To use this site, please enable Javascript.

Matches Mar 6, 2021

matchday 24
E. Frankfurt Eintracht Frankfurt 1:1 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
 
Hertha BSC Hertha BSC 2:1 FC Augsburg FC Augsburg
 
Bor. M'gladbach Borussia Mönchengladbach 0:1 Bayer 04 Leverkusen Bay. Leverkusen
 
TSG Hoffenheim TSG 1899 Hoffenheim 2:1 VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg
 
SC Freiburg SC Freiburg 0:3 RB Leipzig RB Leipzig
 
FC Bayern Bayern Munich 4:2 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
 
Karlsruher SC Karlsruher SC 0:0 FC St. Pauli FC St. Pauli
 
Erzgebirge Aue FC Erzgebirge Aue 1:1 Hannover 96 Hannover 96
 
Greuther Fürth SpVgg Greuther Fürth 1:2 VfL Bochum VfL Bochum
matchday 27
SV Meppen SV Meppen 0:4 SG Dynamo Dresden Dynamo Dresden
 
Saarbrücken 1.FC Saarbrücken 2:2 KFC Uerdingen 05 KFC Uerdingen
 
1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg 1:1 SV Waldhof Mannheim Waldh. Mannheim
 
VfB Lübeck VfB Lübeck 1:2 FC Viktoria Köln Viktoria Köln
 
Hansa Rostock FC Hansa Rostock 2:1 1.FC Kaiserslautern 1.FC K'lautern
 
MSV Duisburg MSV Duisburg 1:0 TSV 1860 Munich 1860 Munich
Group A Al Merreikh Al Merreikh Omdurman 0:0 Simba SC Simba SC
  El Ahly El Ahly Cairo 2:2 AS Vita Club Kinshasa AS Vita Club
Group B TP Mazembe TP Mazembe 1:2 Mamelodi Sundowns FC Sundowns
Group C Kaizer Chiefs Kaizer Chiefs 2:0 CA Petróleos Luanda Petro Luanda
  Wydad AC Wydad Casablanca 2:0 Horoya AC Horoya AC
Group D Esperance Esperance Tunis 3:1 Zamalek SC Zamalek
  Teungueth FC Teungueth Rufisque 0:1 MC Algiers MC Algiers
matchday 27
Burnley Burnley FC 1:1 Arsenal FC Arsenal
  Sheff Utd Sheffield United 0:2 Southampton FC Southampton
  Aston Villa Aston Villa 0:0 Wolverhampton Wanderers Wolves
  Brighton Brighton & Hove Albion 1:2 Leicester City Leicester
matchday 26 Real Valladolid Real Valladolid CF 2:1 Getafe CF Getafe
  Elche CF Elche CF 2:1 Sevilla FC Sevilla FC
  Cádiz CF Cádiz CF 1:0 SD Eibar SD Eibar
  CA Osasuna CA Osasuna 0:2 FC Barcelona FC Barcelona
matchday 2 Ceará SC Ceará Sporting Club 3:1 Esporte Clube Vitória EC Vitória
  CRB Clube de Regatas Brasil (AL) 2:0 Sport Club do Recife Sport Recife
  EC Bahia Esporte Clube Bahia 1:1 Botafogo Futebol Clube (PB) Botafogo
  Treze FC Treze Futebol Clube (PB) 1:0 Associacao Atlética de Altos (PI) AA Altos
matchday 26 Spezia Calcio Spezia Calcio 1:1 Benevento Calcio Benevento
  Udinese Calcio Udinese Calcio 2:0 US Sassuolo Sassuolo
 
Juventus Juventus FC 3:1 SS Lazio Lazio
matchday 23 Excelsior '31 Excelsior '31 Rijssen postponed VV SteDoCo SteDoCo
  DOVO VV DOVO Veenendaal postponed Sportlust '46 Sportlust '46
  Harkemase Boys Harkemase Boys postponed VVSB Noordwijkerhout VVSB
  VV Goes VV Goes postponed VVOG Harderwijk VVOG
  Barendrecht BVV Barendrecht postponed VV Ter Leede Ter Leede
  ODIN '59 ODIN '59 Heemskerk postponed ACV Assen ACV Assen
  Staphorst VV Staphorst postponed Ajax Amateurs Ajax Amateurs
  Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk postponed FC Lisse FC Lisse
  DVS '33 DVS '33 Ermelo postponed HSV Hoek HSV Hoek
matchday 20
TSV Hartberg TSV Hartberg 2:1 FC Admira Wacker Mödling Admira Wacker
 
SCR Altach SCR Altach 0:1 LASK LASK
 
WSG Tirol WSG Tirol 1:1 SK Sturm Graz Sturm Graz
matchday 21 CSKA Moscow CSKA Moscow 2:0 Akhmat Grozny Akhmat Grozny
  Rotor Volgograd Rotor Volgograd 0:0 FK Khimki Khimki
  Rostov FK Rostov 0:0 FC Sochi Sochi
matchday 16 Ak. Dinamo U16 Akademia Dinamo Moskau U16 4:1 FShM Moskau U16 FShM U16
  Ak.ZSKA U16 Akademia ZSKA Moskau U16 3:2 Akademia Spartak Moskau U16 Ak.Spartak U16
  Ak.Cherta U16 Akademia Chertanovo Moskau U16 1:0 Akademia FK Krasnodar U16 Krasnodar U16
  FK Rostov U16 Akademia FK Rostov U16 3:1 Akademia Lokomotiv Moskau U16 Ak.Loko U16
  SShOR Zenit U16 SShOR Zenit St. Petersburg U16 1:3 Master-Saturn Egorjevsk U16 UOR-5 U16
  Strogino U16 DYuSSh Strogino Moskau U16 0:3 Akademia Rubin Kazan U16 Ak. Rubin U16
  Akademia CSKA Akademia CSKA Moscow 2:2 Akademia Spartak Moscow Akademia FCSM
  Akademia Dynamo Akademia Dynamo Moscow 4:3 FShM Moskau FShM Moskau
  Akad Chertanovo Akademia Chertanovo Moscow 1:2 Akademia FK Krasnodar Akad. Krasnodar
  SShOR Zenit SShOR Zenit St. Petersburg 3:0 Master-Saturn Egorjevsk U17 UOR-5 U17
  Akademia Rostov FK Rostov Academy 1:1 Akademia Lokomotiv Moskau Akademia Loko
  DYuSSh Strogino DYuSSh Strogino Moskau 2:0 Akademia Rubin Kazan Akademia Rubin
matchday 15 Master-Saturn Master-Saturn Egorjevsk 1:1 Y. Konoplev Football Academy Ak. Y. Konoplev
  Rubin Kazan II Rubin Kazan II 0:2 FK Ufa II Ufa II
matchday 26 Univ. Craiova Universitatea Craiova 1:0 FC Botosani FC Botosani
  UTA Arad UTA Arad 0:1 CFR Cluj CFR Cluj
matchday 24
BSC Young Boys BSC Young Boys 1:1 FC Vaduz FC Vaduz
 
