For using this site, please activate JavaScript.
Refresh - 4:12:07 PM
Matchday 6
Man City Manchester City 8:0 Watford FC Watford
Matchday 6
Leicester Leicester City 2:1 Tottenham Hotspur Spurs
Matchday 6
Everton Everton FC 0:2 Sheffield United Sheffield Utd.
Matchday 6 Newcastle Newcastle United 0:0 Brighton & Hove Albion Brighton
Matchday 6
Burnley Burnley FC 2:0 Norwich City Norwich
Matchday 5 Granada CF Granada CF 2:0 FC Barcelona FC Barcelona
Matchday 5
Atlético Madrid Atlético Madrid 0:0 Celta de Vigo Celta de Vigo
Matchday 5 Villarreal Villarreal CF 2:0 Real Valladolid CF Real Valladolid
Matchday 5 Levante Levante UD 0:0 SD Eibar SD Eibar
Matchday 4
AC Milan AC Milan 0:2 Inter Milan Inter
Matchday 4
Juventus Juventus FC 2:1 Hellas Verona Hellas Verona
Matchday 4 Udinese Calcio Udinese Calcio 0:1 Brescia Calcio Brescia
Matchday 5
Bayern Munich Bayern Munich 4:0 1. FC Köln 1. FC Köln
Matchday 5
Werder Bremen SV Werder Bremen 0:3 RB Leipzig RB Leipzig
Matchday 5
Bay. Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 2:0 1.FC Union Berlin Union Berlin
Matchday 5
SC Freiburg SC Freiburg 1:1 FC Augsburg FC Augsburg
Matchday 5
Hertha BSC Hertha BSC 2:1 SC Paderborn 07 SC Paderborn
Matchday 6 Reims Stade Reims 0:0 AS Monaco Monaco
Matchday 6 Marseille Olympique Marseille 1:1 HSC Montpellier Montpellier
Matchday 6 OGC Nice OGC Nice 2:1 FCO Dijon Dijon
Matchday 6 G. Bordeaux FC Girondins Bordeaux 2:2 Stade Brest 29 Stade Brest 29
Matchday 6 Nîmes Olympique Nîmes Olympique 1:0 FC Toulouse Toulouse
Matchday 6 FC Metz FC Metz 1:2 SC Amiens SC Amiens
Matchday 6 Moreirense Moreirense FC 1:2 SL Benfica Benfica
Matchday 6 Belenenses SAD Belenenses SAD 0:2 Rio Ave FC Rio Ave FC
Matchday 10 Zenit S-Pb Zenit St. Petersburg 5:0 Rubin Kazan Rubin Kazan
Matchday 10 Akhmat Grozny Akhmat Grozny 1:1 Krylya Sovetov Samara KS Samara
Matchday 10 Tambov FK Tambov 2:1 FK Rostov Rostov
Matchday 7 San Lorenzo Club Atlético San Lorenzo de Almagro 0:2 Club Atlético Boca Juniors Boca Juniors
Matchday 7 Defensa Defensa y Justicia 0:1 Club Atlético Huracán Huracán
Matchday 7 CA Unión Club Atlético Unión 0:0 Club Atlético Rosario Central CA Rosario
Matchday 7 Argentinos Jrs. Asociación Atlética Argentinos Juniors 3:1 Club Atlético Central Córdoba (SdE) Central Córdoba
Matchday 7 Estudiantes Club Estudiantes de La Plata 1:0 Club Atlético Patronato CA Patronato
Matchday 20 Cruzeiro Cruzeiro Esporte Clube 1:2 Clube de Regatas do Flamengo Flamengo
Matchday 20 Botafogo Botafogo Rio de Janeiro 1:2 São Paulo Futebol Clube São Paulo
Matchday 8 Sheff Wed Sheffield Wednesday 1:1 Fulham FC Fulham
Matchday 8 Brentford Brentford FC 0:0 Stoke City Stoke City
Matchday 8 Leeds Leeds United 1:1 Derby County Derby
Matchday 8 Cardiff Cardiff City 1:0 Middlesbrough FC Middlesbrough
Matchday 8 Bristol City Bristol City 0:0 Swansea City Swansea
Matchday 8 Reading Reading FC 1:2 Blackburn Rovers Blackburn
Matchday 8 Nottm Forest Nottingham Forest 1:0 Barnsley FC Barnsley FC
Matchday 8 Birmingham Birmingham City 0:1 Preston North End Preston NE
Matchday 8 Luton Luton Town 0:3 Hull City Hull City
Matchday 8 Millwall Millwall FC 1:2 Queens Park Rangers QPR
Matchday 8 Wigan Wigan Athletic 2:0 Charlton Athletic Charlton
Matchday 8 KRC Genk KRC Genk 3:1 KV Oostende KV Oostende
Matchday 8 Royal Antwerp Royal Antwerp FC 3:1 Cercle Brugge Cercle Brugge
Matchday 8 RSC Charleroi RSC Charleroi 0:3 Sint-Truidense VV Sint-Truiden
Matchday 8 Waasl.-Beveren Waasland-Beveren 1:1 Royal Excel Mouscron Mouscron
Matchday 9 NK Varazdin NK Varazdin 1:0 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
Matchday 9 Slaven Belupo Slaven Belupo Koprivnica 2:0 HNK Gorica HNK Gorica
Matchday 5 Fenerbahce Fenerbahce SK 2:1 MKE Ankaragücü Ankaragücü
Matchday 5 Kayserispor Kayserispor 1:1 Denizlispor Denizlispor
