To use this site, please enable Javascript.

Matches Feb 27, 2021

matchday 23
VfB Stuttgart VfB Stuttgart 5:1 FC Schalke 04 FC Schalke 04
 
FC Bayern Bayern Munich 5:1 1. FC Köln 1. FC Köln
 
Bor. Dortmund Borussia Dortmund 3:0 Arminia Bielefeld Arm. Bielefeld
 
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 2:0 Hertha BSC Hertha BSC
 
RB Leipzig RB Leipzig 3:2 Borussia Mönchengladbach Bor. M'gladbach
 
Hannover 96 Hannover 96 2:2 SpVgg Greuther Fürth Greuther Fürth
 
VfL Bochum VfL Bochum 3:0 Würzburger Kickers Würzb. Kickers
 
Holstein Kiel Holstein Kiel 1:0 FC Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue
matchday 26
Viktoria Köln FC Viktoria Köln 1:2 FC Hansa Rostock Hansa Rostock
 
SC Verl SC Verl 1:3 1.FC Saarbrücken Saarbrücken
 
Dynamo Dresden SG Dynamo Dresden 4:0 FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt
 
Wehen Wiesbaden SV Wehen Wiesbaden 1:0 1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg
 
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 2:2 SV Meppen SV Meppen
 
Hallescher FC Hallescher FC 2:1 VfB Lübeck VfB Lübeck
 
Man City Manchester City 2:1 West Ham United West Ham
 
West Brom West Bromwich Albion 1:0 Brighton & Hove Albion Brighton
  Leeds Leeds United 0:1 Aston Villa Aston Villa
  Newcastle Newcastle United 1:1 Wolverhampton Wanderers Wolves
matchday 25 SD Eibar SD Eibar 1:1 SD Huesca SD Huesca
 
Sevilla FC Sevilla FC 0:2 FC Barcelona FC Barcelona
  Alavés Deportivo Alavés 0:1 CA Osasuna CA Osasuna
  Getafe Getafe CF 3:0 Valencia CF Valencia
matchday 1 EC Vitória Esporte Clube Vitória 2:0 Santa Cruz Futebol Clube (PE) Santa Cruz
  Botafogo Botafogo Futebol Clube (PB) 0:0 4 de Julho Esporte Clube (PI) 4 de Julho-PI
  AA Altos Associacao Atlética de Altos (PI) 2:1 Associação Desportiva Confiança (SE) Confiança-SE
matchday 24 Spezia Calcio Spezia Calcio 2:2 Parma Calcio 1913 Parma
  Bologna Bologna FC 1909 2:0 SS Lazio Lazio
  Hellas Verona Hellas Verona 1:1 Juventus FC Juventus
matchday 27 G. Bordeaux FC Girondins Bordeaux 1:2 FC Metz FC Metz
  Dijon Dijon FCO 0:4 Paris Saint-Germain Paris SG
matchday 22 HSV Hoek HSV Hoek postponed ODIN '59 Heemskerk ODIN '59
  Ajax Amateurs Ajax Amateurs postponed VV DOVO Veenendaal DOVO
  SteDoCo VV SteDoCo postponed VVOG Harderwijk VVOG
  FC Lisse FC Lisse postponed VV Staphorst Staphorst
  ACV Assen ACV Assen postponed Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk
  Sportlust '46 Sportlust '46 postponed BVV Barendrecht Barendrecht
  Ter Leede VV Ter Leede postponed Excelsior '31 Rijssen Excelsior '31
  DVS '33 DVS '33 Ermelo postponed Harkemase Boys Harkemase Boys
  VVSB VVSB Noordwijkerhout postponed VV Goes VV Goes
matchday 19
Rapid Vienna Rapid Vienna 1:0 SV Ried SV Ried
 
LASK LASK 1:2 TSV Hartberg TSV Hartberg
 
Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 1:1 WSG Tirol WSG Tirol
matchday 20 Khimki FK Khimki 2:1 FK Ufa Ufa
  Zenit S-Pb Zenit St. Petersburg 2:2 FK Rostov Rostov
  Sochi FC Sochi 4:0 Arsenal Tula Arsenal Tula
  Loko Moscow Lokomotiv Moscow 2:0 CSKA Moscow CSKA Moscow
matchday 15 Ak. Dinamo U16 Akademia Dinamo Moskau U16 4:2 Akademia Chertanovo Moskau U16 Ak.Cherta U16
  Ak. Rubin U16 Akademia Rubin Kazan U16 1:3 FShM Moskau U16 FShM U16
  Ak.ZSKA U16 Akademia ZSKA Moskau U16 0:1 Master-Saturn Egorjevsk U16 UOR-5 U16
  FK Rostov U16 Akademia FK Rostov U16 0:2 Akademia FK Krasnodar U16 Krasnodar U16
  Ak. Zenit U16 Akademia Zenit St. Petersburg U16 3:2 DYuSSh Strogino Moskau U16 Strogino U16
  Ak.Loko U16 Akademia Lokomotiv Moskau U16 1:1 SShOR Zenit St. Petersburg U16 SShOR Zenit U16
  Akademia CSKA Akademia CSKA Moscow 2:0 Master-Saturn Egorjevsk U17 UOR-5 U17
  Akademia Rostov FK Rostov Academy 0:5 Akademia FK Krasnodar Akad. Krasnodar
  Akademia Dynamo Akademia Dynamo Moscow 1:1 Akademia Chertanovo Moscow Akad Chertanovo
  Akademia Zenit Akademia Zenit St. Petersburg 0:1 DYuSSh Strogino Moskau DYuSSh Strogino
  Akademia Rubin Akademia Rubin Kazan 4:3 FShM Moskau FShM Moskau
  Akademia Loko Akademia Lokomotiv Moskau 0:3 SShOR Zenit St. Petersburg SShOR Zenit
  FK Tambov II FK Tambov II 2:5 Akhmat Grozny II Akhmat II
matchday 16 Master-Saturn Master-Saturn Egorjevsk 2:0 Ural Ekaterinburg II Ural II
matchday 25 Gaz Metan Gaz Metan Mediaș 1:2 UTA Arad UTA Arad
  Ac. Clinceni Academica Clinceni 1:1 Astra Giurgiu Astra Giurgiu
  Chindia AFC Chindia Targoviste 1:0 Universitatea Craiova Univ. Craiova
matchday 22
Servette FC Servette FC 3:1 FC Zürich FC Zürich
 