Servette FC Servette FC 2:1 FC Basel 1893 FC Basel
matchday 21 Scherpenzeel VV Scherpenzeel postponed Achilles Veen Achilles Veen
  SV Poortugaal SV Poortugaal postponed VV Duno Doorwerth VV Duno
  Rijnvogels FC Rijnvogels postponed VV Zwaluwen Vlaardingen Zwaluwen
  VV Rijsoord VV Rijsoord postponed VV Smitshoek Smitshoek
  Achilles '29 Achilles '29 postponed ARC Alphen aan den Rijn sv ARC
  Gravenzande FC 's-Gravenzande postponed CVV de Jodan Boys Jodan Boys
  Spijkenisse VV Spijkenisse postponed VV Capelle VV Capelle
  SC Feyenoord SC Feyenoord Rotterdam postponed DHSC Utrecht DHSC Utrecht
matchday 25
Feyenoord Feyenoord Rotterdam 6:0 VVV-Venlo VVV-Venlo
  Twente FC Twente Enschede FC 1:1 Willem II Tilburg Willem II
  Heerenveen SC Heerenveen 3:0 ADO Den Haag ADO Den Haag
  RKC Waalwijk RKC Waalwijk 1:2 FC Utrecht FC Utrecht
matchday 29 Denizlispor Denizlispor 3:2 Yeni Malatyaspor Y. Malatyaspor
 