Matchday 5 Kasimpasa Kasimpasa 3:0 Antalyaspor Antalyaspor
Matchday 7
VfB Stuttgart VfB Stuttgart 2:0 SpVgg Greuther Fürth Greuther Fürth
Matchday 7
1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg 1:1 Karlsruher SC Karlsruher SC
Matchday 7
Wehen Wiesbaden SV Wehen Wiesbaden 2:5 Arminia Bielefeld Arm. Bielefeld
Matchday 7
SV Sandhausen SV Sandhausen 1:1 VfL Bochum VfL Bochum
Matchday 25 DL Yifang Dalian Yifang 2:0 Shenzhen FC SZ FC
Matchday 25 SD Luneng Shandong Luneng Taishan 2:2 Shanghai Greenland Shenhua SH Shenhua
Matchday 25 HB CFFC Hebei China Fortune 2:1 Tianjin Teda TJ Teda
Matchday 29 Atlanta United Atlanta United FC 3:1 San Jose Earthquakes Quakes
Matchday 29 Vancouver Vancouver Whitecaps FC 1:1 Columbus Crew SC Columbus Crew
Matchday 10 Morelia Monarcas Morelia 1:0 Deportivo Guadalajara Chivas
Matchday 10 Atlas Atlas Guadalajara 0:1 Deportivo Toluca Toluca
Matchday 7 Rayo Vallecano Rayo Vallecano 1:1 UD Almería UD Almería
Matchday 7 Cádiz CF Cádiz CF 0:0 Deportivo de La Coruña Dep. La Coruña
Matchday 7 Albacete Albacete Balompié 1:0 Málaga CF Málaga CF
Matchday 7 Real Zaragoza Real Zaragoza 0:0 CD Lugo CD Lugo
Matchday 4 Ittihad Al-Ittihad Jeddah 1:3 Al-Hilal Riyadh Hilal
Matchday 4 Al-Fateh Al-Fateh 0:2 Al-Ahli Jeddah Ahli
Matchday 4 Al-Ettifaq Al-Ettifaq 0:1 Al-Faisaly Harmah Faisaly
Matchday 8 SM Caen SM Caen 0:2 RC Lens Lens
Matchday 4 Panetolikos Panetolikos GFS 0:1 AEK Athens AEK Athens
Matchday 4 Asteras Tripoli Asteras Tripolis 2:1 Atromitos Athen Atromitos Athen
Matchday 4 Volos NPS Volos NPS 1:0 OFI Crete OFI Crete
Matchday 7 Vitesse Vitesse Arnhem 4:2 Fortuna Sittard Fortuna Sittard
Matchday 7 FC Groningen FC Groningen 2:0 PEC Zwolle PEC Zwolle
Matchday 7 Willem II Willem II Tilburg 1:0 VVV-Venlo VVV-Venlo
Matchday 7 Sparta R. Sparta Rotterdam 4:0 RKC Waalwijk RKC Waalwijk
Matchday 4 FC Empoli FC Empoli 1:0 AS Cittadella Cittadella
Matchday 4 Spezia Calcio Spezia Calcio 2:2 AC Perugia Calcio Perugia
Matchday 4 Cremonese US Cremonese 2:1 FC Crotone Crotone
Matchday 4 Pescara Delfino Pescara 1936 1:1 Virtus Entella Virtus Entella
Matchday 4 Juve Stabia SS Juve Stabia 1:5 Ascoli Calcio Ascoli
Matchday 4 Benevento Benevento Calcio 1:0 Cosenza Calcio Cosenza
Matchday 4 Chievo Verona Chievo Verona 2:2 AC Pisa 1909 AC Pisa
Matchday 4 AS Livorno AS Livorno 2:1 Pordenone Calcio Pordenone
Matchday 5 Villarreal CF B Villarreal CF B 0:1 FC Barcelona B FC Barcelona B
Matchday 5 Atl. Levante Atlético Levante UD 1:0 UE Llagostera UE Llagostera
Matchday 12 Deportivo Pasto Asociación Deportivo Pasto 1:2 Atlético Nacional Atl. Nacional
Matchday 12 Deportes Tolima Deportes Tolima 0:1 CD La Equidad Seguros SA CD La Equidad
Matchday 12 Patriotas Boyacá Patriotas FC 1:0 CD Atlético Huila Atlético Huila
Matchday 8
WSG Tirol WSG Tirol 0:2 Rapid Vienna Rapid Vienna
Matchday 8
SV Mattersburg SV Mattersburg 3:3 SK Sturm Graz Sturm Graz
Matchday 8
Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 1:1 SKN St. Pölten SKN St. Pölten
Matchday 4 M. Tel Aviv Maccabi Tel Aviv 1:0 Maccabi Haifa Maccabi Haifa
Matchday 4 Kiryat Shmona Ironi Kiryat Shmona 0:2 Beitar Jerusalem B. Jerusalem
Matchday 4 Maccabi Netanya Maccabi Netanya 2:2 Hapoel Kfar Saba H. Kfar Saba
Matchday 4 Ness Ziona Sektzia Ness Ziona 0:1 Bnei Yehuda Tel Aviv Bnei Yehuda
Matchday 4 Al Rayyan Al Rayyan Sports Club 2:0 Al Khor Sports Club Al Khor
Matchday 4 Al-Wakrah Al-Wakrah Sports Club 2:4 Al Duhail Sports Club Al Duhail
Matchday 7
NE Xamax Neuchâtel Xamax FCS 1:3 FC Sion FC Sion
Matchday 7
FC St. Gallen FC St. Gallen 1879 3:1 Servette FC Servette FC
Matchday 10 C. Budejovice SK Dynamo Ceske Budejovice 0:3 FC Viktoria Plzen Viktoria Plzen
Matchday 10 SFC Opava Slezsky FC Opava 1:1 FC Slovan Liberec Slovan Liberec
Matchday 10 Slovácko 1.FC Slovácko 1:1 FK Teplice FK Teplice