FC St. Gallen FC St. Gallen 1879 3:1 FC Basel 1893 FC Basel
matchday 20 Zwaluwen VV Zwaluwen Vlaardingen postponed Achilles '29 Achilles '29
  Smitshoek VV Smitshoek postponed VV Scherpenzeel Scherpenzeel
  Achilles Veen Achilles Veen postponed SC Feyenoord Rotterdam SC Feyenoord
  DHSC Utrecht DHSC Utrecht postponed ARC Alphen aan den Rijn sv ARC
  SV Poortugaal SV Poortugaal postponed VV Spijkenisse Spijkenisse
  Jodan Boys CVV de Jodan Boys postponed FC Rijnvogels Rijnvogels
  VV Capelle VV Capelle postponed VV Rijsoord VV Rijsoord
  VV Duno VV Duno Doorwerth postponed FC 's-Gravenzande Gravenzande
matchday 24 FC Utrecht FC Utrecht 0:1 FC Emmen FC Emmen
  ADO Den Haag ADO Den Haag 0:0 RKC Waalwijk RKC Waalwijk
  Vitesse Vitesse Arnhem 4:1 VVV-Venlo VVV-Venlo
  Heracles Almelo Heracles Almelo 2:2 Twente Enschede FC Twente FC
matchday 27 Hatayspor Hatayspor 4:1 MKE Ankaragücü Ankaragücü
  Karagümrük Fatih Karagümrük 2:0 Alanyaspor Alanyaspor
 
Antalyaspor Antalyaspor 0:0 Istanbul Basaksehir FK Basaksehir
  C. Rizespor Caykur Rizespor 0:0 Sivasspor Sivasspor
 
