halifax Town 0:2 Woking FC Woking FC
  Harrogate Town Harrogate Town 1:1 Bromley FC Bromley
Matchday 31 Ballymena Ballymena United 0:2 Coleraine FC Coleraine
  Carrick Rangers Carrick Rangers 0:2 Linfield FC Linfield
  Crusaders Crusaders FC 2:1 Institute FC Institute FC
  Dungannon Dungannon Swifts 4:4 Warrenpoint Town FC Warrenpoint
  Glentoran Glentoran FC 0:2 Cliftonville FC Cliftonville
  Larne FC Larne FC 1:0 Glenavon FC Glenavon
Matchday 16 Knockbreda FC Knockbreda FC 1:3 Ballyclare Comrades FC Ballyclare
Matchday 18 HW Welders Harland & Wolff Welders 1:2 Ards FC Ards FC
Matchday 31 PSNI FC PSNI FC 0:2 Portadown FC Portadown
  Newry City Newry City AFC 0:3 Loughgall FC Loughgall
  Ballinamallard Ballinamallard United 1:0 Dundela FC Dundela FC
  Dergview Dergview FC 2:0 Queen's University Queen's Uni
Matchday 16 Lurgan Celtic Lurgan Celtic FC 12:00 AM Tobermore United FC Tobermore
  Annagh United Annagh United FC 4:1 Lisburn Distillery FC Lisburn FC
  Banbridge Banbridge Town 3:0 Armagh City FC Armagh City FC
Matchday 28 Cittadella AS Cittadella 0:2 Pordenone Calcio Pordenone
  FC Empoli FC Empoli 1:1 Trapani Calcio Trapani
  Venezia Venezia FC 1:3 FC Crotone Crotone
  Perugia AC Perugia Calcio 1:0 US Salernitana 1919 Salernitana
  Frosinone Frosinone Calcio 0:2 US Cremonese Cremonese
  AC Pisa AC Pisa 1909 1:0 AS Livorno AS Livorno
Matchday 30 Vibonese US Vibonese 1:1 Paganese Calcio 1926 Paganese
Matchday 7 La Serena Deportes La Serena 1:2 CSD Colo Colo Colo Colo
  Antofagasta Club de Deportes Antofagasta 0:0 CDP Curicó Unido Curicó
Matchday 27 Sancaktepe FK Sancaktepe Futbol Kulübü 0:1 Samsunspor Samsunspor
  Hacettepe Hacettepe Spor 5:1 Sanliurfaspor Sanliurfaspor
  Manisa FK Manisa Futbol Kulübü 1:0 Baskent Akademi FK BAK FK
Matchday 31 Extremadura Extremadura UD 1:2 Real Oviedo Real Oviedo
  Girona Girona FC 1:1 Albacete Balompié Albacete
  SD Huesca SD Huesca 2:0 CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada
  CD Numancia CD Numancia 1:2 Racing Santander Racing
  UD Almería UD Almería 4:0 Deportivo de La Coruña Dep. La Coruña
Matchday 28 AC Ajaccio AC Ajaccio 1:0 FC Lorient FC Lorient
Matchday 24 Chiajna Concordia Chiajna 2:1 ASU Poli Timisoara ASU Poli
  Sportul Snagov CS Sportul Snagov 0:3 UTA Arad UTA Arad
  Ripensia Ripensia Timisoara 1:1 Dunarea Calarasi D. Calarasi
  SSC Farul SSC Farul Constanta 0:1 Turris Turnu Măgurele Turnu Magurele
  U Cluj Universitatea Cluj 1:2 FC Metaloglobus Bukarest Metaloglobus
  Pandurii Pandurii Targu Jiu 0:4 SCM FC Arges SCM FC Arges
  Tondela CD Tondela 1:1 Boavista Porto FC Boavista
  Vitória Setúbal Vitória Setúbal FC 1:1 SL Benfica Benfica
  FC Porto FC Porto 1:1 Rio Ave FC Rio Ave FC
  Vilafranquense UD Vilafranquense 3:2 FC Porto B FC Porto B
  Mafra CD Mafra 0:1 CD Feirense Feirense
  Oliveirense UD Oliveirense 1:1 Estoril Praia Estoril
Matchday 34 Sporting CP U23 Sporting CP U23 0:3 Rio Ave FC U23 Rio Ave U23
  Vitória FC U23 Vitória de Setúbal FC U23 3:0 CD Cova da Piedade U23 Cova Piedade 23
  Académica S23 Académica de Coimbra OAF Sub-23 2:1 Vitória de Guimarães SC U23 Vitória SC U23
Matchday 28 Ayr United Ayr United FC 0:0 Dundee FC Dundee FC
  Dundee United Dundee United FC 1:1 Partick Thistle FC Partick Thistle
  Dunfermline A. Dunfermline Athletic FC 1:1 Queen of the South FC Queen o. t. S.