Matchday 10 1.FK Pribram 1.FK Pribram 0:2 MFK Karvina MFK Karvina
Matchday 10 Astra Giurgiu Astra Giurgiu 3:2 Dinamo Bukarest Dinamo Bukarest
Matchday 10 Sepsi Sf. Gh. Sepsi Sf. Gheorghe 3:0 FC Hermannstadt FC Hermannstadt
Matchday 10 FC Voluntari FC Voluntari 1:2 Academica Clinceni Ac. Clinceni
Matchday 23 Sport Recife Sport Club do Recife 0:2 América Futebol Clube (MG) América-MG
Matchday 23 Guarani Guarani Futebol Clube (SP) 1:0 Paraná Clube Paraná
Matchday 23 Bragantino Clube Atlético Bragantino (SP) 4:1 Londrina Esporte Clube (PR) Londrina-PR
Matchday 23 Criciúma EC Criciúma Esporte Clube 0:1 AC Goianiense (GO) Atlético-GO
Matchday 27 Kaysar Kaysar Kyzylorda 0:1 Kairat Almaty Kairat Almaty
Matchday 27 Okzhetpes Okzhetpes Kokshetau 1:0 Irtysh Pavlodar Irtysh
Matchday 27 Taraz FK Taraz 2:2 FK Atyrau Atyrau
Matchday 6 Sundowns Mamelodi Sundowns FC 2:1 Maritzburg United FC Maritzburg Utd.
Matchday 6 Bidvest Wits FC Bidvest Wits FC 4:3 Orlando Pirates Orlando Pirates
Matchday 6 Polokwane City Polokwane City FC 3:1 SuperSport United SuperSport Utd.
Matchday 6 Chippa United Chippa United 0:0 Bloemfontein Celtic Bloemfontein
Matchday 6 Stellenbosch FC Stellenbosch FC 2:2 Black Leopards FC Black Leopards
Matchday 30 Pohang Steelers FC Pohang Steelers 2:1 FC Seoul FC Seoul
Matchday 30 Jeju Utd. Jeju United FC 3:0 Seongnam FC Seongnam FC
Matchday 30 Suwon Bluewings Suwon Samsung Bluewings FC 1:1 Sangju Sangmu FC Sangju Sangmu
Matchday 1 Pyramids FC Pyramids FC 4:0 Enppi Club Enppi
Matchday 1 Gaish Tala'ea El Gaish 0:1 Arab Contractors SC Arab Contr.
Matchday 1 El Gouna El Gouna FC 0:1 Ismaily SC Ismaily
Matchday 9 Cukaricki FK Cukaricki 1:0 FK Mladost Lucani Mladost
Matchday 9 Vojvodina FK Vojvodina Novi Sad 1:2 FK Vozdovac Vozdovac
Matchday 9 Indjija FK Indjija 0:1 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
Matchday 9 Napredak FK Napredak Krusevac 1:3 FK TSC Backa Topola FK TSC
Matchday 9 Spartak FK Spartak Subotica 1:0 FK Javor-Matis Ivanjica Javor-Matis
Matchday 9 Rad FK Rad 0:1 FK Radnik Surdulica Radnik
Matchday 9 Macva FK Macva Sabac 0:1 FK Proleter Novi Sad Proleter
Matchday 10 Bolton Bolton Wanderers 1:1 Sunderland AFC Sunderland
Matchday 10 Lincoln City Lincoln City 0:6 Oxford United Oxford United
Matchday 10 Gillingham FC Gillingham FC 0:1 Ipswich Town Ipswich
Matchday 10 Rotherham Rotherham United 0:0 Shrewsbury Town Shrewsbury
Matchday 10 MK Dons Milton Keynes Dons 0:1 Southend United Southend United
Matchday 10 Doncaster Doncaster Rovers 2:0 Peterborough United Peterborough
Matchday 10 Wycombe Wycombe Wanderers 1:0 Portsmouth FC Portsmouth
Matchday 10 Tranmere Rovers Tranmere Rovers 2:1 Burton Albion Burton Albion
Matchday 10 Accrington Accrington Stanley 1:1 Blackpool FC Blackpool
Matchday 10 Fleetwood Fleetwood Town 2:1 Rochdale AFC Rochdale
Matchday 10 AFC Wimbledon AFC Wimbledon 1:3 Bristol Rovers Bristol Rovers
Matchday 4 Omonia Nikosia Omonia Nicosia 1:0 Apollon Limassol Apol. Limassol
Matchday 4 AEL Limassol AEL Limassol 1:0 Doxa Katokopias Doxa Katokopias
Matchday 9 Lechia Gdansk Lechia Gdansk 2:0 Korona Kielce Korona Kielce
Matchday 9 Slask Wroclaw Slask Wroclaw 4:4 Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin
Matchday 9 LKS Lodz LKS Lodz 1:4 Arka Gdynia Arka Gdynia
Matchday 8 Zorya Luhansk Zorya Luhansk 0:0 FK Mariupol FK Mariupol
Matchday 8 FK Lviv FK Lviv 0:1 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
Matchday 26 CD América CD América de Quito 1:2 CS Emelec CS Emelec
Matchday 26 Técnico U. Técnico Universitario 4:4 Guayaquil City FC Guayaquil City
Matchday 10 Slavia Sofia Slavia Sofia 0:2 Levski Sofia Levski Sofia
Matchday 10 Botev Vratsa POFK Botev Vratsa 0:0 FK Dunav Ruse FK Dunav
Matchday 7 RE Virton Royal Excelsior Virton 3:0 K. Beerschot V.A. Beerschot V.A.