Galatasaray Galatasaray SK 2:0 Büyüksehir Belediye Erzurumspor BB Erzurumspor
matchday 20 SDC Putten SDC Putten postponed SC Genemuiden Genemuiden
  Swift AVV Swift postponed ONS Sneek ONS Sneek
  Berkum VV Berkum postponed RKAV Volendam RKAV Volendam
  NSC Nijkerk NSC Nijkerk postponed VV Buitenpost Buitenpost
  AZSV Aalten AZSV Aalten postponed ASV De Dijk De Dijk
  DETO VV DETO Twenterand postponed VV Noordscheschut Noordscheschut
  SV Urk SV Urk postponed VV Eemdijk VV Eemdijk
  HZVV Hoogeveen HZVV Hoogeveen postponed Flevo Boys Emmeloord Flevo Boys
matchday 30 St. Mirren St. Mirren FC 1:0 Ross County FC Ross County
  Celtic Celtic FC 1:0 Aberdeen FC Aberdeen FC
  Hibernian FC Hibernian FC 0:2 Motherwell FC Motherwell FC
  Kilmarnock FC Kilmarnock FC 1:1 Dundee United FC Dundee United
matchday 16 FK Mariupol FK Mariupol 2:2 SK Dnipro-1 SK Dnipro-1
  Vorskla Poltava Vorskla Poltava 3:1 FK Oleksandriya FK Oleksandriya
  Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka 1:2 Rukh Lviv Rukh Lviv
matchday 24 Apollon Smyrnis Apollon Smyrnis 2:1 OFI Crete OFI Crete
  Asteras Tripoli Asteras Tripolis 2:1 PAOK Thessaloniki PAOK Salonika
matchday 11 Diagoras Diagoras Rodou 1:0 AE Karaiskakis Artas AE Karaiskakis
  OF Ierapetras OF Ierapetras 1:1 AO Trikala AO Trikala
  PAE Chania PAE Chania 0:1 Ionikos Nikeas Ionikos Nikeas
matchday 28 Cercle Brugge Cercle Brugge 2:0 Waasland-Beveren Waasl.-Beveren
  KV Oostende KV Oostende 2:0 KV Mechelen KV Mechelen
  KV Kortrijk KV Kortrijk 1:2 SV Zulte Waregem Zulte Waregem
matchday 21 Union SG Royale Union Saint Gilloise 3:2 Lommel SK Lommel SK
matchday 23 Dikkelvenne SC Dikkelvenne 7:30 PM KVK Ninove KVK Ninove
  KSK Ronse KSK Ronse 8:00 PM Racing Harelbeke KRC Harelbeke
  KRC Gent KRC Gent 8:00 PM KFC Sparta Petegem Sparta Petegem
matchday 21 SFC Opava Slezsky FC Opava 0:1 FK Jablonec FK Jablonec
  Bohemians 1905 FC Bohemians Prag 1905 1:1 SK Dynamo Ceske Budejovice C. Budejovice
  Banik Ostrava FC Banik Ostrava 1:1 FK Teplice FK Teplice
  Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno 0:1 FC Viktoria Plzen Viktoria Plzen
matchday 24 Backa OFK Backa 1:2 FK Cukaricki Cukaricki
  Radnik FK Radnik Surdulica 2:0 FK Javor-Matis Ivanjica Javor-Matis
  Novi Pazar FK Novi Pazar 4:0 FK Macva Sabac Macva
  Radnicki Nis FK Radnicki Nis 0:1 FK Spartak Subotica Spartak
  Zlatibor FK Zlatibor Cajetina 0:0 FK Vozdovac Vozdovac
  Rad FK Rad 0:1 FK Mladost Lucani Mladost
  Metalac FK Metalac Gornji Milanovac 0:0 FK TSC Backa Topola FK TSC
matchday 23 HNK Sibenik HNK Sibenik 0:0 NK Lokomotiva Zagreb NK Lokomotiva
  HNK Rijeka HNK Rijeka 0:1 HNK Hajduk Split Hajduk Split
matchday 3 FC Inter U19 FC Inter Turku U19 postponed Kaarinan Pojat U19 Kaarinan U19
  Reipas U19 FC Reipas Lahti U19 3:00 PM FC Haka U19 FC Haka U19
  GrIFK U19 Grankulla IFK U19 postponed IF Gnistan U19 IF Gnistan U19
  Atlantis FC U19 Atlantis FC U19 6:30 PM HJK Helsinki U19 HJK U19
  Vantaan U19 Vantaan Jalkapalloseura U19 postponed Ilves Tampere U19 Ilves U19
matchday 19 Stal Mielec Stal Mielec 0:1 Lechia Gdansk Lechia Gdansk
  Jagiellonia Jagiellonia Bialystok 0:1 Piast Gliwice Piast Gliwice
  Górnik Zabrze Górnik Zabrze 1:2 Legia Warszawa Legia Warszawa
  Slavia Sofia Slavia Sofia 3:2 PFC Arda Kardzhali Arda Kardzhali
  Ludogorets PFC Ludogorets Razgrad 1:0 CSKA-Sofia CSKA-Sofia
  Cherno More Cherno More Varna 2:1 PFC Beroe Stara Zagora PFC Beroe
matchday 20 Dob. Dobrich PFC Dobrudzha Dobrich 1:2 FC Sportist Svoge FC Sportist
  Minyor Pernik PFC Minyor Pernik 1:0 FC Lokomotiv Gorna Oryahovitsa Lokomotiv GO
  Lok. Sofia Lokomotiv Sofia 6:0 Neftochimik Burgas Neftochimik
  Kariana Erden Kariana Erden 0:3 FC Sozopol FC Sozopol
matchday 24 NK Celje NK Celje 0:3 NK Tabor Sezana Tabor Sezana
  NK Maribor NK Maribor 1:1 NK Olimpija Ljubljana NK Olimpija
matchday 14 Hesperange Swift Hesperange 2:0 US Hostert US Hostert
matchday 23 Budafoki MTE Budafoki MTE 2:0 Kisvárda FC Kisvárda
  Puskás AFC Puskás Akadémia FC 1:2 Budapest Honvéd FC Honvéd
  MTK Budapest MTK Budapest 2:2 Ferencvárosi TC Ferencváros
matchday 21 Pohronie FK Pohronie 0:1 AS Trencin AS Trencin
  Dunajska Streda DAC Dunajska Streda 2:1 Zemplin Michalovce Michalovce
  FC Nitra FC Nitra 0:1 ViOn Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
  Ruzomberok MFK Ruzomberok 2:3 FK Senica FK Senica
  Spartak Trnava Spartak Trnava 2:1 MSK Zilina MSK Zilina
matchday 18 Einheit Kamenz SV Einheit Kamenz 2:00 PM FC Blau-Weiß Leipzig BW Leipzig
  Eintr. Niesky FV Eintracht Niesky 2:00 PM VfB Empor Glauchau VfB E. Glauchau
  BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa 2:00 PM SC Freital SC Freital
  Markranstädt SSV Markranstädt 2:00 PM SV Germania Mittweida Germ. Mittweida
  Neustadt/Spree LSV Neustadt/Spree 2:00 PM Radebeuler BC 08 Radebeuler BC
  VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz 2:00 PM SG Dresden-Striesen Dresd.-Stries.
  SG Taucha 99 SG Taucha 99 2:00 PM Budissa Bautzen Budissa Bautzen
  Motor Wilsdruff SG Motor Wilsdruff 2:00 PM FV Dresden 06 Laubegast FV Dresden 06
  Großenhainer FV Großenhainer FV 1990 2:00 PM FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz
matchday 17 Schott Jena SV Schott Jena 1:00 PM FC Thüringen Weida Thüringen Weida
  Bad Langensalza FSV Preußen Bad Langensalza 1:30 PM SV Ehrenhain SV Ehrenhain
  FSV Schleiz FSV Schleiz 2:00 PM 1.SC 1911 Heiligenstadt Heiligenstadt