Besiktas Besiktas JK 2:1 Gaziantep FK Gaziantep FK
matchday 21 Noordscheschut VV Noordscheschut postponed SC Genemuiden Genemuiden
  Flevo Boys Flevo Boys Emmeloord postponed VV Berkum Berkum
  VV Eemdijk VV Eemdijk postponed SDC Putten SDC Putten
  Swift AVV Swift postponed HZVV Hoogeveen HZVV Hoogeveen
  RKAV Volendam RKAV Volendam postponed VV DETO Twenterand DETO
  Buitenpost VV Buitenpost postponed AZSV Aalten AZSV Aalten
  ONS Sneek ONS Sneek postponed NSC Nijkerk NSC Nijkerk
  De Dijk ASV De Dijk postponed SV Urk SV Urk
matchday 31 Ross County Ross County FC 3:2 Kilmarnock FC Kilmarnock FC
  Aberdeen FC Aberdeen FC 0:0 Hamilton Academical FC Hamilton Acad.
  St. Johnstone St. Johnstone FC 1:0 Hibernian FC Hibernian FC
  Motherwell FC Motherwell FC 3:1 Livingston FC Livingston FC
  Rangers Rangers FC 3:0 St. Mirren FC St. Mirren
matchday 17 FK Mariupol FK Mariupol 0:1 Vorskla Poltava Vorskla Poltava
  Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk 0:1 Shakhtar Donetsk Shakhtar D.
matchday 25 OFI Crete OFI Crete 2:3 AE Larisa AE Larisa
  Atromitos Athen Atromitos Athen 1:1 Asteras Tripolis Asteras Tripoli
  PAS Giannina PAS Giannina 1:0 Panathinaikos Athens Panathinaikos
matchday 13 Ionikos Nikeas Ionikos Nikeas 1:1 AO Xanthi AO Xanthi
matchday 29 KAS Eupen KAS Eupen 3:3 Oud-Heverlee Leuven OH Leuven
  Waasl.-Beveren Waasland-Beveren 1:2 Beerschot V.A. Beerschot V.A.
  Royal Antwerp Royal Antwerp FC 4:2 KV Kortrijk KV Kortrijk
matchday 22 RWDM RWD Molenbeek 1:1 KMSK Deinze KMSK Deinze
matchday 24 KVK Ninove KVK Ninove 7:30 PM KSV Oudenaarde KSV Oudenaarde
  Lokeren-Temse KSC Lokeren-Temse 8:00 PM SKV Zwevezele Zwevezele
matchday 22 1.FK Pribram 1.FK Pribram 0:2 FC Slovan Liberec Slovan Liberec
  FK Teplice FK Teplice 3:1 Slezsky FC Opava SFC Opava
  FC Zlin FC FASTAV Zlin 0:0 FC Bohemians Prag 1905 Bohemians 1905
  Viktoria Plzen FC Viktoria Plzen 1:0 SK Sigma Olomouc Sigma Olomouc
matchday 23 Napredak U17 FK Napredak Krusevac U17 2:1 FK Real Nis U17 Real Nis U17
  Cukaricki U17 FK Cukaricki U17 1:5 Red Star Belgrade U17 Red Star U17
  Kiker U17 FK Kiker Kraljevo U17 2:2 FK Rad U17 Rad U17
  FK TSC U17 FK TSC Backa Topola U17 3:0 FK Internacional Beograd U17 Internacional
  Napredak U19 FK Napredak Krusevac U19 3:0 FK Trayal Kruševac U19 Trayal U19
  Cukaricki U19 FK Cukaricki U19 2:2 Red Star Belgrade U19 Red Star U19
  Novi Sad U19 RFK Novi Sad 1921 U19 0:2 FK Radnicki Belgrad U19 Rad Belgrad U19
  FK TSC U19 FK TSC Backa Topola U19 4:1 FK Internacional Beograd U19 Internacional
  Partizan U19 FK Partizan Belgrade U19 2:1 FK IMT Belgrad U19 IMT Belgrad U19
matchday 24 Slaven Belupo Slaven Belupo Koprivnica 0:0 NK Lokomotiva Zagreb NK Lokomotiva
  Hajduk Split HNK Hajduk Split 2:0 NK Varazdin NK Varazdin
matchday 4 Ilves U19 Ilves Tampere U19 postponed Käpylän Pallo U19 Käpylän U19
  FC Honka U19 FC Honka U19 postponed Grankulla IFK U19 GrIFK U19
  Kaarinan U19 Kaarinan Pojat U19 postponed Atlantis FC U19 Atlantis FC U19
  IF Gnistan U19 IF Gnistan U19 postponed Turun Palloseura U19 TPS U19
  HJS U19 Hämeenlinnan Jalkapalloseura U19 postponed Vantaan Jalkapalloseura U19 Vantaan U19
  HJK U19 HJK Helsinki U19 8:00 PM FC Inter Turku U19 FC Inter U19
Round of 16 SJK II SJK Seinäjoki II 0:3 SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki
matchday 20 Podbeskidzie Podbeskidzie Bielsko-Biala 2:2 Lechia Gdansk Lechia Gdansk
  Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin 3:0 Jagiellonia Bialystok Jagiellonia
  Rakow Rakow Czestochowa 0:0 Cracovia Cracovia
  Arda Kardzhali PFC Arda Kardzhali 1:0 Cherno More Varna Cherno More
  CSKA-Sofia CSKA-Sofia 0:0 Lokomotiv Plovdiv Lok. Plovdiv
matchday 21 Lok. Sofia Lokomotiv Sofia 1:0 Septemvri Sofia Septemvri Sofia
  Yantra Yantra Gabrovo 0:1 Strumska Slava Strumska Slava
  Neftochimik Neftochimik Burgas 0:1 PFC Minyor Pernik Minyor Pernik
  Ludogorets II PFC Ludogorets Razgrad II 3:0 Kariana Erden Kariana Erden
matchday 25 NS Mura NS Mura 2:0 NK Aluminij Kidricevo NK Aluminij
  ND Gorica ND Gorica 1:1 NK Maribor NK Maribor
  FC Koper FC Koper 0:2 NK Domzale NK Domzale
matchday 15 F91 Dudelange F91 Dudelange 3:3 FC Wiltz 71 FC Wiltz 71
  Jeunesse Esch Jeunesse Esch 2:2 FC Progrès Niederkorn Pr. Niederkorn
  FC Rodange 91 FC Rodange 91 1:2 Swift Hesperange Hesperange
matchday 25 Paksi FC Paksi FC 2:2 Mezőkövesd Zsóry FC Mezőkövesd
  Puskás AFC Puskás Akadémia FC 2:1 Újpest FC Újpest FC
matchday 22 Slo. Bratislava Slovan Bratislava 3:1 DAC Dunajska Streda Dunajska Streda