  Morton Greenock Morton FC 1:1 Arbroath FC Arbroath
  Alloa Athletic Alloa Athletic FC 2:0 Inverness Caledonian Thistle FC Inverness Cal.
Matchday 26 Keciörengücü Keciörengücü 0:1 Boluspor Boluspor
  Hatayspor Hatayspor 0:0 Büyüksehir Belediye Erzurumspor BB Erzurumspor
  Eskisehirspor Eskisehirspor 0:2 Giresunspor Giresunspor
  Karagümrük Fatih Karagümrük 2:2 Adana Demirspor Adana Demirspor
  Bursaspor Bursaspor 1:1 Istanbulspor Istanbulspor
Matchday 25 FC Schaffhausen FC Schaffhausen moved FC Chiasso FC Chiasso
  SC Kriens SC Kriens moved FC Stade-Lausanne-Ouchy Stade-Lausanne
Matchday 23 AO Egaleo AO Egaleo 2:00 PM Thesprotos Igoumenitsas Thesprotos
  GAS Ialysos GAS Ialysos 1948 2:00 PM Enosi Aspropyrgou Aspropyrgos
  OF Ierapetras OF Ierapetras 2:00 PM AO Trikala AO Trikala
Matchday 15 AO Xanthi U19 AO Xanthi U19 0:2 Panetolikos GFS U19 Panetolikos U19
  OFI Crete U19 OFI Crete U19 2:0 Panathinaikos Athens U19 PAO U19
  Atromitos U19 Atromitos Athens U19 4:0 PAS Lamia 1964 U19 PAS Lamia U19
  AEK Athens U19 AEK Athens U19 0:1 Asteras Tripolis U19 Ast.Tripoli U19
  Olympiacos U19 Olympiacos Piraeus U19 3:1 AE Larisa U19 AE Larisa U19
Matchday 18 M. Boleslav U19 FK Mlada Boleslav U19 6:1 Slezsky FC Opava U19 SFC Opava U19
  Vikt. Plzen U19 FC Viktoria Plzen U19 2:1 FC Banik Ostrava U19 Ostrava U19
  Z. Brno U19 FC Zbrojovka Brno U19 2:0 FC Hradec Králové U19 Hr. Králové U19
  Sparta Prag U19 AC Sparta Prag U19 1:0 FK Meteor Praha U19 FK Meteor U19
  Slovacko U19 1.FC Slovacko U19 4:1 MFK Karvina U19 Karvina U19
  SK Slavia Prag U19 SK Slavia Prag U19 3:0 FC Zlin U19 FC Zlin U19
  Olomouc U19 SK Sigma Olomouc U19 1:3 SK Dynamo Ceske Budejovice U19 Budejovice U19
Matchday 16 FC Pisek FC Pisek 5:0 Loko Vltavin Loko Vltavin
  Motorlet Prague FK Motorlet Prague 1:0 on pens Sokol Hostoun Sokol Hostoun
  FK Jablonec B FK Jablonec B 3:5 FK Chlumec nad Cidlinou Chlumec n/Cidl.