  E. Eisenberg SV Eintracht Eisenberg 2:00 PM SV Blau-Weiß Bad Frankenhausen Frankenhausen
  Sondershausen Eintracht Sondershausen 2:00 PM TSV Gera Westvororte G. Westvororte
  SpVgg Geratal SpVgg Geratal 2:00 PM FC Erfurt-Nord FC Erfurt-Nord
  SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar 2:00 PM FSV 06 Ohratal FSV 06 Ohratal
  BSG Wismut Gera BSG Wismut Gera 2:00 PM 1.FC Sonneberg 1.FC Sonneberg
matchday 19 SC Lahr SC Lahr 2:30 PM FC Waldkirch FC Waldkirch
  FC Denzlingen FC Denzlingen 2:30 PM SV 08 Kuppenheim SV Kuppenheim
  SV Endingen SV Endingen 2:30 PM SV Weil 1910 SV Weil
  FC Radolfzell FC Radolfzell 2:30 PM FC 08 Villingen II FC 08 Villingen II
  Kehler FV Kehler FV 07 2:30 PM SC Durbachtal SC Durbachtal
Group A Argentinos Jrs. Asociación Atlética Argentinos Juniors 0:2 Club Atlético Vélez Sarsfield Vélez Sarsfield
  CA Banfield Club Atlético Banfield 0:3 Club Atlético Colón CA Colón
Group B CA Talleres Club Atlético Talleres 2:2 Club Atlético Newell's Old Boys Newell's
  Independiente Club Atlético Independiente 1:0 Club de Gimnasia y Esgrima La Plata Gimnasia
matchday 8 Puebla FC Puebla FC 1:0 Club Necaxa Necaxa
  Mazatlán FC Mazatlán FC 3:0 Querétaro FC Querétaro FC
matchday 10 CD La Equidad CD La Equidad Seguros SA 2:1 Boyacá Chicó FC Boyacá Chicó
matchday 1 Sanf. Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 1:1 Vegalta Sendai Vegalta Sendai
  Oita Trinita Oita Trinita 1:1 Tokushima Vortis Tokushima Vort.
  H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 5:1 Yokohama FC Yokohama FC
  Urawa Reds Urawa Red Diamonds 1:1 FC Tokyo FC Tokyo
  Kashima Antlers Kashima Antlers 1:3 Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse
  Shonan Bellmare Shonan Bellmare 0:1 Sagan Tosu Sagan Tosu
  Cerezo Osaka Cerezo Osaka 2:0 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Vissel Kobe Vissel Kobe 1:0 Gamba Osaka Gamba Osaka
  Gir. Kitakyushu Giravanz Kitakyushu 1:4 Albirex Niigata Albirex Niigata
  V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 2:1 Zweigen Kanazawa Zweig. Kanazawa
matchday 21 Al-Batin Al-Batin 3:0 Al-Wahda Mekka Al-Wahda
  Al-Ettifaq Al-Ettifaq 0:3 Al-Taawoun FC Al-Taawoun FC
  Faisaly Al-Faisaly Harmah 2:1 Al-Ahli Jeddah Ahli
matchday 1 Northbridge FC Northbridge FC Bulls 2:2 Sutherland Sharks Sutherland Sharks
  Sydney Olympic Sydney Olympic 0:1 Sydney United Sydney United
  Blacktown City Blacktown City Demons 0:0 APIA Leichhardt Tigers APIA Leichhardt
matchday 21 Bylis Ballsh KF Bylis Ballsh 1:0 KF Skënderbeu KF Skënderbeu
  KS Kastrioti KS Kastrioti Krujë 0:0 FK Apolonia FK Apolonia
  KF Vllaznia KF Vllaznia 1:2 KF Tirana KF Tirana
  FK Partizani FK Partizani 1:1 KF Laçi KF Laçi
matchday 3 Western Sydney Western Sydney Wanderers 2:3 Adelaide United Adelaide United
matchday 12 Melbourne Melbourne Victory 3:4 Western United FC Western United
matchday 20 Tuzla City U17 FK Tuzla City U17 1:3 FK Sloboda Tuzla U17 Sloboda T U17
  Sarajevo U17 FK Sarajevo Academy U17 2:2  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 Zeljeznicar U17
  Krupa U17 FK Krupa na Vrbasu U17 3:3 HSK Zrinjski Mostar U17 Zr. Mostar U17
  S. Brijeg U17 NK Siroki Brijeg U17 2:1 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 FK MDK U17
  Olimpik U17 FK Olimpik Sarajevo U17 3:0 FK Borac Banja Luka U17 Banja Luka U17
  Velez U17 FK Velez Mostar U17 5:1 FK Radnik Bijeljina U17 Bijeljina U17
  Radnik Bijelj. FK Radnik Bijeljina 0:0 FK Velez Mostar Velez Mostar
  B. Banja Luka FK Borac Banja Luka 2:0 FK Olimpik Sarajevo FK Olimpik
  Zrinjski Mostar HSK Zrinjski Mostar 1:0 FK Krupa na Vrbasu FK Krupa
matchday 15 MC Oran MC Oran 3:1 Paradou AC Paradou AC
  AS Aïn M'lila AS Aïn M'lila 0:3 WA Tlemcen WA Tlemcen
  ES Sétif ES Sétif 3:0 ASO Chlef ASO Chlef
  MC Algiers MC Algiers 1:2 JS Kabylie JS Kabylie
matchday 8 Hassania Hassania d'Agadir 1:0 Renaissance Zemamra Nahdat Zemamra
  Berrechid Club Athletic Youssoufia Berrechid 1:1 Rapide Oued Zem Rapide Oued Zem
matchday 14 AS Soliman AS Soliman 0:2 Esperance Tunis Esperance
  US Ben Guerdane Union Sportive de Ben Guerdane 0:0 Etoile Sportive Metlaoui ES Metlaoui
  Club Africain Club Africain Tunis 4:2 JS Kairouanaise JS Kairouan
matchday 1 Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi 1:1 FC Samgurali Tskaltubo Samgurali
  Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi 0:1 Dinamo Batumi Dinamo Batumi
  Jeonbuk Hyundai Jeonbuk Hyundai Motors 2:0 FC Seoul FC Seoul
  Daegu FC Daegu FC 1:1 Suwon FC Suwon FC
  Gyeongnam FC Gyeongnam FC 1:2 FC Anyang FC Anyang
  Ansan Greeners Ansan Greeners 1:1 Gimcheon Sangmu Gimcheon Sangmu
  Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons 0:0 Chungnam Asan Chungnam Asan
  São Bento (SP) Esporte Clube São Bento (SP) 1:2 Mirassol Futebol Clube (SP) Mirassol-SP
  Novorizontino Grêmio Novorizontino (SP) 1:1 Associação Atlética Ponte Preta Ponte Preta
matchday 16 FC Dornbirn FC Dornbirn 1:3 Grazer AK 1902 Grazer AK 1902
  Vorwärts Steyr SK Vorwärts Steyr 1:2 SKU Amstetten SKU Amstetten
matchday 33 Bournemouth AFC Bournemouth 1:0 Watford FC Watford
  Blackburn Blackburn Rovers 1:1 Coventry City Coventry
  Preston Preston North End 3:0 Huddersfield Town Huddersfield
  Brentford Brentford FC 2:1 Stoke City Stoke City
  Rotherham Rotherham United 0:1 Reading FC Reading
  Barnsley FC Barnsley FC 2:1 Millwall FC Millwall
  Luton Luton Town 3:2 Sheffield Wednesday Sheff Wed
 