  Michalovce Zemplin Michalovce 1:0 FC Nitra FC Nitra
  Zlate Moravce ViOn Zlate Moravce-Vrable 1:0 SKF Sered SKF Sered
  FK Senica FK Senica 1:1 FK Pohronie Pohronie
  AS Trencin AS Trencin 2:0 Spartak Trnava Spartak Trnava
  MSK Zilina MSK Zilina 3:2 MFK Ruzomberok Ruzomberok
matchday 13 Henstedt-Ulz. SV Henstedt-Ulzburg 2:00 PM SV Grün-Weiß Siebenbäumen GW Siebenbäumen
  Phoenix Kisdorf SSC Phoenix Kisdorf 3:30 PM TSV Lägerdorf TSV Lägerdorf
  Friedrichsberg TSV Friedrichsberg-Busdorf 2:00 PM IF Stjernen Flensborg IF Stjernen
  Büdelsd. TSV Büdelsdorfer TSV 2:00 PM BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel
  TSV Rantrum TSV Rantrum 2:00 PM SG Geest 05 SG Geest 05
  MTV Tellingstedt MTV Tellingstedt 3:30 PM TSV Kropp TSV Kropp
matchday 19 Budissa Bautzen Budissa Bautzen 1:00 PM LSV Neustadt/Spree Neustadt/Spree
  Germ. Mittweida SV Germania Mittweida 2:00 PM Kickers 94 Markkleeberg K. Markkleeberg
  Mo. Marienberg FSV Motor Marienberg 3:00 PM Großenhainer FV 1990 Großenhainer FV
  Markranstädt SSV Markranstädt 3:00 PM SV Einheit Kamenz Einheit Kamenz
  FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz 3:00 PM SG Taucha 99 SG Taucha 99
  BW Leipzig FC Blau-Weiß Leipzig 3:00 PM BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa
  Radebeuler BC Radebeuler BC 08 3:00 PM FV Eintracht Niesky Eintr. Niesky
  SC Freital SC Freital 3:00 PM SG Handwerk Rabenstein SG Rabenstein
  Dresd.-Stries. SG Dresden-Striesen 3:00 PM FSV Neusalza-Spremberg FSV Neusalza-S.
matchday 20 Offenburger FV Offenburger FV 2:30 PM FC Radolfzell FC Radolfzell
  SC Pfullendorf SC Pfullendorf 3:00 PM Kehler FV 07 Kehler FV
  FC Teningen FC Teningen 3:30 PM FC Denzlingen FC Denzlingen
  SV Kuppenheim SV 08 Kuppenheim 3:30 PM DJK Donaueschingen DJK Donauesch.
  SC Durbachtal SC Durbachtal 3:30 PM SF Elzach-Yach SF Elzach-Yach
  SV Weil SV Weil 1910 3:30 PM SC Lahr SC Lahr
  SV Bühlertal SV Bühlertal 4:00 PM FC Auggen FC Auggen
Group A Central Córdoba Club Atlético Central Córdoba (SdE) 1:1 Club Atlético Banfield CA Banfield
  Godoy Cruz Club Deportivo Godoy Cruz Antonio Tomba 3:1 Club Atlético Platense Platense
  CA Colón Club Atlético Colón 2:1 Club Atlético Aldosivi Aldosivi
Group B CA Sarmiento Club Atlético Sarmiento (Junin) 1:1 Club Atlético Talleres CA Talleres
  Lanús Club Atlético Lanús 2:1 Club Atlético Tucumán CA Tucumán
matchday 10 San Luis Atlético de San Luis 0:0 Deportivo Toluca Toluca
  Puebla FC Puebla FC 1:1 Tigres UANL Tigres UANL
matchday 11 Indep. Medellín Independiente Medellín 1:1 CD La Equidad Seguros SA CD La Equidad
  Junior FC Junior FC 1:1 Atlético Bucaramanga A. Bucaramanga
  Once Caldas Once Caldas 0:0 Deportivo Cali Deportivo Cali
matchday 2 FC Tokyo FC Tokyo 3:2 Cerezo Osaka Cerezo Osaka
  Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse 2:2 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
  Tokushima Vort. Tokushima Vortis 1:1 Vissel Kobe Vissel Kobe
  Vegalta Sendai Vegalta Sendai 1:5 Kawasaki Frontale Kawasaki Front.
  Sagan Tosu Sagan Tosu 2:0 Urawa Red Diamonds Urawa Reds
  Yokohama FC Yokohama FC 1:2 Oita Trinita Oita Trinita
  Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol 2:1 Shonan Bellmare Shonan Bellmare
  Nagoya Grampus Nagoya Grampus 1:0 Hokkaido Consadole Sapporo H. C. Sapporo
  Albirex Niigata Albirex Niigata 1:0 V-Varen Nagasaki V-V. Nagasaki
  Júbilo Iwata Júbilo Iwata 1:3 Machida Zelvia Machida Zelvia
  Gir. Kitakyushu Giravanz Kitakyushu 1:2 Mito HollyHock Mito HollyHock
  Omiya Ardija Omiya Ardija 0:2 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
  FC Ryukyu FC Ryukyu 2:1 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
matchday 22 Ahli Al-Ahli Jeddah 1:3 Damac FC Damac FC
matchday 8 Celaya Celaya FC 0:0 Tlaxcala FC Tlaxcala
matchday 2 Sutherland Sharks Sutherland Sharks 1:1 Marconi Stallions Marc. Stallions
  Mt Druitt Town Mt Druitt Town Rangers 3:1 APIA Leichhardt Tigers APIA Leichhardt
matchday 11 Brisbane Roar Brisbane Roar 1:1 Sydney FC Sydney FC
  Melbourne Melbourne Victory 0:6 Melbourne City FC Melbourne City
matchday 21 Zeljeznicar U17  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 7:1 FK Tuzla City U17 Tuzla City U17
  Zr. Mostar U17 HSK Zrinjski Mostar U17 2:0 FK Sarajevo Academy U17 Sarajevo U17
matchday 14 Banja Luka U19 FK Borac Banja Luka U19 1:0 FK Rudar Prijedor U19 Prijedor U19
  S. Brijeg U19 NK Siroki Brijeg U19 1:3 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 Zeljeznicar U19
  FK Olimpik U19 FK Olimpik Sarajevo U19 2:6 HSK Zrinjski Mostar U19 Zr. Mostar U19