Matchday 7 KVC Westerlo KVC Westerlo 1:2 Royale Union Saint Gilloise Saint Gilloise
Matchday 24 Norrköping IFK Norrköping 3:0 Örebro SK Örebro SK
Matchday 24 Kalmar FF Kalmar FF 1:1 BK Häcken Häcken
Matchday 24 IFK Göteborg IFK Göteborg 2:1 IK Sirius Sirius
Matchday 24 Falkenberg Falkenbergs FF 1:0 Östersunds FK Östersund
First Round Eger SE Eger SE 2:4 MOL Fehérvár FC Fehérvár
First Round Dunaharaszti Dunaharaszti MTK 1:7 Budapest Honvéd FC Honvéd
First Round Bonyhád Bonyhád VLC 0:5 Puskás Akadémia FC Puskás AFC
First Round Sárvár FC Sárvár FC 0:3 Debreceni VSC Debrecen
First Round Hévíz SK Hévíz SK 0:6 Mezőkövesd Zsóry FC Mezőkövesd
First Round FC Hatvan FC Hatvan 0:2 Újpest FC Újpest FC
First Round Érdi VSE Érdi VSE 0:1 Diósgyőri VTK Diósgyőr
First Round Putnok Putnok FC 0:5 Paksi FC Paksi FC
First Round Unione FC Unione FC Budapest 0:1 MTK Budapest MTK Budapest
First Round Soltvadkert Soltvadkerti TE 0:4 Kaposvári Rákóczi FC Kaposvár
First Round Debreceni EAC Debreceni EAC 2:0 AET Aqvital FC Csákvár Csákvár
First Round Edelény Edelény FC 0:7 BFC Siófok BFC Siófok
First Round Körösladány Körösladányi MSK 1:5 Békéscsaba 1912 Elöre SE Békéscsaba
First Round Balassagyarmati SE Balassagyarmati SE 4:5 on pens Dorogi FC Dorog
First Round Újfehértó SE Újfehértó SE 2:6 AET FC Ajka FC Ajka
First Round Hódmezövásárhely FC Hódmezövásárhely FC 0:4 on pens Budaörsi SC Budaörs
First Round Salgótarján Salgótarjáni BTC 17:16 on pens Szolnoki MÁV FC Szolnok
First Round Kelen SC Kelen SC 0:3 Vác FC Vác
Matchday 20 Metallurg Bk. Metallurg Bekabad 1:2 Pakhtakor Tashkent Pakhtakor
Matchday 20 Sogdiana Sogdiana Jizzakh 0:0 Navbahor Namangan Navbahor
Matchday 6 Livingston FC Livingston FC 0:2 Aberdeen FC Aberdeen FC
Matchday 6 Motherwell FC Motherwell FC 1:2 Ross County FC Ross County
Matchday 6 St. Mirren St. Mirren FC 0:0 Hamilton Academical FC Hamilton Acad.
Matchday 33 V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 1:0 Kyoto Sanga Kyoto Sanga
Matchday 33 Ventforet Kofu Ventforet Kofu 1:1 Albirex Niigata Albirex Niigata
Matchday 33 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 1:1 Fagiano Okayama Fagiano Okayama
Matchday 33 Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 1:0 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
Matchday 3 Juventud Juventud de Las Piedras 1:1 CA Peñarol Peñarol
Matchday 14 Baltika Baltika Kaliningrad 2:1 Rotor Volgograd Rotor Volgograd
Matchday 14 Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 1:1 Avangard Kursk Avangard Kursk
Matchday 14 Chertanovo Chertanovo Moscow 0:1 Shinnik Yaroslavl Shinnik
Matchday 14 Fakel Voronezh Fakel Voronezh 0:3 FK Khimki Khimki
Matchday 14 Spartak 2 Spartak 2 Moscow 0:3 Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik
Matchday 14 Torpedo Moscow Torpedo Moscow 2:1 Tom Tomsk Tom Tomsk
Matchday 14 Chaika Pes. Chaika Peschanokopskoe 1:1 FK Krasnodar 2 Krasnodar 2
Matchday 14 Armavir FK Armavir 0:0 Luch Vladivostok Luch
Matchday 14 Mordovia Mordovia Saransk 1:0 Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik
Matchday 22 SK Brann SK Brann 0:0 FK Haugesund Haugesund
Matchday 2 Mouloudia Mouloudia d'Oujda 2:1 FUS Rabat FUS Rabat
Matchday 7 Venados FC Venados FC Yucatán 0:0 Alebrijes de Oaxaca Oaxaca
Matchday 7 Tampico Madero Tampico Madero 1:0 CD Leones Negros de la UdeG Leones Negros
Matchday 7 Loros Loros de la Universidad de Colima 0:1 CF Atlante Atlante
Matchday 6 Nacional CD Nacional 2:1 FC Penafiel Penafiel
Matchday 6 Chaves GD Chaves 2:3 SC Covilhã Covilhã
Matchday 6 Oliveirense UD Oliveirense 0:0 FC Porto B FC Porto B
Matchday 6 Académico Viseu Académico Viseu FC 1:0 SC Farense Farense
Matchday 29 Timbers 2 Portland Timbers 2 6:3 Tacoma Defiance Tacoma Defiance
Matchday 29 Legion FC Birmingham Legion FC 1:0 Indy Eleven Indy Eleven
Matchday 29 New Mexico Utd. New Mexico United 1:3 Reno 1868 FC Reno FC
Matchday 29 LA Galaxy II Los Angeles Galaxy II 1:1 San Antonio FC San Antonio FC
Matchday 5 Adana Demirspor Adana Demirspor 4:1 Bursaspor Bursaspor
Matchday 5 Ümraniyespor Ümraniyespor 1:1 Boluspor Boluspor
Matchday 5 Osmanlispor Osmanlispor FK 2:1 Altinordu FK Altinordu
Matchday 5 Altay SK Altay SK 0:0 Keciörengücü Keciörengücü
Matchday 29 Suwon FC Suwon FC 2:2 Daejeon Citizen FC Daejeon Citizen
Matchday 9
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 1:1 1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg
Matchday 9
MSV Duisburg MSV Duisburg 2:1 TSV 1860 Munich 1860 Munich
Matchday 9
Viktoria Köln FC Viktoria Köln 0:0 Eintracht Braunschweig E. Braunschweig
Matchday 9
Unterhaching SpVgg Unterhaching 2:0 SG Sonnenhof Großaspach Sonnenhof-Gr.