  FK Prepere FK Prepere 1:0 FK Pardubice B Pardubice B
  FK Teplice B FK Teplice B 1:2 on pens Jiskra Usti nad Orlici Usti nad Orlici
Matchday 18 Petrkovice FC Odra Petrkovice 1:0 FC Velke Mezirici Velke Mezirici
  Slovacko B 1.FC Slovacko B 1:0 FC Zlin B FC Zlin B
  Otrokovice FC Viktoria Otrokovice 1:2 SFK Vrchovina SFK Vrchovina
  FC Hlucin FC Hlucin 0:1 SK Hanacka Slavia Kromeriz HS Kromeriz
  Rosice FC Slovan Rosice 3:1 SK Sigma Olomouc B Olomouc B
  Uhersky Brod ČSK Uherský Brod 2:2 MFK Vyskov MFK Vyskov
  1.SC Znojmo 1.SC Znojmo 0:5 FC Banik Ostrava B Ostrava B
Matchday 17 Viktoria Zizkov FK Viktoria Zizkov 5:2 FK Dukla Prag Dukla Prague
  FK Slavoj FK Slavoj Vysehrad 4:1 MFK Vitkovice Vitkovice
  Chrudim MFK Chrudim 5:2 FK Varnsdorf FK Varnsdorf
  1.SK Prostejov 1.SK Prostejov 1:1 FK Ustí nad Labem Ustí nad Labem
Matchday 20 FC Fredericia FC Fredericia 1:3 Viborg FF Viborg FF
  Hvidovre IF Hvidovre IF 0:1 Vejle Boldklub Vejle BK
Matchday 25 Zlatibor FK Zlatibor Cajetina 4:2 FK Sindjelic Belgrad Sindjelic Bg
  Zarkovo OFK Zarkovo 1:3 FK Metalac Gornji Milanovac Metalac
Matchday 19 HNK Sibenik HNK Sibenik 1:2 HNK Orijent Rijeka NK Orijent 1919
  Hajduk Split II HNK Hajduk Split II 1:2 NK Dubrava Tim kabel NK Dubrava ZG
  NK Kustosija Zagreb NK Kustosija Zagreb 2:2 NK Osijek II NK Osijek II
  NK Dugopolje NK Dugopolje 0:0 HNK Cibalia Vinkovci Cibalia
Matchday 6 IF Gnistan U19 IF Gnistan U19 1:1 Käpylän Pallo U19 Käpylän U19
  SJK U19 SJK Seinäjoki U19 9:0 FC Jazz U19 Jazz U19
  FC Espoo U19 FC Espoo U19 2:3 FC Honka U19 FC Honka U19
  MPS U19 Malmin Palloseura U19 0:8 Vantaan Jalkapalloseura U19 Vantaan U19
  Reipas U19 FC Reipas Lahti U19 2:1 Kuopion Palloseura U19 KuPS U19
  FC Haka U19 FC Haka U19 0:6 Ilves Tampere U19 Ilves U19
Matchday 22 Chrobry Glogow Chrobry Glogow 5:1 GKS Tychy GKS Tychy
  GKS Jastrzebie GKS 1962 Jastrzebie 3:2 Radomiak Radom Radomiak
  Miedz Legnica Miedz Legnica 5:2 Chojniczanka Chojnice Chojniczanka
  Z. Sosnowiec Zaglebie Sosnowiec 3:5 Puszcza Niepolomice P. Niepolomice
  Sandecja Sandecja Nowy Sacz 3:0 Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn
Matchday 19 KS Wasilków KS Wasilków 0:0 Concordia Elblag C. Elblag
  O. Zambrow Olimpia Zambrow 0:3 Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
  Huragan Morag Huragan Morag 2:1 RKS Radomsko RKS Radomsko
  Znicz Biala P. Znicz Biala Piska 0:4 Sokol Aleksandrow Lodzki Aleksandrow L.
  Ursus Warszawa Ursus Warszawa 0:0 Polonia Warsaw Pol. Warsaw
  Pogon Grodzisk Pogon Grodzisk Mazowiecki 3:2 Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit N.D.M.
Matchday 18 B. Koszalin Baltyk Koszalin 1:2 Sokol Kleczew Sokol Kleczew
  Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno 1:1 Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda
  Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin 3:0 Pogon Szczecin II Pogon II
  Jarota Jarocin Jarota Jarocin 0:1 Kotwica Kolobrzeg Kotwica
  Swit Szczecin Swit Szczecin 2:0 Chemik Police Chemik Police
  KP Starogard KP Starogard Gdanski 2:1 Nielba Wagrowiec