Swansea Swansea City 1:3 Bristol City Bristol City
  Birmingham Birmingham City 2:1 Queens Park Rangers QPR
  Middlesbrough Middlesbrough FC 1:1 Cardiff City Cardiff
matchday 1 Uberlândia EC Uberlândia Esporte Clube (MG) 1:1 Cruzeiro Esporte Clube Cruzeiro
Group 1 São Luiz-RS Esporte Clube São Luiz (RS) 0:3 Ypiranga Futebol Clube (RS) Ypiranga-RS
  Bento Gonçalves Clube Esportivo de Bento Gonçalves (RS) 1:0 Esporte Clube São José (RS) EC São José
  Brasil-RS Grêmio Esportivo Brasil (RS) 0:1 Clube Esportivo Aimoré (RS) Aimoré-RS
  Internacional Sport Club Internacional 1:0 Esporte Clube Juventude Juventude
  Novo Hamburgo Esporte Clube Novo Hamburgo (RS) 1:1 Esporte Clube Pelotas (RS) Pelotas-RS
Final Atlético-GO Atlético Clube Goianiense 6:4 on pens Goianésia Esporte Clube (GO) Goianésia (GO)
Group 1 Náutico Clube Náutico Capibaribe 5:0 Central Sport Club (PE) Central
  Operário-PR Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) 1:1 Azuriz Futebol Clube (PR) Azuriz FC
  Cianorte Cianorte Futebol Clube (PR) 1:0 Club Athletico Paranaense Athletico-PR
  GE Juventus-SC Grêmio Esportivo Juventus (SC) 2:0 Criciúma Esporte Clube Criciúma EC
  Murici Murici Futebol Clube (AL) 0:0 Centro Esportivo Olhodaguense (AL) Olhodaguense
  CRB Clube de Regatas Brasil (AL) 2:1 Agremiação Sportiva Arapiraquense (AL) ASA
  Bacabal Bacabal Esporte Clube (MA) 2:1 São José Ribamar Esporte Clube (MA) São José
matchday 2 Formosa-GO Bosque Formosa Esporte Clube (GO) 2:5 Clube Atlético Taguatinga (DF) CA Taguatinga
  Santa Maria-DF Sociedade Esportiva Santa Maria (DF) 0:1 Unaí EC Unaí
matchday 1 Grêmio Sorriso Associação Grêmio Sorriso (MG) 3:0 Sinop FC (MT) Sinop FC
  Cuiabá-MT Cuiabá Esporte Clube (MT) 6:1 Poconé Esporte Clube (MT) Poconé EC
  Dom Bosco Clube Esportivo Dom Bosco (MT) 2:3 Operário Futebol Clube Ltda. (MT) Operário-MT
  Nova Mutum EC Nova Mutum Esporte Clube (MT) 1:0 Ação Ação
  União Esporte Clube (MT) União Esporte Clube (MT) 0:0 Luverdense Esporte Clube (MT) Luverdense
matchday 5 Sol de América Club Sol de América 1:3 Club Guaraní Guaraní
matchday 10 River Plate Atletico River Plate Montevideo 1:1 Montevideo Wanderers Wanderers
  CA Cerro Club Atlético Cerro 0:1 Club Nacional Nacional
matchday 1 Real Noroeste Real Noroeste Capixaba Futebol Clube (ES) 2:0 Estrela do Norte Futebol Clube (ES) Estrela-ES
  Vitória-ES Vitória Futebol Clube (ES) 4:1 Pinheiros FC Pinheiros
  Rio Branco AC Rio Branco Atlético Clube (ES) 3:0 A.A. São Mateus (ES) São Mateus-ES
Group 1 KA Akureyri KA Akureyri 2:1 HK Kópavogs HK Kópavogs
Group 2 Thór Thór Akureyri 0:4 KR Reykjavík KR Reykjavík
Group 3 Grótta ÍF Grótta 2:3 Stjarnan Gardabaer Stjarnan
matchday 2 Interporto FC Interporto Futebol Clube (TO) 4:0 Araguacema FC Araguacema FC
matchday 1 Nea Salamis Nea Salamina Famagusta 1:2 Enosis Neon Paralimniou EN Paralimniou
  Doxa Katokopias Doxa Katokopias 1:1 Ermis Aradippou Ermis Aradippou
matchday 2 América América FC de Pedrinhas 0:6 Associação Desportiva Confiança (SE) Confiança-SE
  Atl. Gloriense AD Atlética Gloriense 0:0 Dorense Futebol Clube (SE) Dorense FC
  Freipaulistano Associação Desportiva Freipaulistano 0:0 CS Maruinense Maruinense
  Lagarto FC Lagarto Futebol Clube (SE) 3:1 Club Sportivo Sergipe (SE) CS Sergipe-SE
  Itabaiana-SE Associação Olímpica de Itabaiana (SE) 1:0 Sociedade Boca Júnior Futebol Clube (SE) Boca Júnior
matchday 14 Team Wellington Team Wellington 3:2 Hamilton Wanderers Hamilton W.
  Canterbury Utd Canterbury United 5:1 Wellington Phoenix Reserves W. Phoenix Res.
  Auckland City Auckland City FC 2:2 Waitakere United Waitakere Utd.
matchday 23 Swat Cat Nakhonratchasima Mazda FC 0:3 Buriram United Buriram Utd.
  Ratchaburi FC Ratchaburi Mitr Phol FC 1:1 Singha Chiangrai United Chiangrai Utd.
  Trat FC Trat FC 2:3 SCG Muangthong United Muangthong Utd.
  Police Tero FC Police Tero FC 1:1 PT Prachuap FC PT Prachuap FC
matchday 25 Samut Sakhon FC Thai Union Samut Sakhon FC 1:4 Ayutthaya United Ayutthaya Utd.
  Chiangmai FC Chiangmai FC 4:1 MOF Customs United Customs Utd.
  Sisaket FC Sisaket FC 2:1 Navy FC Navy FC
  Khon Kaen Utd. Khon Kaen United 1:1 Khon Kaen FC Khon Kaen FC
matchday 32 Bristol Rovers Bristol Rovers 2:1 Shrewsbury Town Shrewsbury
  Ipswich Ipswich Town 2:1 Doncaster Rovers Doncaster
  Portsmouth Portsmouth FC 1:1 Gillingham FC Gillingham FC
  Charlton Charlton Athletic 0:3 Blackpool FC Blackpool
  MK Dons Milton Keynes Dons 1:1 Oxford United Oxford United
  Rochdale Rochdale AFC 0:2 Burton Albion Burton Albion
  Crewe Alexandra Crewe Alexandra 2:2 Sunderland AFC Sunderland
  Peterborough Peterborough United 2:1 Wigan Athletic Wigan
  Swindon Town Swindon Town 2:1 Northampton Town Northampton
  AFC Wimbledon AFC Wimbledon 0:3 Hull City Hull City
  Fleetwood Fleetwood Town 1:1 Accrington Stanley Accrington
  Plymouth Plymouth Argyle 4:3 Lincoln City Lincoln City
  Crawley Town Crawley Town 2:0 Exeter City Exeter City
  Carlisle United Carlisle United 1:3 Oldham Athletic Oldham Athletic
  Newport County Newport County 0:0 Stevenage FC Stevenage
  Walsall Walsall FC 1:2 Bradford City Bradford
  Harrogate Town Harrogate Town 1:0 Grimsby Town Grimsby Town
  Port Vale Port Vale FC 0:1 Cambridge United Cambridge Utd.
  Leyton Orient Leyton Orient 1:3 Tranmere Rovers Tranmere Rovers
  Scunthorpe Utd. Scunthorpe United 0:2 Cheltenham Town Cheltenham
  Bolton Bolton Wanderers 1:0 Barrow AFC Barrow
  Mansfield Town Mansfield Town 1:0 Morecambe FC Morecambe FC
  Southend United Southend United 0:0 Salford City Salford