  FK MDK U19 FK Mladost Doboj-Kakanj U19 2:2 FK Sloboda Tuzla U19 Sloboda T U19
  Hadzici U19 FK Radnik Hadzici U19 1:5 FK Krupa na Vrbasu U19 FK Krupa U19
matchday 21 FK Tuzla City FK Tuzla City 2:0 FK Zeljeznicar Sarajevo Zeljeznicar
  FK Krupa FK Krupa na Vrbasu 1:1 NK Siroki Brijeg Siroki Brijeg
  FK Sarajevo FK Sarajevo 0:1 HSK Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar
matchday 19 Ittihad Kalba Al Ittihad Kalba Sports Club 0:2 FC Baniyas FC Baniyas
  Al-Ain FC Al-Ain FC 1:1 Al-Wasl Sports Club Al-Wasl
  Hatta Club Hatta Club 1:0 Al-Fujairah SC Fujairah SC
  Al-Jazira Al-Jazira (Abu Dhabi) 1:1 FC Shabab Al-Ahli Dubai Shabab Dubai
matchday 16 HNK Capljina HNK Capljina 1:0 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj
  HNK Orasje HNK Orasje 2:1 NK Zvijezda Gradacac Zvijezda G.
  FK Gorazde FK Gorazde 2:0 NK Bratstvo Gracanica Br. Gracanica
  Igman Konjic FK Igman Konjic 3:0 NK Slaven Zivinice Slaven Zivinice
matchday 1 FC Džiugas FC Džiugas Telsiai 2:1 FC Hegelmann Litauen FC Hegelmann
  Dainava Dainava Alytus 0:2 FK Nevezis FK Nevezis
matchday 16 Paradou AC Paradou AC 2:1 USM Alger USM Alger
  ASO Chlef ASO Chlef 2:3 AS Aïn M'lila AS Aïn M'lila
  JSM Skikda JSM Skikda 0:1 MC Oran MC Oran
  Kozara Gradiska FK Kozara Gradiska 1:2 FK Zvijezda 09 Zvijezda 09
  Kozarska Dubica FK Borac Kozarska Dubica 1:2 FK Leotar Trebinje Leotar Trebinje
  Slavija S. FK Slavija Sarajevo 1:2 FK Sloboda Novi Grad S. Novi Grad
  Po­dri­nje FK Po­dri­nje Janja 1:0 FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča
  Rudar Prijedor FK Rudar Prijedor 1:2 FK Zeljeznicar Banja Luka Zeljeznicar BL
  Ljubic Prnjavor FK Ljubic Prnjavor 3:2 FK Drina Zvornik Drina Zvornik
  Sloga Doboj FK Sloga Doboj 1:0 FK Sutjeska Foca Sutjeska Foca
  Jedinstvo Brcko FK Jedinstvo Brcko 1:0 FK Tekstilac Derventa Tekstilac
matchday 15 Aswan SC Aswan SC 0:2 Pyramids FC Pyramids FC
matchday 9 RS Berkane Renaissance de Berkane 1:2 FAR Rabat FAR Rabat
matchday 16 US Ben Guerdane Union Sportive de Ben Guerdane 3:2 US Monastir US Monastir
Quarter-Finals 1st leg FK Minsk FK Minsk 1:1 Isloch Minsk Region Isloch
  Torpedo Zhodino Torpedo-BelAZ Zhodino 3:0 Arsenal Dzerzhinsk Dzerzhinsk
matchday 2 Samgurali FC Samgurali Tskaltubo 0:0 FC Saburtalo Saburtalo
  FC Locomotive FC Locomotive Tbilisi 3:2 FC Telavi FC Telavi
  Jeju United Jeju United 1:1 Jeonbuk Hyundai Motors Jeonbuk Hyundai
  Gwangju FC Gwangju FC 0:1 Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai
  Incheon Utd. Incheon United 2:1 Daegu FC Daegu FC
  Gangwon FC Gangwon FC 1:3 Pohang Steelers Pohang Steelers
First Round Nowon Utd. Seoul Nowon United 0:1 Paju Citizen Paju Citizen
  JeongeupPhoenix Jeongeup Phoenix 1:2 Pyeongtaek Citizen Pyeongtaek C.
  Siheung City Siheung City 2:0 Ulsan Citizen Ulsan Citizen
  Pocheon Citizen Pocheon Citizen 3:2 on pens Changwon Citizen Changwon Cit.
  Chungju Citizen Chungju Citizen 6:7 on pens Yangpyeong FC Yangpyeong FC
  SMC Engineering SMC Engineering 0:5 Cheongju FC Cheongju FC
  Chuncheon FC Chuncheon Citizen 5:1 Doksuri FC Doksuri FC
  Daejeon KoRail Daejeon KoRail 3:1 Hwajeong FC Hwajeong FC
matchday 2 Chungnam Asan Chungnam Asan 0:1 Bucheon FC 1995 Bucheon FC
  FC Anyang FC Anyang 1:2 Ansan Greeners Ansan Greeners
  Seoul E-Land Seoul E-Land 4:0 Gimcheon Sangmu Gimcheon Sangmu
matchday 10 Caernarfon Town Caernarfon Town 2:2 Aberystwyth Town FC Aberystwyth
  Connah's Quay Connah's Quay Nomads FC 2:1 Newtown AFC Newtown
  Cefn Druids Cefn Druids AFC 0:1 Barry Town United FC Barry Town
matchday 12 Haverfordwest Haverfordwest County 1:0 Cardiff Metropolitan University FC Cardiff Metro
matchday 21 Flint Town Utd Flint Town United 0:1 Penybont FC Penybont FC
  The New Saints The New Saints FC 0:0 Bala Town FC Bala Town
matchday 3 Internacional AA Internacional de Limeira (SP) 1:0 Grêmio Novorizontino (SP) Novorizontino
  São Paulo São Paulo Futebol Clube 4:0 Santos FC Santos FC
matchday 17 A. Klagenfurt SK Austria Klagenfurt 3:2 FC Dornbirn FC Dornbirn
Group 1 Macaé Macaé Esporte Futebol Clube (RJ) 0:2 Clube de Regatas do Flamengo Flamengo
matchday 35 Watford Watford FC 1:0 Nottingham Forest Nottm Forest
  Bristol City Bristol City 0:2 Queens Park Rangers QPR
  Preston Preston North End 1:1 AFC Bournemouth Bournemouth
  Coventry Coventry City 1:0 Derby County Derby
  Reading Reading FC 3:0 Sheffield Wednesday Sheff Wed
  Millwall Millwall FC 0:2 Blackburn Rovers Blackburn
  Stoke City Stoke City 2:0 Wycombe Wanderers Wycombe
  Barnsley FC Barnsley FC 1:0 Birmingham City Birmingham
 