Matchday 9
Hallescher FC Hallescher FC 2:2 Preußen Münster Preußen Münster
Matchday 9
Chemnitzer FC Chemnitzer FC 3:2 FC Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
Matchday 22 CSF Speranta CSF Speranta Nisporeni 0:0 Sheriff Tiraspol Sheriff
Matchday 22 Codru Lozova Codru Lozova 0:1 Dinamo-Auto Tiraspol Dinamo-Auto
Matchday 7 FC Aarau FC Aarau 3:1 FC Schaffhausen FC Schaffhausen
Matchday 7 FC Winterthur FC Winterthur 0:3 FC Wil 1900 FC Wil 1900
Matchday 7 Stade-Lausanne FC Stade-Lausanne-Ouchy 3:0 FC Chiasso FC Chiasso
Matchday 5 Sumgayit Sumgayit PFC 1:0 Sabah FK Sabah FK
Matchday 5 FK Sabail FK Sabail 1:1 FK Qabala FK Qabala
Matchday 9 FK Tuzla City FK Tuzla City 2:1 FK Sarajevo FK Sarajevo
Matchday 9 Zeljeznicar FK Zeljeznicar Sarajevo 1:0 FK Radnik Bijeljina Radnik Bijelj.
Matchday 9 B. Banja Luka FK Borac Banja Luka 1:1 NK Siroki Brijeg Siroki Brijeg
Matchday 9 Mladost Kakanj FK Mladost Doboj-Kakanj 2:0 FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
Matchday 8 FC Liefering FC Liefering 2:2 FC Wacker Innsbruck FC Wacker
Matchday 8 FAC Floridsdorfer AC 0:3 FC Dornbirn FC Dornbirn
Matchday 22 Soligorsk Shakhtjor Soligorsk 4:0 FK Vitebsk Vitebsk
Matchday 22 FK Slutsk FK Slutsk 1:2 Torpedo-BelAZ Zhodino Torpedo Zhodino
Matchday 22 Neman Grodno Neman Grodno 1:0 Dnyapro Mogilev Dnyapro Mogilev
Matchday 9 Dunajska Streda DAC Dunajska Streda 0:1 MFK Ruzomberok Ruzomberok
Matchday 9 MSK Zilina MSK Zilina 2:1 FK Pohronie FK Pohronie
Matchday 9 FC Nitra FC Nitra 0:2 MFK Zemplin Michalovce Michalovce
Matchday 9 SKF Sered SKF Sered 0:0 FC ViOn Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
Matchday 6 Derby U23 Derby County U23 2:0 Manchester City U23 Man City U23
Matchday 6 Southampton U23 Southampton FC U23 0:2 Chelsea FC U23 Chelsea U23
Matchday 2 Inter U19 Inter Milan Primavera 1:0 Fiorentina Primavera Fiorentina U19
Matchday 2 Genoa U19 Genoa Primavera 3:0 Sassuolo Primavera Sassuolo U19
Matchday 2 Bologna U19 Bologna Primavera 3:2 Napoli Primavera Napoli U19
Matchday 2 Lazio U19 Lazio Primavera 2:1 Pescara Primavera Pescara U19
Matchday 28 Bangkok Utd. True Bangkok United 1:1 Singha Chiangrai United Chiangrai Utd.
Matchday 28 Sukhothai FC Sukhothai FC 2:3 SCG Muangthong United Muangthong Utd.