  Forest Green Forest Green Rovers 3:0 Colchester United Colchester Utd.
matchday 28 Bromley Bromley FC 3:1 Altrincham FC Altrincham
  Yeovil Town Yeovil Town 1:0 Dagenham & Redbridge FC Dag & Red FC
  King's Lynn King's Lynn Town 2:2 Weymouth FC Weymouth FC
  Stockport Stockport County 2:0 Chesterfield FC Chesterfield FC
  Boreham Wood Boreham Wood FC 2:2 Solihull Moors Solihull Moors
  Wrexham Wrexham AFC 4:1 Wealdstone FC Wealdstone FC
  Hartlepool Utd. Hartlepool United 1:0 Barnet FC Barnet
matchday 22 Coleraine Coleraine FC 2:1 Warrenpoint Town FC Warrenpoint
  Crusaders Crusaders FC 0:1 Glenavon FC Glenavon
  Portadown Portadown FC 1:2 Ballymena United Ballymena
  Carrick Rangers Carrick Rangers 0:1 Cliftonville FC Cliftonville
  Dungannon Dungannon Swifts 0:1 Glentoran FC Glentoran
matchday 25 Pordenone Pordenone Calcio 1:1 Ascoli Calcio Ascoli
  Pescara Delfino Pescara 1936 1:1 US Lecce Lecce
  Cosenza Cosenza Calcio 1:0 Chievo Verona Chievo Verona
  SPAL SPAL 1:4 Reggina 1914 Reggina
  Cremonese US Cremonese 4:0 Frosinone Calcio Frosinone
  AC Pisa AC Pisa 1909 2:2 LR Vicenza LR Vicenza
  Monza AC Monza 0:0 AS Cittadella Cittadella
  Virtus Entella Virtus Entella 1:1 Brescia Calcio Brescia
matchday 27 Giana Erminio AS Giana Erminio 1:2 FC Pro Vercelli 1892 Pro Vercelli
  Pistoiese US Pistoiese 1921 0:0 UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe
  Novara Novara Calcio 1908 0:0 SSD Pro Sesto Pro Sesto
  Lucchese Lucchese 1905 1:1 Olbia Calcio 1905 Olbia
  Pro Patria Aurora Pro Patria 2:1 Como 1907 Como
  AS Gubbio AS Gubbio 1910 1:1 Vis Pesaro dal 1898 Vis Pesaro
  Imolese Imolese Calcio 1919 1:5 Mantova 1911 Mantova
  Sambenedettese US Sambenedettese 0:4 FC Südtirol Südtirol
  Matelica Matelica Calcio 1:0 Virtusvecomp Verona Virtus Verona
  Perugia AC Perugia Calcio 3:0 Modena FC 2018 Modena
  Feralpisalò Feralpisalò 1:0 FC Legnago Salus Legnago
  Viterbese US Viterbese 1908 1:0 Palermo FC Palermo
  Catanzaro US Catanzaro 2:1 Ternana Calcio Ternana
  Bari SSC Bari 1:0 Calcio Foggia 1920 Foggia
  V. Francavilla Virtus Francavilla Calcio 1:2 SS Monopoli 1966 Monopoli
  Turris SS Turris Calcio 2:1 Casertana FC Casertana
  Bisceglie AS Bisceglie 1913 0:1 SS Juve Stabia Juve Stabia
  Rayo Vallecano Rayo Vallecano 1:1 SD Ponferradina Ponferradina
  UD Almería UD Almería 4:1 CD Lugo CD Lugo
  CD Castellón CD Castellón 4:0 UD Las Palmas UD Las Palmas
  UD Logroñés UD Logroñés 0:1 RCD Mallorca RCD Mallorca
matchday 6 FCSR Haguenau FCSR Haguenau 0:0 Football Club 93 Bobigny FC 93 Bobigny
matchday 9 Stade Reims B Stade Reims B 1:2 AS Beauvais Oise Beauvais
matchday 6 RC Grasse Racing Club de Grasse 1:0 Jura Sud Foot Jura Sud
matchday 7 Marseille B Olympique de Marseille B 0:0 GFA Rumilly Vallières GFA Rumilly Val
matchday 6 Le Puy Foot Le Puy Foot 43 Auvergne 2:0 FC Nantes B FC Nantes B
matchday 27 Toulouse FC Toulouse 3:0 Amiens SC Amiens SC
  Troyes ES Troyes AC 1:0 AC Ajaccio AC Ajaccio
  Clermont Foot Clermont Foot 63 4:0 Valenciennes FC Valenciennes FC
  FC Sochaux FC Sochaux-Montbéliard 0:0 EA Guingamp Guingamp
  AJ Auxerre AJ Auxerre 0:1 Rodez AF Rodez AF
  USL Dunkerque USL Dunkerque 1:1 FC Chambly FC Chambly
  SM Caen SM Caen 0:2 Paris FC Paris FC
  Grenoble Grenoble Foot 38 1:1 Chamois Niortais FC Chamois Niort
  LB Châteauroux LB Châteauroux 1:4 AS Nancy-Lorraine AS Nancy
  Pau FC Pau FC 2:0 AC Le Havre AC Le Havre
matchday 23 US Avranches US Avranches 1:1 Sporting Club de Lyon SC Lyon
  FC Villefranche FC Villefranche-Beaujolais 1:1 US Boulogne US Boulogne
  Bourg-en-Bresse Bourg-en-Bresse Péronnas 01 2:0 Le Mans FC Le Mans FC
  Bastia-Borgo FC Bastia-Borgo 1:3 Stade Briochin Stade Briochin
  US Orléans US Orléans 1:0 SO Cholet SO Cholet
  FC Sète 34 FC Sète 34 0:0 SC Bastia SC Bastia
  US Créteil-L US Créteil-Lusitanos 4:1 Annecy FC Annecy FC
matchday 27 Orenburg FK Orenburg 1:2 Fakel Voronezh Fakel Voronezh
  Enisey Enisey Krasnoyarsk 1:4 Volgar Astrakhan Volgar
  Irtysh Omsk Irtysh Omsk 1:2 Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik
  Veles Moscow Veles Moscow 1:1 Akron Togliatti Akron Togliatti
  Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 0:1 Krylya Sovetov Samara KS Samara
  Alania Vl. Alania Vladikavkaz 2:3 Tom Tomsk Tom Tomsk
  Spartak 2 Spartak 2 Moscow 0:0 Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk
  Tekstilshchik Tekstilshchik Ivanovo 1:0 Chertanovo Moscow Chertanovo
  Chaika Pes. Chaika Peschanokopskoe 5:1 Shinnik Yaroslavl Shinnik
  Torpedo Moscow Torpedo Moscow 0:0 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk
  Baltika Baltika Kaliningrad 2:0 FK Krasnodar 2 Krasnodar 2
matchday 17 Metaloglobus FC Metaloglobus Bucharest 3:0 Aerostar Bacau Aerostar
  CS Mioveni CS Mioveni 1:1 ACS Fotbal Comuna Recea Comuna Recea
  CSM Resita CSM Resita 0:1 Dunarea Calarasi D. Calarasi
  Unirea Slobozia AFC Unirea 04 Slobozia 0:0 ASU Politehnica Timisoara ASU Poli
  Ripensia Ripensia Timisoara 1:1 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc Csikszereda
matchday 26 FC Eindhoven FC Eindhoven 1:1 FC Volendam FC Volendam
  FC Dordrecht FC Dordrecht 2:1 Helmond Sport Helmond Sport
matchday 2 Estoril U23 Estoril Praia U23 3:1 CS Marítimo U23 Marítimo U23
matchday 11 Boavista U23 Boavista Porto FC U23 0:1 Portimonense SC U23 Portimonense 23
  Académica S23 Académica de Coimbra OAF Sub-23 4:0 CD Cova da Piedade U23 Cova Piedade 23
matchday 21 Famalicão FC Famalicão 0:0 SC Farense Farense
  Santa Clara CD Santa Clara 3:0 FC Paços de Ferreira Paços Ferreira