Norwich Norwich City 3:0 Luton Town Luton
 
Swansea Swansea City 2:1 Middlesbrough FC Middlesbrough
Group 1 AA Caldense Associação Atlética Caldense (MG) 0:0 CA Patrocinense (MG) Patrocinense-MG
  Pouso Alegre Pouso Alegre FC 1:2 América Futebol Clube (MG) América-MG
matchday 2 Tuna Luso Tuna Luso Brasileira (PA) 2:2 Independente Atlético Clube (PA) Independente-PA
  Gavião Kyikat. Gavião Kyikatêjê Futebol Clube 1:3 Carajás EC Carajás
Group 1 CS Esportiva Clube Sociedade Esportiva (AL) 4:3 Associação Atlética Coruripe (AL) Coruripe
matchday 2 Sobradinho Esporte Clube (DF) Sobradinho Esporte Clube (DF) 0:1 Associação Atlética Luziânia (DF) Luziânia-DF
matchday 3 Unaí Unaí EC 0:1 Ceilândia Esporte Clube (DF) Ceilândia-DF
Fourth Round Neuweg FC Saint-Louis Neuweg 0:2 CS Sedan-Ardennes CS Sedan
  Olympique Alès Olympique Alès 1:2 Montpellier HSC Montpellier
  Red Star FC Red Star FC 3:2 RC Lens Lens
  GFA Rumilly Val GFA Rumilly Vallières 7:6 on pens Annecy FC Annecy FC
  Le Puy Foot Le Puy Foot 43 Auvergne 1:0 FC Lorient FC Lorient
  Valenciennes FC Valenciennes FC 0:4 FC Metz FC Metz
  Saumur Olympique Saumur 7:6 on pens US La Montagnarde La Montagnarde
  Olympique Lyon Olympique Lyon 5:2 FC Sochaux-Montbéliard FC Sochaux
  Stade Brest 29 Stade Brest 29 0:3 Paris Saint-Germain Paris SG
matchday 2 Sinop FC Sinop FC (MT) 0:2 Cuiabá Esporte Clube (MT) Cuiabá-MT
matchday 4 Fluminense-PI Fluminense EC (PI) 1:2 River Atlético Clube (PI) River-PI
  Flamengo-PI Esporte Clube Flamengo (PI) 0:0 Sociedade Esportiva Picos (PI) Picos
matchday 6 12 de Octubre Club 12 de Octubre de Itauguá 2:1 Club Libertad Asunción Libertad
  Nacional Club Nacional Asunción 2:0 Club Cerro Porteño Cerro Porteño
matchday 11 Wanderers Montevideo Wanderers 2:8 Montevideo City Torque Mvd City Torque
  Boston River Club Atlético Boston River 2:0 Club Atlético Cerro CA Cerro
matchday 2 Desportiva-ES Associação Desportiva Ferroviária Vale do Rio (ES) 0:0 Real Noroeste Capixaba Futebol Clube (ES) Real Noroeste
  Serra-ES S. E. Serra Futebol Clube (ES) 0:2 Vitória Futebol Clube (ES) Vitória-ES
  Pinheiros Pinheiros FC 0:1 Rio Branco Atlético Clube (ES) Rio Branco AC
Group 1 Valur Valur Reykjavík 2:2 HK Kópavogs HK Kópavogs
  Afturelding UMF Afturelding 1:7 KA Akureyri KA Akureyri
Group 2 KR Reykjavík KR Reykjavík 3:1 Kórdrengir Kórdrengir
  Hafnarfjördur FH Hafnarfjördur 4:0 Thór Akureyri Thór
Group 4 Fylkir Fylkir Reykjavík 0:1 Leiknir Reykjavík Leiknir
Group A Novo FC Novo Futebol Clube (MS) 0:3 Dourados AC Dourados
  Águia Negra Esporte Clube Águia Negra (MS) 1:1 Aquidauanense Futebol Clube (MS) Aquidauanense
matchday 2 Pafos FC Pafos FC 1:1 APOEL Nicosia APOEL Nicosia
  Omonia Nikosia Omonia Nicosia 0:0 Anorthosis Famagusta Anorthosis
matchday 3 Dorense FC Dorense Futebol Clube (SE) 0:3 Club Sportivo Sergipe (SE) CS Sergipe-SE
  Lagarto FC Lagarto Futebol Clube (SE) 4:1 Associação Desportiva Freipaulistano Freipaulistano
matchday 1 Paide U21 Paide Linnameeskond U21 1:2 FCI Levadia U21 FCI Levadia U21
  JK Welco Tartu JK Welco 0:0 FC Flora Tallinn U21 FC Flora U21
  FC Tallinn FC Tallinn 3:0 Ida-Virumaa FC Alliance Ida-Virumaa
  UiTM FC UiTM FC 1:2 Terengganu FC Terengganu FC
  Selangor FC Selangor FC 3:1 Sri Pahang FC Pahang
  Melaka Melaka United FC 1:1 Sabah FC Sabah
  Penang Penang FC 1:0 Kuala Lumpur City FC Kuala Lumpur
matchday 25 Muangthong Utd. SCG Muangthong United 2:2 Buriram United Buriram Utd.
  PT Prachuap FC PT Prachuap FC 1:0 Nakhonratchasima Mazda FC Swat Cat
  Police Tero FC Police Tero FC 3:1 Suphanburi FC Suphanburi FC
  Trat FC Trat FC 0:0 Rayong FC Rayong FC
matchday 27 Chainat FC Chainat Hornbill FC 1:1 Nongbua Pitchaya FC Nongbua FC
  Samut Sakhon FC Thai Union Samut Sakhon FC 1:5 Chiangmai United Chiangmai Utd.
  Ayutthaya Utd. Ayutthaya United 2:1 Udon Thani FC Udon Thani FC
  Uthai Thani FC Uthai Thani FC 0:0 MOF Customs United Customs Utd.
matchday 34 Gillingham FC Gillingham FC 3:1 Ipswich Town Ipswich
  Accrington Accrington Stanley 2:1 Swindon Town Swindon Town
  Hull City Hull City 2:0 Bristol Rovers Bristol Rovers
  Shrewsbury Shrewsbury Town 0:2 Fleetwood Town Fleetwood
  Blackpool Blackpool FC 1:1 AFC Wimbledon AFC Wimbledon
  Lincoln City Lincoln City 3:0 Crewe Alexandra Crewe Alexandra
  Sunderland Sunderland AFC 2:0 Rochdale AFC Rochdale
  Burton Albion Burton Albion 2:1 Peterborough United Peterborough
  Northampton Northampton Town 4:1 Portsmouth FC Portsmouth
  Wigan Wigan Athletic 3:0 Milton Keynes Dons MK Dons
  Doncaster Doncaster Rovers 2:1 Plymouth Argyle Plymouth
  Oxford United Oxford United 0:0 Charlton Athletic Charlton
  Exeter City Exeter City 4:0 Leyton Orient Leyton Orient
  Bradford Bradford City 1:1 Bolton Wanderers Bolton
  Grimsby Town Grimsby Town 1:2 Forest Green Rovers Forest Green
  Stevenage Stevenage FC 1:0 Harrogate Town Harrogate Town
  Cambridge Utd. Cambridge United 1:0 Walsall FC Walsall
  Morecambe FC Morecambe FC 3:1 Carlisle United Carlisle United
  Tranmere Rovers Tranmere Rovers 0:1 Crawley Town Crawley Town
  Cheltenham Cheltenham Town 3:2 Port Vale FC Port Vale
  Oldham Athletic Oldham Athletic 0:0 Southend United Southend United
  Barrow Barrow AFC 2:0 Mansfield Town Mansfield Town
