Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 418
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €23k
- ø-Age: 22.3
Matchday 4 14/15
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(15.) SpKost | 2:0 | T.Vlad (6.) | ||
Sat
Aug 2, 2014
- 4:00 PM
|
||||
500 · Anton Frolov | ||||
Course of play | ||||
57' | 1:0 | |||
72' | 2:0 | |||
(13.) Solyar | 1:6 | Sprtk2 (4.) | ||
Sat
Aug 2, 2014
- 4:00 PM
|
||||
500 · Evgeni Turbin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 4' | |||
0:2 | 22' | |||
35' | 1:2 | |||
1:3 | 45' | |||
1:4 | 58' | |||
1:5 | 76' | |||
1:6 | 81' | |||
(8.) Teksti | 6:0 | Znamya (9.) | ||
Sat
Aug 2, 2014
- 5:00 PM
|
||||
3.100 · Evgeni Mamoyko | ||||
Course of play | ||||
17' | 1:0 | |||
20' | 2:0 | |||
28' | 3:0 | |||
45' | 4:0 | |||
79' | 5:0 | |||
90' | 6:0 | |||
(16.) Kolomn | 1:0 | Saturn (10.) | ||
Sat
Aug 2, 2014
- 5:00 PM
|
||||
1.500 · Aleksey Pchelintsev | ||||
Course of play | ||||
21' | 1:0 | |||
(12.) Pskov | 1:0 | Dnepr (11.) | ||
Sat
Aug 2, 2014
- 5:30 PM
|
||||
1.000 · Gennadi Anoshin | ||||
Course of play | ||||
5' | ||||
33' | 1:0 | |||
(5.) Volga | 2:2 | Khimki (7.) | ||
Sat
Aug 2, 2014
- 5:30 PM
|
||||
800 · Ivan Sidenkov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 15' | |||
0:2 | 30' | |||
48' | 1:2 | |||
59' | 2:2 | |||
(14.) FK Dom | 2:0 | Zenit2 (3.) | ||
Sat
Aug 2, 2014
- 6:00 PM
|
||||
1.500 · Igor Panin | ||||
Course of play | ||||
44' | 1:0 | |||
72' | 2:0 | |||
88' | ||||
(1.) Dolgop | 2:2 | Strogi (2.) | ||
Sat
Aug 2, 2014
- 6:30 PM
|
||||
1.000 · Ilya Parfentjev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 23' | |||
36' | 1:1 | |||
1:2 | 41' | |||
44' | 2:2 | |||
79' | ||||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 14/15
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | FK Dolgoprudnyi | 4 | 4 | 10 | |
2 | Spartak 2 | 4 | 5 | 9 | |
3 | Strogino Moscow | 4 | 4 | 8 | |
4 | Tekstilshchik | 4 | 6 | 7 | |
5 | Zenit 2 S-Pb | 4 | 2 | 6 | |
6 | Pskov-747 | 4 | 0 | 6 | |
7 | Volga Tver | 4 | 3 | 6 | |
8 | Domodedovo | 4 | 1 | 5 | |
9 | Khimki | 4 | 0 | 5 | |
10 | Torpedo Vlad. | 4 | -1 | 5 | |
11 | Saturn Ramenskoe | 4 | -1 | 4 | |
11 | Dnepr Smolensk | 4 | -1 | 4 | |
13 | Znamya Truda | 4 | -6 | 4 | |
14 | Sp. Kostroma | 4 | -1 | 3 | |
15 | Solyaris Moskau | 4 | -7 | 3 | |
16 | Kolomna | 4 | -8 | 3 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...