  FC Porto FC Porto 0:0 Sporting CP Sporting CP
matchday 22 Covilhã SC Covilhã 0:2 CD Feirense Feirense
  Arouca FC Arouca 2:1 CD Cova Piedade Cova Piedade
  Vilafranquense UD Vilafranquense 1:1 FC Porto B FC Porto B
matchday 18 Raith Rovers Raith Rovers FC 3:1 Alloa Athletic FC Alloa Athletic
  Ayr United Ayr United FC 0:1 Arbroath FC Arbroath
  Morton Greenock Morton FC 2:2 Dundee FC Dundee FC
  Queen o. t. S. Queen of the South FC 1:0 Dunfermline Athletic FC Dunfermline A.
matchday 24 Altinordu Altinordu FK 1:0 Ümraniyespor Ümraniyespor
  Adana Demirspor Adana Demirspor 2:0 Bandirmaspor Bandirmaspor
matchday 22
Grasshoppers Grasshopper Club Zurich 1:1 FC Schaffhausen FC Schaffhausen
matchday 19 Kolding IF Kolding IF 2:4 Skive IK Skive IK
  Radnicki K. FK Radnicki 1923 Kragujevac 0:0 FK Dubocica Leskovac Dubocica
  FK Loznica FK Loznica 1:0 FK Trayal Kruševac Trayal
matchday 20 NK Solin NK Solin 1:1 NK Opatija NK Opatija
  NK Orijent 1919 HNK Orijent Rijeka 0:1 NK Dugopolje NK Dugopolje
  Cibalia HNK Cibalia Vinkovci 1:1 NK Inter Zapresic Inter Zapresic
  NK Rudes NK Rudes 1:2 NK Kustosija Zagreb Kustos. Zagreb
matchday 18 LKS Lodz LKS Lodz 2:1 Odra Opole Odra Opole
  Sandecja Sandecja Nowy Sacz 2:0 Miedz Legnica Miedz Legnica
  Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn 1:2 GKS Tychy GKS Tychy
  Z. Sosnowiec Zaglebie Sosnowiec 1:1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Termalica
  GKS Belchatow GKS Belchatow 1:2 Gornik Leczna Gornik Leczna
matchday 7 Jagiellonia II Jagiellonia Bialystok II 3:0 Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch W.M.
matchday 18 Blonianka Blonianka Blonie 1:2 Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk
matchday 22 Korona Kielce II Korona Kielce II 0:0 Stal Krasnik Stal Krasnik
  KSZO Ostrowiec KSZO Ostrowiec Swietokrzyski 1:0 Sokol Sieniawa Sokol Sieniawa
  Hetman Zamosc Hetman Zamosc 0:3 KS Wiazownica KS Wiazownica
  Wólczanka Wólczanka Wólka Pelkinska 0:1 Wisla Pulawy Wisla Pulawy
  Podlasie B.P. Podlasie Biala Podlaska 2:1 Orleta Radzyn Podlaski Orleta R.P.
  Wisloka Debica Wisloka Debica 4:1 Siarka Tarnobrzeg Siarka T.
  NKP Podhale Podhale Nowy Targ 0:0 Lewart Lubartów Lewart Lubartów
Group 1 Halmstads BK Halmstads BK 0:0 Västerås SK Västerås SK
Group 3 Gauthiod IK Gauthiod 0:3 BK Häcken Häcken
  Helsingborg Helsingborgs IF 1:2 Dalkurd FF Dalkurd
Group 5 Landskrona Landskrona BoIS 0:3 Mjällby AIF Mjällby AIF
Group 8 AIK AIK 4:0 Athletic Eskilstuna AFC Eskilstuna
matchday 19 West Ham U18 West Ham United U18 0:2 Brighton & Hove Albion U18 Brighton U18
  Liverpool U18 Liverpool FC U18 2:1 Everton FC U18 Everton U18
  Reading U18 Reading FC U18 2:2 Tottenham Hotspur U18 Spurs U18
  Arsenal U18 Arsenal FC U18 0:3 West Bromwich Albion U18 West Brom U18
  Fulham U18 Fulham FC U18 4:1 Aston Villa U18 Aston Villa U18
  Leicester U18 Leicester City U18 1:1 Crystal Palace U18 Palace U18
  Man Utd U18 Manchester United U18 1:3 Derby County U18 Derby U18
  Norwich U18 Norwich City U18 1:2 Chelsea FC U18 Chelsea U18
  Leeds U18 Leeds United U18 3:1 Wolverhampton Wanderers U18 Wolves U18
  Burnley U18 Burnley FC U18 4:0 Sunderland AFC U18 Sunderland U18
  Man City U18 Manchester City U18 4:1 Newcastle United U18 Newcastle U18
matchday 20 Southampton B Southampton FC B 1:2 Manchester United U23 Man Utd U23
  Liverpool U23 Liverpool FC U23 4:0 Arsenal FC U23 Arsenal U23
matchday 22 Bnei Sakhnin Ihud Bnei Sakhnin 0:1 Hapoel Haifa Hapoel Haifa
  H. Kfar Saba Hapoel Kfar Saba 0:1 Hapoel Hadera Hapoel Hadera
  Bnei Yehuda Bnei Yehuda Tel Aviv 0:1 Maccabi Petah Tikva M. Petah Tikva
  Maccabi Netanya Maccabi Netanya 0:1 Hapoel Tel Aviv Hapoel Tel Aviv
  Maccabi Haifa Maccabi Haifa 4:2 Ironi Kiryat Shmona Kiryat Shmona
matchday 19 Znicz Pruszkow Znicz Pruszkow 1:2 Wigry Suwalki Wigry Suwalki
  Lech Poznan II Lech Poznan II 5:1 Stal Rzeszow Stal Rzeszow
  Pogon Siedlce Pogon Siedlce 2:0 Bytovia Bytow Bytovia Bytow
  Skra Czesto. Skra Czestochowa 1:0 Garbarnia Krakow Garbarnia
  Olimpia Grudz. Olimpia Grudziadz 1:0 Motor Lublin Motor Lublin
  Olimpia Elblag Olimpia Elblag 1:0 KKS 1925 Kalisz KKS Kalisz
  GKS Katowice GKS Katowice 2:1 Sokol Ostroda Sokol Ostroda
matchday 13 CD Lealtad CD Lealtad 1:1 CD Numancia CD Numancia
matchday 18 Real Unión Real Unión Club 2:0 SD Amorebieta SD Amorebieta
  Barakaldo CF Barakaldo CF 0:4 Racing Santander Racing
  RCD Espanyol B RCD Espanyol B 0:2 CF Badalona CF Badalona
  UE Llagostera UE Llagostera 2:1 UE Cornellà UE Cornellà
  FC Andorra FC Andorra 3:0 AE Prat AE Prat
  CE L’Hospitalet CE L’Hospitalet 0:0 Gimnàstic de Tarragona Gimnàstic
matchday 13 Betis B Betis Deportivo Balompié 2:2 Yeclano Deportivo Yeclano
matchday 9 Spittal/Drau SV Spittal/Drau 1:00 PM SV Allerheiligen Allerheiligen
matchday 25 Bayern Alzenau FC Bayern Alzenau 0:1 VfR Aalen VfR Aalen
  Stadtallendorf Eintracht Stadtallendorf 1:2 FC 08 Homburg FC 08 Homburg
  SSV Ulm 1846 SSV Ulm 1846 1:0 FC-Astoria Walldorf FCA Walldorf
  FK Pirmasens FK Pirmasens 3:2 KSV Hessen Kassel Hessen Kassel
  Hoffenheim II TSG 1899 Hoffenheim II 0:1 Kickers Offenbach K. Offenbach
  FC Gießen FC Gießen 0:1 FSV Frankfurt FSV Frankfurt
  TSG Balingen TSG Balingen 1:1 SG Sonnenhof Großaspach Sonnenhof-Gr.
  TSV Steinbach TSV Steinbach Haiger 2:0 Bahlinger SC Bahlinger SC
  Schott Mainz TSV Schott Mainz 0:6 SV 07 Elversberg SV Elversberg
matchday 28
SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln 2:2 Sportfreunde Lotte SF Lotte
  Schalke 04 II FC Schalke 04 II 2:0 VfB Homberg VfB Homberg
 