Matchday 28 Suphanburi FC Suphanburi FC 3:0 Ratchaburi Mitr Phol FC Ratchaburi FC
Matchday 5 Córdoba CF Córdoba CF 1:1 CD Badajoz CD Badajoz
Matchday 5 UCAM Murcia UCAM Murcia CF 2:1 Recreativo Granada Recre Granada
Matchday 11 Carabobo FC Carabobo FC 2:1 Aragua FC Aragua FC
Matchday 11 Portuguesa FC Portuguesa FC 0:2 Deportivo Táchira Táchira
Matchday 11 LALA FC AC LALA FC 1:0 Zamora FC Zamora
Matchday 11 Est. Caracas Estudiantes de Caracas SC 1:1 Academia Puerto Cabello Puerto Cabello
Matchday 26 ZJ Greentown Zhejiang Greentown 2:1 Beijing BSU BJ BSU
Matchday 26 SX Chang'an At. Shaanxi Chang'an Athletic 1:0 Guizhou Hengfeng GZ Hengfeng
Matchday 26 IM Zhongyou Inner Mongolia Zhongyou 1:1 Meizhou Hakka MZ Hakka
Matchday 26 SC Longfor Sichuan Longfor 0:0 Nantong Zhiyun NT Zhiyun
Matchday 26 XJ T. Leopard Xinjiang Tianshan Leopard 4:3 Shanghai Shenxin SH Shenxin
Matchday 28 Chikhura Chikhura Sachkhere 0:2 Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi
Matchday 28 WIT Georgia WIT Georgia Tbilisi 0:2 FC Dila Gori FC Dila
Matchday 6 Ferro Club Ferro Carril Oeste 2:1 Nueva Chicago Nueva Chicago
Matchday 6 Almagro Club Almagro 0:0 Club Atlético Chacarita Juniors Chacarita Jrs
Matchday 6 CA Temperley Club Atlético Temperley 1:2 CA Estudiantes (Buenos Aires) CA Estudiantes
Matchday 6 All Boys CA All Boys Buenos Aires 2:1 Atlético de Rafaela Rafaela
Matchday 6 Atlanta Club Atlético Atlanta 2:1 Club Social y Atlético Guillermo Brown Guillermo Brown
Matchday 6 Villa Dálmine Club Villa Dálmine 3:0 Club Deportivo Riestra CD Riestra
Matchday 9 FC Zürich U21 FC Zürich U21 0:2 FC Sion U21 FC Sion U21
Matchday 9 SC Brühl SG SC Brühl SG 3:1 FC Basel 1893 U21 FC Basel U21
Matchday 9 Rapperswil-Jona FC Rapperswil-Jona 0:4 Yverdon-Sport FC Yverdon-Sport
Matchday 9 FC Münsingen FC Münsingen 2:4 AC Bellinzona AC Bellinzona
Matchday 9 FC Bavois FC Bavois 2:2 SC Cham SC Cham
Matchday 9 Etoile Carouge Etoile Carouge FC 0:4 FC Stade Nyonnais Stade Nyonnais
Matchday 9 SC YF Juventus SC YF Juventus Zürich 0:1 FC Black Stars Basel FC Black Stars
Matchday 9 FC Breitenrain FC Breitenrain 3:1 FC Köniz FC Köniz
Matchday 8 Chiajna Concordia Chiajna 1:1 SCM FC Arges SCM FC Arges
Matchday 8 CS Mioveni CS Mioveni 1:1 Dunarea Calarasi D. Calarasi
Matchday 8 Pandurii T.-Jiu Pandurii Targu Jiu 2:5 UTA Arad UTA Arad
Matchday 8 Daco-Getica ASC Daco-Getica Bukarest 2:3 FC Metaloglobus Bukarest Metaloglobus
Matchday 8 Turnu Magurele Turris Turnu Măgurele 2:0 ACS Viitorul Tg. Jiu Viitorul Tg.Jiu
Matchday 8 ASU Poli ASU Poli 0:0 CSM Resita Resita
Matchday 8 Sportul Snagov CS Sportul Snagov 0:1 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc Miercurea Ciuc
Matchday 10 Kazanka Lokomotiv-Kazanka Moskow 1:2 Veles Moskau Veles Moskau
Matchday 10 Olimp Khimki Olimp Khimki 2:5 Zenit 2 St. Petersburg Zenit 2 S-Pb
Matchday 10 Murom FK Murom 1:2 FK Dolgoprudnyi Dolgoprudnyi
Matchday 10 Leningradets FK Leningradets 1:0 Zvezda St. Petersburg Zvezda S-Pb
Matchday 10 Znamya Truda Znamya Truda Orekhovo-Zuevo 0:0 Torpedo Vladimir Torpedo Vl.
Matchday 10 Pskov-747 Pskov-747 1:0 FK Kolomna Kolomna
Matchday 5 FK Kukësi FK Kukësi 2:1 KF Tirana KF Tirana
Matchday 5 FK Partizani FK Partizani 1:1 FK Bylis Ballsh FK Bylis Ballsh
Matchday 5 KF Skënderbeu KF Skënderbeu 1:0 KF Teuta KF Teuta
Matchday 8 Shirak Gyumri FC Shirak Gyumri 1:0 FC Ararat-Armenia Yerevan Ararat-Armenia
Matchday 8 Alashkert Alashkert Yerevan 2:0 Gandzasar Kapan Gandzasar
Matchday 8 FC Yerevan FC Yerevan 0:1 FC Urartu Yerevan FC Urartu
Matchday 30 Jelgava FK Jelgava 1:1 FK RFS RFS
Matchday 30 Spartaks Spartaks Jurmala 4:2 FK Liepaja Liepaja
Matchday 6 Morton Greenock Morton FC 1:0 Dundee FC Dundee FC
Matchday 6 Partick Thistle Partick Thistle FC 0:3 Dunfermline Athletic FC Dunfermline A.
Matchday 6 Inverness Cal. Inverness Caledonian Thistle FC 2:0 Queen of the South FC Queen o. t. S.