  Colchester Utd. Colchester United 0:2 Newport County Newport County
  Salford Salford City 1:1 Scunthorpe United Scunthorpe Utd.
matchday 29 Dag & Red FC Dagenham & Redbridge FC 2:2 Boreham Wood FC Boreham Wood
  Wealdstone FC Wealdstone FC 1:2 FC Halifax Town Halifax Town
  Eastleigh FC Eastleigh FC 1:2 Bromley FC Bromley
  Weymouth FC Weymouth FC 1:0 Stockport County Stockport
  Solihull Moors Solihull Moors 1:1 Maidenhead United Maidenhead Utd.
  Woking FC Woking FC 3:0 King's Lynn Town King's Lynn
  Chesterfield FC Chesterfield FC 3:0 Yeovil Town Yeovil Town
  Torquay United Torquay United FC 0:1 Hartlepool United Hartlepool Utd.
  Sutton Utd Sutton United 0:0 Wrexham AFC Wrexham
matchday 24 Portadown Portadown FC 4:1 Glenavon FC Glenavon
  Crusaders Crusaders FC 0:2 Warrenpoint Town FC Warrenpoint
  Dungannon Dungannon Swifts 2:3 Coleraine FC Coleraine
  Linfield Linfield FC 2:0 Cliftonville FC Cliftonville
  Ballymena Ballymena United 1:1 Larne FC Larne FC
matchday 27 Virtus Entella Virtus Entella 0:0 Ascoli Calcio Ascoli
  Pescara Delfino Pescara 1936 0:1 SPAL SPAL
  Cosenza Cosenza Calcio 1:2 Frosinone Calcio Frosinone
  AC Pisa AC Pisa 1909 0:0 Reggina 1914 Reggina
  Cremonese US Cremonese 0:1 US Salernitana 1919 Salernitana
  Venezia Venezia FC 0:1 Brescia Calcio Brescia
  Monza AC Monza 2:0 Pordenone Calcio Pordenone
matchday 28 Real Zaragoza Real Zaragoza 1:0 CD Tenerife CD Tenerife
  UD Las Palmas UD Las Palmas 1:1 Rayo Vallecano Rayo Vallecano
  CD Leganés CD Leganés 0:0 CD Castellón CD Castellón
  Albacete Albacete Balompié 1:1 UD Logroñés UD Logroñés
matchday 9 Blois Foot 41 Blois Football 41 postponed FC Rouen 1899 FC Rouen 1899
  Saint-Pryvé FC Saint-Pryvé Saint-Hilaire FC postponed Vannes OC Vannes
  FC 93 Bobigny Football Club 93 Bobigny postponed FC Metz B FC Metz B
  US Lusitanos US Lusitanos Saint-Maur postponed RC Lens B RC Lens B
  Fréjus-St-Raph. Fréjus-Saint-Raphaël FC postponed Racing Club de Grasse RC Grasse
  Jura Sud Jura Sud Foot postponed FC Martigues FC Martigues
matchday 28 Akron Togliatti Akron Togliatti 1:1 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk
  Enisey Enisey Krasnoyarsk 1:3 Fakel Voronezh Fakel Voronezh
  Shinnik Shinnik Yaroslavl 1:4 FK Orenburg Orenburg
  Volgar Volgar Astrakhan 1:1 FK Nizhny Novgorod Nizhny Novgorod
  Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 2:1 Veles Moscow Veles Moscow
  Alania Vl. Alania Vladikavkaz 1:0 Irtysh Omsk Irtysh Omsk
  KS Samara Krylya Sovetov Samara 5:0 Chertanovo Moscow Chertanovo
  Tekstilshchik Tekstilshchik Ivanovo 1:1 Tom Tomsk Tom Tomsk
  Torpedo Moscow Torpedo Moscow 1:2 Chaika Peschanokopskoe Chaika Pes.
  Neftekhimik Neftekhimik Nizhnekamsk 5:1 Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk
  Baltika Baltika Kaliningrad 1:0 Spartak 2 Moscow Spartak 2
matchday 18 CSM Slatina CSM Slatina 1:1 FC Farul Constanta 1920 Farul 1920
  Aerostar Aerostar Bacau 1:1 Pandurii Targu Jiu Pandurii
  Gloria Buzau SCM Gloria Buzau 2:0 AFC Unirea 04 Slobozia Unirea Slobozia
  Rapid 1923 FC Rapid 1923 1:3 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc Csikszereda
matchday 17 Biolog Biolog Novokubansk 1:1 Legion-Dinamo Makhachkala Legion-Dinamo
  Chernomorets N. Chernomorets Novorossijsk 1:0 SKA Rostov-na-Donu SKA Rostov
matchday 27 Almere City Almere City FC 4:1 SBV Excelsior Rotterdam Excelsior
  FC Volendam FC Volendam 3:4 Roda JC Kerkrade Roda JC
matchday 12 Vitória SC U23 Vitória de Guimarães SC U23 2:0 Rio Ave FC U23 Rio Ave U23
  Cova Piedade 23 CD Cova da Piedade U23 3:2 Boavista Porto FC U23 Boavista U23
  Portimonense 23 Portimonense SC U23 0:0 SL Benfica U23 Benfica U23
  Sporting CP U23 Sporting CP U23 2:1 Académica de Coimbra OAF Sub-23 Académica S23
matchday 22 Portimonense Portimonense Futebol SAD 3:0 CD Tondela Tondela
  Gil Vicente Gil Vicente FC 0:2 FC Porto FC Porto
  Boavista Boavista FC 3:0 FC Famalicão Famalicão
matchday 23 Vizela FC Vizela 2:0 CD Mafra Mafra
matchday 19 Heart of Midl. Heart of Midlothian FC 2:1 Dundee FC Dundee FC
  Morton Greenock Morton FC 0:2 Ayr United FC Ayr United
  Alloa Athletic Alloa Athletic FC 1:1 Inverness Caledonian Thistle FC Inverness CT
  Arbroath Arbroath FC 2:4 Queen of the South FC Queen o. t. S.
matchday 25 Bandirmaspor Bandirmaspor 2:2 Altinordu FK Altinordu
  Ankaraspor Ankaraspor 1:1 Menemen Spor Menemen Spor
  Samsunspor Samsunspor 0:2 Adana Demirspor Adana Demirspor
matchday 24 FC Thun FC Thun 1:0 SC Kriens SC Kriens
matchday 13 SK Lisen SK Lisen 2:1 FC Hradec Králové Hradec Králové
  Blansko FK Blansko 2:0 FK Fotbal Trinec Fotbal Trinec
matchday 20 Esbjerg fB Esbjerg fB 2:0 BK Fremad Amager Fremad Amager
  Hvidovre IF Hvidovre IF 2:0 Kolding IF Kolding IF
  Dubocica FK Dubocica Leskovac 1:2 OFK Zarkovo Zarkovo
  Trayal FK Trayal Kruševac 1:0 FK Kolubara Lazarevac Kolubara
  Zelez. Pancevo Zeleznicar Pancevo 1:0 FK Borac 1926 Cacak Borac Cacak
  Jagodina GFK Jagodina 1:1 FK Zemun FK Zemun
  Dobanovci FK Buducnost Dobanovci 2:0 FK Loznica FK Loznica
matchday 21 NK Opatija NK Opatija 0:0 NK Rudes NK Rudes
  Kustos. Zagreb NK Kustosija Zagreb 2:2 HNK Cibalia Vinkovci Cibalia
  Junak Sinj NK Junak Sinj 1:1 NK Osijek II NK Osijek II
matchday 19 LKS Lodz LKS Lodz 2:2 Widzew Lodz Widzew Lodz
  Resovia Resovia Rzeszów 0:2 Gornik Leczna Gornik Leczna
