Second League Division B Gruppe 1 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 12 teams
- Players: 308
- Foreigners: 4 Players 1.3%
- ø-Market value: €10k
- ø-Age: 22.6
Matchday 3 17/18
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(7.) Legion | 3:3 | Sparta (17.) | ||
Fri
Aug 4, 2017
- 4:00 PM
|
||||
1.000 · Aleksey Ivannikov | ||||
Course of play | ||||
10' | 1:0 | |||
1:1 | 17' | |||
1:2 | 21' | |||
45' | 2:2 | |||
2:3 | 59' | |||
86' | 3:3 | |||
(15.) Viktor | 2:2 | Druzhb (14.) | ||
Fri
Aug 4, 2017
- 4:00 PM
|
||||
300 · Kirill Silantjev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 3' | |||
5' | 1:1 | |||
16' | 2:1 | |||
2:2 | 43' | |||
57' | ||||
(11.) DinStv | 3:3 | SKA Ro (1.) | ||
Fri
Aug 4, 2017
- 4:00 PM
|
||||
350 · Vitali Ermakov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 24' | |||
0:2 | 26' | |||
52' | 1:2 | |||
1:3 | 65' | |||
73' | 2:3 | |||
75' | 3:3 | |||
(10.) Biolog | 2:1 | Nazran (6.) | ||
Fri
Aug 4, 2017
- 4:00 PM
|
||||
300 · Vladimir Shamara | ||||
Course of play | ||||
56' | 1:0 | |||
74' | 2:0 | |||
2:1 | 90' | |||
(4.) Afips | 2:0 | Cherno (5.) | ||
Fri
Aug 4, 2017
- 5:00 PM
|
||||
500 · Sergey Smirnov | ||||
Course of play | ||||
13' | 1:0 | |||
65' | 2:0 | |||
(3.) FK Arm | 2:0 | Mashuk (16.) | ||
Fri
Aug 4, 2017
- 6:00 PM
|
||||
1.400 · Dmitri Streltsov | ||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
61' | 2:0 | |||
90' | ||||
(9.) Chaika | 1:1 | Sparta (2.) | ||
Fri
Aug 4, 2017
- 6:00 PM
|
||||
900 · Rafael Shafeev | ||||
Course of play | ||||
32' | 1:0 | |||
1:1 | 45' | |||
(13.) Kuban | 0:5 | Krasn2 (8.) | ||
Tue
Oct 3, 2017
- 3:00 PM
|
||||
1.200 · Ranel Ziyakov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 28' | |||
0:2 | 52' | |||
0:3 | 67' | |||
0:4 | 84' | |||
0:5 | 90+1' | |||
Table Second League Division B Gruppe 1 (-2023) 17/18
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Armavir | 3 | 6 | 9 | |
2 | Afips Afipskiy | 3 | 4 | 9 | |
3 | SKA Rostov | 3 | 5 | 7 | |
4 | Spartak Nalchik | 3 | 5 | 7 | |
5 | Krasnodar 2 | 3 | 8 | 6 | |
6 | Biolog | 3 | 1 | 6 | |
7 | Chernomorets N. | 3 | 0 | 4 | |
8 | Angusht Nazran | 3 | 0 | 4 | |
9 | Chaika Pes. | 3 | 0 | 4 | |
10 | Legion-Dinamo | 3 | -1 | 4 | |
11 | Din. Stavropol | 3 | -3 | 2 | |
12 | Druzhba Maikop | 2 | -1 | 1 | |
13 | V. Ponedelnik | 3 | -7 | 1 | |
14 | Anzhi 2 | 2 | -1 | 1 | |
15 | Spartak V. | 3 | -2 | 1 | |
16 | Mashuk | 2 | -3 | 0 | |
17 | Kuban 2 | 3 | -11 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...