Preußen Münster Preußen Münster 3:2 1.FC Köln II 1.FC Köln II
  SV Rödinghausen SV Rödinghausen 0:1 SV Straelen SV Straelen
  M'gladbach II Borussia Mönchengladbach II 1:2 Alemannia Aachen Alem. Aachen
  Rot Weiss Ahlen Rot Weiss Ahlen 1:2 Bonner SC Bonner SC
  B. Gladbach 09 SV Bergisch Gladbach 09 3:0 FC Wegberg-Beeck Wegberg-Beeck
  RW Oberhausen Rot-Weiß Oberhausen 3:0 Wuppertaler SV Wuppertaler SV
  SV Lippstadt 08 SV Lippstadt 08 0:1 SC Wiedenbrück SC Wiedenbrück
matchday 13 Jammerbugt FC Jammerbugt FC 4:1 Naesby Boldklub Naesby BK
matchday 2 Malacateco CD Malacateco 0:0 Santa Lucía Cotzumalguapa FC Santa Lucía C.
  Antigua GFC Antigua GFC 1:2 Comunicaciones FC Comunicaciones
  CSD Municipal CSD Municipal 0:1 Deportivo Guastatoya Guastatoya
matchday 10 Grecia Municipal Grecia 1:2 CS Cartaginés Cartaginés
  ADR Jicaral ADR Jicaral 3:2 Guadalupe FC Guadalupe FC
matchday 2 Independiente CA Independiente de La Chorrera 1:1 Veraguas CD Veraguas CD
  Universitario CD Universitario 3:2 San Francisco FC San Francisco
matchday 21 TSV Ilshofen TSV Ilshofen postponed TSG Backnang TSG Backnang
  Sandhausen II SV Sandhausen II postponed 1.CfR Pforzheim 1.CfR Pforzheim
  Stuttg. Kickers Stuttgarter Kickers postponed Sportfreunde Dorfmerkingen Dorfmerkingen
  SGV Freiberg SGV Freiberg postponed 1.FC Rielasingen-Arlen Rielasingen
  Freiburger FC Freiburger FC postponed SV Oberachern SV Oberachern
  1.FC Bruchsal 1.FC Bruchsal postponed FC-Astoria Walldorf II FCA Walldorf II
  SV Linx SV Linx postponed Neckarsulmer Sport-Union Neckarsulmer SU
  KSV Baunatal KSV Baunatal postponed Hünfelder SV Hünfelder SV
  Hessen Dreieich SC Hessen Dreieich postponed SV Zeilsheim SV Zeilsheim
  SC Waldgirmes SC Waldgirmes postponed FSV Fernwald FSV Fernwald
  TuS Dietkirchen TuS Dietkirchen postponed Türkgücü Friedberg Türk. Friedbg.
  SV Steinbach SV Steinbach postponed SC Viktoria 06 Griesheim Vikt. Griesheim
  1.FC Erlensee 1.FC Erlensee postponed FV Bad Vilbel FV Bad Vilbel
matchday 13 Husumer SV Husumer SV 2:00 PM TSV Altenholz TSV Altenholz
  TSV Bordesholm TSV Bordesholm 2:00 PM Inter Türkspor Kiel Türkspor Kiel
  FC Dornbreite FC Dornbreite Lübeck 2:00 PM Oldenburger SV Oldenburger SV
  TSB Flensburg TSB Flensburg 2:00 PM SC Weiche Flensburg 08 II SC Weiche 08 II
matchday 18 FC Petrzalka FC Petrzalka 1:0 MSK Zilina B Zilina B
  Komarno KFC Komarno 4:1 FK Poprad FK Poprad
  Bardejov Partizan Bardejov 2:2 MSK Puchov Puchov
  Slavoj Trebisov Slavoj Trebisov 3:3 MFK Dukla Banska Bystrica Banska Bystrica