Matchday 6 Dundee United Dundee United FC 2:1 Arbroath FC Arbroath
Matchday 6 Alloa Athletic Alloa Athletic FC 1:4 Ayr United FC Ayr United
Matchday 18 Rentistas CA Rentistas 1:0 Club Deportivo Maldonado Maldonado
Matchday 18 Villa Teresa Club Atlético Villa Teresa 1:1 Albion FC Albion FC
Matchday 18 Tacuarembó Tacuarembó Futbol Club 1:1 Central Español Central
Matchday 18 Villa Española Deportivo Villa Española 0:1 Club Atlético Torque CA Torque
Matchday 5 Modena Modena FC 2018 1:1 Feralpisalò Feralpisalò
Matchday 5 Carpi Carpi FC 1909 2:1 Rimini FC Rimini
Matchday 5 Cesena Cesena FC 1:1 Piacenza Calcio 1919 Piacenza
Matchday 5 Arzignano FC Arzignano Valchiampo 0:1 FC Südtirol Südtirol
Matchday 5 Ravenna Ravenna FC 1:0 Imolese Calcio 1919 Imolese
Matchday 7 Helmond Sport Helmond Sport 0:2 TOP Oss TOP Oss
Matchday 5 Coruxo FC Coruxo FC 0:0 UD Ibiza UD Ibiza
Matchday 5 UP Langreo UP Langreo 0:0 Getafe CF B Getafe CF B
Matchday 24 Kauno Zalgiris FK Kauno Zalgiris 0:2 Suduva Marijampole Suduva
Matchday 24 Riteriai FK Riteriai 1:1 Zalgiris Vilnius Zalgiris
Matchday 24 Atlantas Atlantas Klaipeda 3:0 FC Stumbras Kaunas FC Stumbras
Matchday 10 Cambridge Utd. Cambridge United 0:1 Swindon Town Swindon Town
Matchday 10 Walsall Walsall FC 1:0 Scunthorpe United Scunthorpe Utd.
Matchday 10 Bradford Bradford City 3:1 Carlisle United Carlisle United
Matchday 10 Plymouth Plymouth Argyle 0:2 Cheltenham Town Cheltenham Town
Matchday 10 Oldham Athletic Oldham Athletic 3:1 Morecambe FC Morecambe FC
Matchday 10 Newport County Newport County 1:1 Exeter City Exeter City
Matchday 10 Port Vale Port Vale FC 2:2 Mansfield Town Mansfield Town
Matchday 10 Forest Green Forest Green Rovers 0:0 Stevenage FC Stevenage
Matchday 10 Crewe Alexandra Crewe Alexandra 4:1 Salford City Salford
Matchday 10 Colchester Utd. Colchester United 2:1 Leyton Orient Leyton Orient
Matchday 10 Northampt. Town Northampton Town 2:2 Crawley Town Crawley Town
Matchday 10 Grimsby Town Grimsby Town 1:0 Macclesfield Town Macclesfield
Matchday 11 Akron Togliatti Akron Togliatti 1:0 Ural 2 Ekaterinburg Ural 2
Matchday 11 Zenit Izhevsk Zenit Izhevsk 0:1 Zvezda Perm Zvezda Perm
Matchday 11 Nosta Nosta Novotroitsk 1:4 FK Tyumen Tyumen
Matchday 11 Volga Uljanovsk Volga Uljanovsk 4:3 FK Ufa 2 FK Ufa 2
Matchday 11 Chelyabinsk FK Chelyabinsk 3:1 Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad
Matchday 5 Rende Rende Calcio 1968 1:1 Teramo Calcio 1913 Teramo
Matchday 10 Rukh Lviv Rukh Lviv 0:1 Obolon-Brovar Kyiv Obolon-Brovar
Matchday 10 Kremin Kremin Kremenchuk 2:4 Chornomorets Odessa Chornomorets
Matchday 10 Metalist 1925 Metalist 1925 Kharkiv 2:0 Volyn Lutsk Volyn Lutsk
Matchday 10 Cherkashchyna Cherkashchyna 1:2 Hirnyk-Sport Horishni Plavni Hirnyk-Sport
Matchday 10 Balkany Zoria Balkany Zoria 2:0 PFK Prykarpattia Ivano-Frankivsk Prykarpattia
Second Round FC Honka FC Honka 3:1 HJK Helsinki HJK Helsinki
Matchday 10 Volgar Volgar Astrakhan 1:0 Mashuk-KMV Pyatigorsk Mashuk-KMV
Matchday 10 Alania Vl. Alania Vladikavkaz 5:0 Inter Cherkessk I. Cherkessk
Matchday 10 Anzhi Anzhi Makhachkala 1:0 Biolog Novokubansk Biolog
Matchday 10 Legion-Dinamo Legion-Dinamo Makhachkala 1:0 Druzhba Maikop Druzhba Maikop
Matchday 10 Krasnodar 3 FK Krasnodar 3 0:2 FK Makhachkala Makhachkala
Matchday 10 Chernomorets N. Chernomorets Novorossijsk 3:0 Dinamo Stavropol Stavropol
Matchday 10 SKA Rostov SKA Rostov-na-Donu 3:0 Urozhay Krasnodar Urozhay
Matchday 10 Spartak Nalchik Spartak Nalchik 3:0 Spartak Vladikavkaz Spartak V.