  GKS Jastrzebie GKS 1962 Jastrzebie 2:0 Korona Kielce Korona Kielce
  Radomiak Radomiak Radom 1:2 Chrobry Glogow Chrobry Glogow
matchday 14 Lechia Tomaszow Lechia Tomaszow Mazowiecki 0:3 Blonianka Blonie Blonianka
matchday 17 Legionovia Legionovia Legionowo 2:1 Jagiellonia Bialystok II Jagiellonia II
matchday 18 B. Koszalin Baltyk Koszalin 0:4 Radunia Stezyca Radunia Stezyca
  Unia Swarzedz Unia Swarzedz 3:1 Jarota Jarocin Jarota Jarocin
  F. Swinoujscie Flota Swinoujscie 1:2 Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda
  Chemik Police Chemik Police 1:2 Górnik Konin Górnik Konin
  Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin 2:0 Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
  Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo 1:4 Unia Janikowo Unia Janikowo
  KP Starogard KP Starogard Gdanski 0:3 Sokol Kleczew Sokol Kleczew
  Swit Szczecin Swit Szczecin 0:0 Pogon Szczecin II Pogon II
  Kotwica Kotwica Kolobrzeg 0:1 Baltyk Gdynia Baltyk Gdynia
  Nielba Nielba Wagrowiec 1:2 Pomorzanin Torun Pomorzanin
matchday 20 Sleza Wroclaw Sleza Wroclaw 3:0 Miedz Legnica II M. Legnica II
  Warta Gorzow Warta Gorzow Wielkopolski 0:1 Gornik Zabrze II Gornik II
  MKS Kluczbork MKS Kluczbork 0:0 LKS Goczalkowice-Zdroj Goczalkowice
  Zielona Gora Lechia Zielona Góra 0:0 Stal Brzeg Stal Brzeg
  Piast Zmigrod Piast Zmigrod 1:2 Pniowek Pawlowice Slaskie Pniowek P.S.
  Foto-Higiena Foto-Higiena Gac 3:3 Polonia Nysa Polonia Nysa
  Rekord B-B Rekord Bielsko-Biala 0:0 ROW 1964 Rybnik ROW Rybnik
  Ruch Chorzow Ruch Chorzow 3:0 Polonia-Stal Swidnica Polonia-Stal
matchday 23 Stalowa Wola Stal Stalowa Wola 1:0 Avia Swidnik Avia Swidnik
  Stal Krasnik Stal Krasnik 4:0 Hetman Zamosc Hetman Zamosc
  Wisla Sand. Wisla Sandomierz 0:4 Wisloka Debica Wisloka Debica
  Siarka T. Siarka Tarnobrzeg 1:0 Lewart Lubartów Lewart Lubartów
  Wisla Pulawy Wisla Pulawy 3:0 Jutrzenka Giebultow Jutrzenka
  LKS Lagów LKS Lagów 1:0 Korona Kielce II Korona Kielce II
Group 1 Västerås SK Västerås SK 3:0 GAIS Göteborg GAIS
  Malmö FF Malmö FF 4:1 Halmstads BK Halmstads BK
Group 2 Degerfors Degerfors IF 2:0 Utsiktens BK Utsikten
  Elfsborg IF Elfsborg 3:2 Falkenbergs FF Falkenberg
Group 4 Djurgarden Djurgardens IF 4:1 Kalmar FF Kalmar FF
  Brage IK Brage 1:0 Umeå FC Umeå FC
Group 7 Örebro SK Örebro SK 2:2 IK Sirius Sirius
  Trelleborg Trelleborgs FF 3:1 IF Lödde IF Lödde
Final Tobol Kostanay Tobol Kostanay 6:5 on pens FC Astana FC Astana
matchday 23 Sutjeska Niksic FK Sutjeska Niksic 4:3 FK Zeta Golubovac Zeta Golubovac
  FK Decic Tuzi FK Decic Tuzi 0:1 Rudar Pljevlja Rudar Pljevlja
  FK Podgorica FK Podgorica 2:1 FK Jezero FK Jezero
  OFK Titograd OFK Titograd 0:0 FK Iskra Danilovgrad Iskra D.
  OFK Petrovac OFK Petrovac 1:4 Buducnost Podgorica B. Podgorica
Final Pakhtakor Pakhtakor Tashkent 1:0 Nasaf Qarshi Nasaf Qarshi
matchday 12 Southampton U18 Southampton FC U18 1:1 West Ham United U18 West Ham U18
matchday 13 Wolves U18 Wolverhampton Wanderers U18 2:0 Newcastle United U18 Newcastle U18
  Chelsea U18 Chelsea FC U18 1:6 Tottenham Hotspur U18 Spurs U18
  West Brom U18 West Bromwich Albion U18 1:7 Crystal Palace U18 Palace U18
  Sunderland U18 Sunderland AFC U18 0:1 Everton FC U18 Everton U18
matchday 14 Liverpool U18 Liverpool FC U18 0:1 Manchester United U18 Man Utd U18
matchday 15 Derby U18 Derby County U18 1:2 Middlesbrough FC U18 Boro U18
matchday 24 Maccabi Netanya Maccabi Netanya 1:0 Bnei Yehuda Tel Aviv Bnei Yehuda
  Maccabi Haifa Maccabi Haifa 0:2 Maccabi Petah Tikva M. Petah Tikva
matchday 28 Debrecen Debreceni VSC 2:0 Kaposvári Rákóczi FC Kaposvár
Final Ghana U20 Ghana U20 2:0 Uganda U20 Uganda U20
matchday 20 Znicz Pruszkow Znicz Pruszkow 0:1 Motor Lublin Motor Lublin
  Blekitni Blekitni Stargard 0:4 KKS 1925 Kalisz KKS Kalisz
  Gornik Polk. Gornik Polkowice 1:2 Stal Rzeszow Stal Rzeszow
  Lech Poznan II Lech Poznan II 1:1 Sokol Ostroda Sokol Ostroda
  Olimpia Elblag Olimpia Elblag 0:0 Wigry Suwalki Wigry Suwalki
  Olimpia Grudz. Olimpia Grudziadz 0:0 Bytovia Bytow Bytovia Bytow
  GKS Katowice GKS Katowice 0:2 Hutnik Krakow Hutnik Krakow
matchday 16 CD Lealtad CD Lealtad 1:1 Real Valladolid B Valladolid B
  SD Compostela SD Compostela 1:2 Celta Vigo B Celta Vigo B
  CyD Leonesa Cultural Leonesa 3:1 UP Langreo UP Langreo
  CD Ebro CD Ebro 0:1 SD Tarazona SD Tarazona
matchday 19 Bilbao Athletic Bilbao Athletic 2:1 CD Laredo Laredo
  Portugalete Club Portugalete 2:0 Barakaldo CF Barakaldo CF
  Villarreal CF B Villarreal CF B 2:1 Hércules CF Hércules CF
matchday 16 Cádiz B Cádiz CF B 2:0 Algeciras CF Algeciras CF
  UCAM Murcia UCAM Murcia CF 1:0 Yeclano Deportivo Yeclano
  CD Marino CD Marino 2:1 Recreativo Huelva Recr. Huelva
matchday 14 Spittal/Drau SV Spittal/Drau 1:00 PM Wolfsberger AC II Wolfsberg II
  Bad Gleichenb. TuS Bad Gleichenberg 2:00 PM Union Gurten Gurten
  FC Gleisdorf 09 FC Gleisdorf 09 2:00 PM Deutschlandsberger SC Deutschlandsbg.
  Stadl-Paura ATSV Stadl-Paura 2:00 PM Union Vöcklamarkt Vöcklamarkt
  Allerheiligen SV Allerheiligen 2:00 PM USV St. Anna/Aigen St. Anna/Aigen
  FC Wels FC Wels 2:00 PM SV Ried II SV Ried II
  SC Weiz SC Weiz 2:00 PM WSC Hertha Wels Hertha Wels
  Sturm Graz II SK Sturm Graz II 2:00 PM SC Kalsdorf