Matchday 10 NK Aluminij NK Aluminij Kidricevo 3:0 NK Tabor Sezana Tabor Sezana
Matchday 10 Termalica Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1 Miedz Legnica Miedz Legnica
Matchday 10 Z. Sosnowiec Zaglebie Sosnowiec 2:4 GKS 1962 Jastrzebie GKS Jastrzebie
Matchday 10 Chrobry Glogow Chrobry Glogow 3:2 Odra Opole Odra Opole
Matchday 10 Sandecja Sandecja Nowy Sacz 1:2 Warta Poznan Warta Poznan
Matchday 10 Stal Mielec Stal Mielec 1:0 GKS Belchatow GKS Belchatow
Matchday 10 Chojniczanka Chojniczanka Chojnice 1:3 Radomiak Radom Radomiak
Matchday 9 FK Dukla Prague FK Dukla Prag 3:2 FK Ustí nad Labem Ustí nad Labem
Matchday 9 Fotbal Trinec FK Fotbal Trinec 4:2 FK Viktoria Zizkov Viktoria Zizkov
Matchday 9 Chrudim MFK Chrudim 1:1 FC Sellier & Bellot Vlašim Vlašim
Matchday 9 Hradec Králové FC Hradec Králové 1:0 FK Slavoj Vysehrad FK Slavoj
Matchday 9 FK Varnsdorf FK Varnsdorf 1:2 FK Pardubice FK Pardubice
Matchday 9 SK Lisen SK Lisen 3:0 1.SK Prostejov 1.SK Prostejov
Matchday 10 Sokol Saratov Sokol Saratov 3:0 FK Khimki 2 Khimki 2
Matchday 10 Saturn Saturn Ramenskoe 0:2 Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk
Matchday 10 Ararat Moskau Ararat Moskau 1:1 Metallurg Lipetsk M. Lipetsk
Matchday 10 Rotor 2 Rotor 2 Volgograd 0:3 Khimik-Arsenal Tula Khimik-Arsenal
Matchday 10 Salyut Belgorod Salyut Belgorod 1:0 FK Kaluga FK Kaluga
Matchday 4 Balzan FC Balzan FC 0:2 Valletta FC Valletta
Matchday 4 Sliema Wander. Sliema Wanderers 1:1 Gudja United FC Gudja United FC
Matchday 4 Hibernians FC Hibernians FC 2:1 Senglea Athletic FC Senglea Ath.
Matchday 4 Hamrun Spart. Hamrun Spartans 4:0 Sirens FC Sirens FC
Matchday 30 FCI Levadia FCI Levadia 1:0 JK Trans Narva JK Trans Narva
Matchday 30 Kalju Nömme Nomme Kalju FC 6:0 Kalev Tallinn Kalev
Matchday 30 Paide Paide Linnameeskond 4:0 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
Matchday 9
B. Dortmund II Borussia Dortmund II 0:4 SV Rödinghausen SV Rödinghausen
Matchday 9
Alem. Aachen Alemannia Aachen 1:1 Rot-Weiß Oberhausen RW Oberhausen
Matchday 9 SF Lotte Sportfreunde Lotte 4:0 SV Lippstadt 08 SV Lippstadt 08
Matchday 9 VfB Homberg VfB Homberg 1:1 1.FC Köln II 1.FC Köln II
Matchday 9 TuS Haltern TuS Haltern 0:4 SG Wattenscheid 09 Wattenscheid 09
Matchday 10 Metalac FK Metalac Gornji Milanovac 2:0 OFK Zarkovo Zarkovo
Matchday 10 Dinamo Vranje FK Dinamo Vranje 2:0 FK Buducnost Dobanovci Dobanovci
Matchday 10 Radnicki K. FK Radnicki 1923 Kragujevac 0:0 FK Trayal Kruševac Trayal
Matchday 10 Backa OFK Backa 0:2 FK Kolubara Lazarevac Kolubara
Matchday 10 Radnicki Pirot FK Radnicki Pirot 1:1 FK Novi Pazar Novi Pazar
Matchday 10 Smederevo FK Smederevo 2:1 FK Zemun Zemun
Matchday 6 Sepidrood Sepidrood Rasht FC 0:0 Aluminium Arak FC Aluminium Arak
Matchday 6 Mes Kerman Mes Kerman 3:1 Malavan of Bandar Anzali Malavan
Matchday 6 Baadraan Baadraan Tehran 2:2 Sorkhpooshan Samasha Pakdasht Sorkhpooshan
Matchday 6 Fajr Sepasi Fajr Sepasi Shiraz 0:0 Arman Gohar Sirjan Arman Gohar
Matchday 6 Golreyhan FC Golreyhan Alborz FC 3:0 Damash Gilan FC Damash Gilan
Matchday 6 Esteghlal Khz. Esteghlal Khuzestan 3:1 Niroye Zamini FC Niroye Zamini
Matchday 6 Mes Rafsanjan Mes Rafsanjan 1:0 Elmoadab FC Elmoadab FC
Matchday 6 Khosheh Talaei Khosheh Talaei Saveh 2:1 Rayka Babol Rayka Babol
Matchday 6 Navad Urmia FC Navad Urmia FC 1:0 Qashqai Shiraz Qashqai Shiraz
Matchday 5 Pistoiese US Pistoiese 1921 1:1 Como 1907 Como
Matchday 5 Pro Vercelli FC Pro Vercelli 1892 1:2 AC Gozzano Gozzano
Matchday 26 Greenville Greenville Triumph SC 3:1 Toronto FC II Toronto FC II
Matchday 9 Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig 1:3 Hertha BSC II Hertha BSC II
Matchday 9 Viktoria Berlin FC Viktoria 1889 Berlin 0:0 FSV Optik Rathenow Optik Rathenow
Matchday 9 Bischofswerda Bischofswerdaer FV 08